Skocz do zawartości

Poszukuje motoroweru


infernus101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj :icon_question:

 

ależ tu nie forum ogrodnicze, nikt przesadzać nie będzie...

poczytaj sobie wątek gościa, który rozwalił się na takiej właśnie 125/50: sprawa jeszcze się nie skończyła, o ile pamiętam, a co się przy tym gość najadł strachu to już on tylko wie. chociaż teraz pewnie będzie grał chojraka :icon_mrgreen: za to w razie - odpukać - wypadku można mieć mniej szczęścia i wtedy dopiero zaczynają się kłopoty... fałszerstwo, poświadczenie nieprawdy, posługiwanie się fałszywymi dokumentami; jazda bez wymaganych uprawnień może być najmniejszym problemem

lepiej sobie dać spokój i poczekać te parę tygodni

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ tu nie forum ogrodnicze, nikt przesadzać nie będzie...

poczytaj sobie wątek gościa, który rozwalił się na takiej właśnie 125/50: sprawa jeszcze się nie skończyła, o ile pamiętam, a co się przy tym gość najadł strachu to już on tylko wie. chociaż teraz pewnie będzie grał chojraka :evil: za to w razie - odpukać - wypadku można mieć mniej szczęścia i wtedy dopiero zaczynają się kłopoty... fałszerstwo, poświadczenie nieprawdy, posługiwanie się fałszywymi dokumentami; jazda bez wymaganych uprawnień może być najmniejszym problemem

lepiej sobie dać spokój i poczekać te parę tygodni

jsz

jeszua dobrze godo . Polać mu :rolleyes:

 

Looknij:

http://forum.motocyklistow.pl/Dowod-Malagu...ic--t71960.html

 

Póki co kolesia to ratuje że ma prawko A1.

 

Też mam plany kupna 80/50 lub 125/50, ale bym musiał mieć 2 moto. 50tke na miasto i inne wycieczki poza powiat, drugie(125/50) do takich "przelotówek" 5-10km po asfalcie aby na teren przejechać.

 

Drodzy forumowicze, myślcie na przyszłość, wystarczy lekka stłuczka w mieście aby mieć nieźle przerąbane...

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja już się zdecydowałem że robie sobie prawo jazdy A1 od piątku zaczynam i nie kupuję żadnych motorów 125/50 tylko normalne 125 wszystko chce mieć w 100% legalnie a nie jakieś kłopoty później mieć ale dzięki chłopaki że mnie ostrzegliście bo teraz bym pewnie bił głową o stół że mam 125/50 i że mnie mogą policjanci złapać a tak przy okazji wiem że mi już podawaliście ten motocykle ale byście mogli tak pełnymi nazwami pisać nazwy motocykli do 8 tyś. zł o pojemność max 125 enduro i jakieś ścigacze bo zanim będę miał prawko to się trochę rozglądnę za jakimś może kupi i będzie już na mnie czekał tylko proszę piszcie pełnymi nazwami jaki motocykl albo jak byście mogli to jakieś linki ze zdjęciami opisem technicznym czy nawet jakieś filmiki na pewno mi i komuś się to przyda bo nie rozumiem za bardzo tych skrótów (KMX, DT, RX, TDR 125 ) piaście np. KAWASAKI KMX 125 z roku 1998 jest dobry mam takie wady i takie zalety czy tam różnie się od innego tym że na pewno pomoże to mi i innym którzy zaglądają na te forum i chcą sobie coś kupić z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez infernus101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu nie zauważyłem, ani nie odczułem, żeby koleś jakoś specjalnie się bał, czy przejmował. Nie powiem bo ma trochę w tych papierach bałagan. Ale dlaczego zawsze wszyscy zakładają najgorsze. Napewno się rozwali i będzie miał przechlapane.

 

Ah i tak mały offtopic. Co się stało z tym forum?? Kiedy zaczynałem przygodne z motocyklami, trafiłem na to forum celem znalezienia różnych porad starszych, bardziej doświadczonych motonitów. A teraz?? Gdziekolwiek jest jakiś nowy temat to widnieją same moralizatorskie posty. Jakby wszyscy najgrzeczniejsi i najbardziej poukładani ludzie w tym kraju tu pisali. Wiem, że właśnie zaraz zostanę przez nich "zjechany", że jestem młody i głupi, no ale trudno już dawno chciałem to napisać. Trochę luzu chłopaki!!

