Skocz do zawartości

Focus 1.8 TDDI kombi 2002r 175000 km


Dymsha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

Klima, ABS, takie tam. Książka niemiecka z przeglądami jest.

Chodzi mi bardziej o ocenę modelu i czego ew. po takim przebiegu mogę się spodziewać do wymiany - koszty. Bo sprzęt raczej z pewnej ręki.

Aha, cena 26tys zł.

Jeszcze jedno: nie chodzi mi o hasła "Ford g... wort" , tylko o konkrety.

Edytowane przez Dymsha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele złego słyszałem o dwulitrowych tdi wsadzanych do mondeo. Te silniki padają jak muchy (informacja z kilku źródeł). Nie wiem jak jest w przypadku 1,8 , żadnych negatywnych informacji nie miałem. Zresztą jak silnik przelatał 175 tyś to co miało paść w wyniku błędów lub wad fabrycznych to już padło.

 

Podejrzewam że za niedługo trzeba będzie robić wiele rzeczy bo ten przebieg to taki "graniczny" dla wielu pojazdów, powyżej padają sprzęgła, pompy wtryskowe, chłodzenie i takie tam.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele złego słyszałem o dwulitrowych tdi wsadzanych do mondeo. Te silniki padają jak muchy (informacja z kilku źródeł).

Potwierdzam, kumplowi już dwa razy w ciągu 3 miesięcy wybuchł silnik? Za pierwszy razem poszedł wał, był jeszcze na gwarancji to wymienili mu cały silnik a teraz znów coś strzeliło tylko nie wiadomo jeszcze co... Koszt? - > porządne moto :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas interesowałem się tym modelem, a konkretnie TDDI. W silniku często pada pompa wtryskowa. W niemieckich ogłoszeniach wiele samochodów z przebiegami niewiele przekraczającymi 100 kkm ma Pumpedefekt. Wymiana pompy na nową to kilka tysiący złotych.

Po tym mi przeszło zainteresowanie :biggrin: W końcu kupiłem Diesla, równie prymitywnego ale bardziej niezawodnego :rolleyes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ojciec ma focusa 1,6 w kombiku 2002r, ogolnie samochód sprawuje sie super, nic sie nie dzieje, rzadnych awari itp. Kilku "znajomych" (bo moj tata ubezpiecza samochody) maja wlasnie w dieslu 1,8 i jeszcze nikt nie narzekal, mysle ze ogolnie focus to bardzo udane autko, jednak ten co masz na oku wydaje mi sie ze cena chyba przesadzona jak na sprowadzone auto z takim przebiegiem

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie poszukajcie na innych forach, allegro itp. jakie jest zainteresowanie np. słynną "wspaniałą" pompą wtryskową w tddi ,vp30 , ile ludzie mają z nią problemów a kup se inną i załóż, to i tak nie odpali, bo siedzi w niej immobiliser, który trzeba zsynchronizować z resztą(patent, tylko u forda). Oczywiście nie tylko z nią... Silnik 1,8 konstrukcji starej jak węgiel a kup po "dziadku", lub "babie", to korbowody nagminnie gną się jak banany, rozpadające się łożyska napędu pasków zewnętrznych , uszkodzenie elektroniki "pedału gazu"(częste, koszt ok 400/500zł z robotą)itd...Czuł bym się nim jeżdząc , jakbym siedział na bombie.

Choćby przykład z dzisiaj: znajomy kupił takiego sprowadzonego i ... wstępne oględziny(przebieg 140tys.), nie równa praca silnika, przebiera na wolnych, albo któryś wtrysk pokazuje rogi, albo początek końca pompy(albo jeszcze cuś innego). Silnik ualny olejem (wyciek z vacum pompy), elektryka w kabinie (szyby itp nie działa), w skrzyni biegów coś się telepoce i hałasuje. Sto razy wolę np. VW , tam też są usterki , ale jakieś takie mniej upierdliwe... i przebiegi robione w tdi też są bardzo wysokie. Albo taka sobie staruteńka carina II 2,0d, nie do zajechania.

 

A tak zupełnie serio, to jest to tylko moje zdanie, ponieważ uprzedziłem się bardzo do tych aut/systemów. Nie oznacza to wcale, ze nie mozna trafic egzemlarza, który będzie sprawował się super. Trzeba tylko uważać,żeby nie wpakować się na minę i unikać tych z początku produkcji, no i dbać, serwisować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Focusie z 1999 z silnikiem 1,6 100KM? Bardzo jest paliwożerny?

Jechałem taką wersją w trase Opole-Rotterdam-Opole. Na pokładzie były 3 dorosłe, słusznej postury osoby. Prędkości jak się dało w okolicach 150 km/h. Spalanie ok. 8 l/100km.

Co do komfortu nie narzekaliśmy, w miarę wygodnie, zapakowaliśmy się bez kłopotu.

Ogólnie było OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sto koni z 1,6 musi wypić, większość aut z tego typu silnikami swoje łyka.

Niekoniecznie się z tym zgodzę. Ojca Toyota Avensis pierwszej generacji paliła 6 litrów w trasie i około 8 w mieście. Czy to dużo? Chyba nie. Moje 1.4 w Starlet pali 7,5-8 w mieście :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Focusie z 1999 z silnikiem 1,6 100KM? Psuje się ten silnik? Bardzo jest paliwożerny? Zastanawiam się nad takim :biggrin:

 

pozdr

LYsY

 

powiem ci ze nawet nie jest az tak paliwozerny jak o nim mowia, na trasie z czterema osobami(w tym trzy dorosle), pelnym bakiem i zaladowanym bagaznikiem spalil nam niecale 7l ale tak bardzo nei szalelismy predkosc do okolo 130km/h, no to w miescie lyknie sobie z 8,5l ale jak go bardzo bedziesz krecil to lyknie sobie i wiecej bo chwilowe spalanie kiedys nam wyskoczylo na skrzyzowaniu 55l :banghead: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...