Skocz do zawartości

Weekend w Wilnie w lipcu


drzewulec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do wyboru dwie mozliwosci dojazdu i w związku z tym mam pytania:

 

1. Wyjeżdżam z domu w czwartek dojeżdzam pod wieczór w okolice Warszawy( najlepiej za Warszawę) i rano dołączam do kolumny, i mam pytanko czy macie jakieś godne polecenia miejsce do spania gdzieś na trasie?

 

2. Wyjezdżam piatek rano i na popołudnie jestem w Warszawie, i pytanie czy formuję się druga popołudniowa grupa wyjazdowa ?

 

Osobiście bardziej przychylam się do mozliwości pierwszej, ale obserwuję temat i do wyjazdu decyzję podejmę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, Drzewciu...

 

Z przyczyn WYBITNIE od siebie NIEZALEŻNYCH zmuszona jestem zrezygnować z wyjazdu ;(

 

 

 

Tomku vel Kamandir... uważam, że mimo wszystko powinieneś jechać.

 

 

No cóż przykro mi :icon_rolleyes:

Mam nadzieję, że kiedys jeszcze gdzieś pośmigamy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekroczę granicę polsko-litewską (najlepiej w te i z powrotem) motocyklem, który nie jest zarejestrowany na mnie? Trzeba mieć oświadczenie właściciela, że zezwala mi na to, przetłumaczone na język litewski? Gdzie uzyskać informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej student !

 

w przewodnikach piszą, ze "podrozujacy nie swoim samochodem/motocyklem na żadanie wladz musza wylegitymowac sie dokumentem poswiadczajacym pelnomocnictwo do podrozowania pojazdem (w jez. angielskim lub rosyjskim)." ale piszą tak tylko o łotwie i estonii !!!

 

czyżby o litwie NIE ??

 

najlepiej zadzwonic lub napisać do Polskiego Związku Mototowego (działu turystyka) :

E - mail: [email protected], Tel. +48 22 849 93 61/62 , +48 22 822 15 95 ,nie wiem czy dobre telefony podalem, ale pod nimi na pewno pokieruja Cie dalej.

inaczej narazie pomóc nie umiem !

ps. tylko na polskiej granicy chcili zobaczyć dowód rejestracyjny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekroczę granicę polsko-litewską (najlepiej w te i z powrotem) motocyklem, który nie jest zarejestrowany na mnie? Trzeba mieć oświadczenie właściciela, że zezwala mi na to, przetłumaczone na język litewski? Gdzie uzyskać informacje na ten temat?

 

Student, wystarczy przetlumaczone na rosyjski. Dla pewnosci idz do ambasady litewskiej i popros niech potwierdza na dokumencie - przystawia pieczatke.

 

Lepiej najpierw zadzwonic do ambasady, do dzialu konsularnego.

 

KAMANDIR, mam nadziej, ze mimo wszystko pojedziesz ?!?

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekroczę granicę polsko-litewską (najlepiej w te i z powrotem) motocyklem, który nie jest zarejestrowany na mnie? Trzeba mieć oświadczenie właściciela, że zezwala mi na to, przetłumaczone na język litewski? Gdzie uzyskać informacje na ten temat?

Przejeżdżałem granice dawnych nadbałtyckich w zeszłym miesiącu. NIE potrzeba specjalnych upoważnień w tym temacie. Dowód rejestracyjny musi byc ważny (badania) i musisz mieć ubepieczenie OC. Praktycznie sprawdzali nam te papiery na każdej granicy (oprócz PL-LT) i nie było problemów (a byłem motocyklem zarejestrowanym na inną osobę). Te informacje potwierdzałem też przed wyjazdem w ambasadach litewskiej i łotewskiej. Z obserwacji powiem też, że lepiej mieć paszport niż dowód osobisty. Krócej sprawdzają... :banghead:

Kolejne korzyści z UE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekroczę granicę polsko-litewską (najlepiej w te i z powrotem) motocyklem, który nie jest zarejestrowany na mnie? Trzeba mieć oświadczenie właściciela, że zezwala mi na to, przetłumaczone na język litewski? Gdzie uzyskać informacje na ten temat?

 

 

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: http://www.pzmtravel.com.pl/

 

i napisali tam: Litwa -->pisemna zgoda właściciela pojazdu poświadczona w PZM

 

Tam doczytasz jak i gdzie załatwić takie poświadczenie

 

 

 

Co do wspólwłasności - to nie ma problemów - przecież współwłaściciel jest wpisany w dowód.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vetra Wilno - Legia Warszawa

W przerwie meczu pseudokibice Legii zniszczyli ogrodzenie i wdarli się na płytę boiska. Uzbrojeni w pręty i sztachety próbowali zaatakować policję. Rzucali kamieniami i świecami dymnymi, zdemolowali banery reklamowe usytuowane wokół boiska, próbowali zniszczyć bramki.

 

Zamieszki na płycie boiska i trybunach trwały około pół godziny. Do zaprowadzenia porządku policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Ładny wizerunek polaków :P :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...