 

Pozdrawiam Michał :)

Edytowane przez Gudaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno się rozwali i będzie miał przechlapane

 

nie "na pewno", ale "jeśli" dojdzie do jakiegoś wypadku, to będzie miał przechlapane

BTW można czasami poczytać historie ludzi, którzy z jakiegoś powodu musieli płacić np. odszkodowanie czy rentę z własnej kieszeni ofierze wypadku, bo okazało się, że coś było nie teges z papierami. ryzyko może niewielkie, ale tzw. wartość oczekiwana całego zdarzenia niewspółmiernie wysoka do zysku z jazdy 125 zamiast 50ccm

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuje zacząć jakąś ogólnopolską akcję "STOP 125/50". Zysku z jazdy taki motorowerem wcale już takiego dużego nie ma, bo cena 125/50 jest porównywalna do zrobienia A1 i kupienia moto. Co nie zmienia faktu, że większość ludzi i tak woli 125/50, czego przykładem może być, ot choćby liczba osób robiących w tym roku A1 u mnie w mieście. Raptem dwie osoby. Są to moi dwaj kumple. Jednego złapała policja na DT 125 bez prawka, za co zapłacił kolegium. A drugi potrącił dziewczynkę na rowerze (otwarte złamanie ręki) na XLR 125, też nie miał prawka no i oczywiście sprawa w sądzie, itd. Reszta ludzi w mieście śmiga na 125/50, albo nadal bez prawka. Wychodzi z tego stara mądrość Polaków, że "Polak mądry po fakcie".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie życie dlatego warto robić A1 albo kupować 50 a nie 125/50 ;]

 

No to proponuje zacząć jakąś ogólnopolską akcję "STOP 125/50". Zysku z jazdy taki motorowerem wcale już takiego dużego nie ma, bo cena 125/50 jest porównywalna do zrobienia A1 i kupienia moto. Co nie zmienia faktu, że większość ludzi i tak woli 125/50, czego przykładem może być, ot choćby liczba osób robiących w tym roku A1 u mnie w mieście. Raptem dwie osoby. Są to moi dwaj kumple. Jednego złapała policja na DT 125 bez prawka, za co zapłacił kolegium. A drugi potrącił dziewczynkę na rowerze (otwarte złamanie ręki) na XLR 125, też nie miał prawka no i oczywiście sprawa w sądzie, itd. Reszta ludzi w mieście śmiga na 125/50, albo nadal bez prawka. Wychodzi z tego stara mądrość Polaków, że "Polak mądry po fakcie".

 

Pozdrawiam

 

 

U mnie Kostrzyn nad Odrą (Woodstock) przez ostatnie 2 lata nikt nie robił A1 w piątek będę jedyną osobą która robi A1 w mieście trochę będę samotny ;]

 

a co w ogóle jest lepsze enduro czy ścigacz wiem żę zależy co kto lubi ale jakie są zalety i wady tych obu rodzaj motocyklów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "na pewno", ale "jeśli" dojdzie do jakiegoś wypadku, to będzie miał przechlapane

BTW można czasami poczytać historie ludzi, którzy z jakiegoś powodu musieli płacić np. odszkodowanie czy rentę z własnej kieszeni ofierze wypadku, bo okazało się, że coś było nie teges z papierami. ryzyko może niewielkie, ale tzw. wartość oczekiwana całego zdarzenia niewspółmiernie wysoka do zysku z jazdy 125 zamiast 50ccm

jsz

Prawda, prawda...nie chciał bym płacić przez 20 lat albo do końca życia komuś renty...

 

nie rozumiem za bardzo tych skrótów (KMX, DT, RX, TDR 125 )

Wpisz na allegro.pl . Najlepszy sposób :)

 

Kawasaki KMX

Yamaha DT

Aprilia RX

Yamaha TDR

a co w ogóle jest lepsze enduro czy ścigacz wiem żę zależy co kto lubi ale jakie są zalety i wady tych obu rodzaj motocyklów

Enduro - Wygoda. zawieszenie, możliwość jazdy w każdym terenie, nie tylko po ulicach. Mnie zafascynowało zawieszenie...:evil:

 

Ścig - Szpan(bo ja mam ścigacza, i jestem boos), niektóre ścigi są dobrymi turystykami, cały ciężar jest na rękach, nie na kręgosłupie tak jak w enduro, owiewki, aerodynamika.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda...nie chciał bym płacić przez 20 lat albo do końca życia komuś renty...

Wpisz na allegro.pl . Najlepszy sposób :buttrock:

 

Kawasaki KMX

Yamaha DT

Aprilia RX

Yamaha TDR

 

Enduro - Wygoda. zawieszenie, możliwość jazdy w każdym terenie, nie tylko po ulicach. Mnie zafascynowało zawieszenie...:P

 

Ścig - Szpan(bo ja mam ścigacza, i jestem boos), niektóre ścigi są dobrymi turystykami, cały ciężar jest na rękach, nie na kręgosłupie tak jak w enduro, owiewki, aerodynamika.

 

 

Dzięki za tego posta coraz bardziej mnie skłania ku kupna enduro tylko teraz zastanawiam się jakiego a ile tak średnio taka 125 enduro idzie na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...