Skocz do zawartości

S51-stracił sprzęgło po wymianie kosza sprzęgłowego


wojtek2812
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witak!!!mam problem. otóż po wymianie kosza sprzęgłowego mój simson nagle stracił sprzęgło.ściągałem pierścień segera,tarcze sprzęgłowe żeby je przetrzeć papierem ściernym i przekładki,potem wszystko poskładałem zgodnie ze schematem.próbowałem już regulacji i nic.jak przy włączonym silniku chce włączyć bieg ze sprzęgłem to tylko zgrzyta i gaśnie w taki sposób jakbym w ogóle nie włączał sprzęgła.na starym koszu tarcze i przekładki wchodzą do niego i rozchylają się swobodnie.na starym wchodzą ciasco,wręcz na porzątku trzeba było lekko puknąć tarcze młotkiem żeby wsadzić do kosza.co jest grane??prosze o rzeczową i szybką odpowieć.dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, po co przecierales tarcze papierem, tarcze jak sa lipne to sie kupuje nowe.

Co do sprzegla, to wsadziles te 3 popychacze w walek?

Gdy tarcze za ciasno wchodza, w kosz to je blokuje i niewysprzegla, one musza lekko wchodzic, to moze byc przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poluzuje śrube na wałku sprzęgłowym(trzymającą zabierak to sprzęgło działa,a jak ją dokręce to nie wysprzęgla.tarcze przesuwają się swobodnie.mysle że to kwestia podkładek pod kosz i miedzy kosz a zespół tarcz sprzęgłowych przykrytych blaszką i zabezpieczonych segerem.a tych popychaczy nie ruszałem.tarcze po wciśnięciu klamki odsuwają sie normalnie.

Edytowane przez wojtek2812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pisałem juz wcześniej ze tarcze przesuwają sie swobodnie.zrobiłem taki patent(wiem że lipny ;(),ze wyciągnąłem podkładke dystansową o grubości 1,4 mm spod kosza sprzęgłowego i dołożyłem ją do podkładki pod zabierak sprzęgła tak,że tarcze są dalej od kosza o 1,4 mm i chodzi tylko sporadycznie sprzęgło sie ślizga i nie można wyregulować ani śrubka ani linką.nie jest to wina tarcz bo na starym koszu wszystko było w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...