Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Mam w garażu już kupe rupieci. I sie mi zamarzyło ostatnio nowe narzędzie - spawarka.

 

Zarowno na allegro jak i w większych niewolniczych sklepach wielkopowierzchniwoych w okolicy 400 pln można kupić coś co wygląda jak spawarka.

 

Raz w życiu spawałem. Bylo to u dziadka, 15 lat temu. A spawarka była prądowa wielkości betoniarki :notworthy:

 

Czy taka tania spawarka nada się do prac garażowych? Spwanie jakiś kątowników? Spwawanie podłogi w samochodzie? Etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj żeby miała wentylator bo się wściekniesz jak będziesz musiał robić przerwy co 2 min .

u mnie w garażu jest spawarka Nordika, modelu nie pamiętam (auto zastawiło) , jeszcze ani razu nie odmuwioła spawania, ma ok 5lat, przetopiła ponad 10 dużych paczek elektrod 2,5mm , i ze 3 pudełka 2mm :notworthy:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest tak:

Im lepsza spawarka tym większy idiota będzie spawał

Jeżeli nie masz wprawy w spawaniu to raczej nie zdobywaj jej na byle jakim sprzęcie. Zniechęcisz się tylko

Nie darmo w szkołach o profilu mechanicznym gdzie uczą spawalnictwa do dziś korzysta się z wirówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirowka tak, ale to jest inna klasa sprzetu. Ja pozyczalem od szwagra taka Einhel 110 (jedna z najmniejszych) , jak masz wprawe to pospawasz, elektrody 2,5 do prac domowo garazowych wystarczy. Wszystkie one maja bezpiecznik termiczny, troche pospawasz i sie wylaczy na 10 min. Szwagier zalozyl wentylator i jest Ok. Spawalem regal na graty pol dnia i ani razy sie nie wylaczyla. Jak bedziesz kupowal zwroc tylko uwage aby miala miedziane uzwojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na średnice elektrody, prąd sparania i zastosowanie spawarki ( stal, aluminium )

Najlepiej by było gdybyś poczytał sobie o metodzie MAG - elektroda topliwa, gaz czynny. MIG - topliwa, gaz obojętny. TIG(WIG) - elektroda nietopliwa, gaz obojętny. Tyle pamiętam.

 

Ja bym brał migomat. Za ca. 1000 zeta.

 

A o tych elektronicznych micropudełkach niewiele wiem. Może warto.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Więc kupiłem ostatnio wynalazek transformatorowy Besterke 1600.

 

I musze przyznać sie do błędu. Powinienem sobie kupić taką spawarke kilka lat temu. Bo w garażu sie przydaje coś takiego czasem.

 

Na początku mnie brała nerwica. Ale po zużyciu kilku elektrod pospawałem dziurawy katalizator w samochodzie i rure srodkowego tłumnika. Wydech jest teraz pancerny.

 

Jak ktoś lubi przesiadywać w garażu godzinami to polecam zakup takiego urządzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie i ja wróciłem ze spawania :D też mam besterke, całkiem świeżą tylko modelu nie pamiętam... opinia fachowca, jednego z lepszych w branży budowlanej - jak na taką kase to brać i nie marudzić, trzeba jedynie dowalić wentylator bo moja po 4 min staje albo wypieprza korki :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. chce sie nauczyc spawac(nauczyciela mam) i chcialbym sobie kupic sprzecik. mam do wydania ok 1500zł ,mechanik polecil mi własnie BESTERa on sam posiada MINIMAGSTER 1800 Turbo tylko ze uzywa go codziennie a ja potrzebuje do domowego urzytku.Myśle nad MINIMAGSTER 1500 N Turbo ,dobry wybór? ma ktos taki sprzet? jak sie sprawuje?

 

http://www.espawarka.pl/grupa.php?kaId=875 a moze cos innego?

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...