Skocz do zawartości

pytanie


piotrzx12r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest paliwo jest prąd jest płyn chłodzący jest olej silnikowy motocykl ma przejechane 56 tys km czy jest w motocyklu jakiś bezpiecznik uderzeniowy ?

 

Czujnik stopki.

 

Jeśli wrzucisz bieg i puścisz sprzęgło, to przy otwartej stopce lub uszkodzonym czujniku ma prawo zgasnąć.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopki.

 

Jeśli wrzucisz bieg i puścisz sprzęgło, to przy otwartej stopce lub uszkodzonym czujniku ma prawo zgasnąć.

Pozdr.

 

Chyba nie trzeba nawet puścić sprzęgła... wystarczy wrzucić bieg...

 

Ale czy nie ma jeszcze jakiegoś czujnika pod owiewkami, który gasi motor, w pozycji leżącej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie trzeba nawet puścić sprzęgła... wystarczy wrzucić bieg...

 

Ale czy nie ma jeszcze jakiegoś czujnika pod owiewkami, który gasi motor, w pozycji leżącej ??

 

 

ok był mały szlif ale wstałem podjechałem jeszcze jakieś 2km i dopiero zgasł a ten czujnik to jak wygłąda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wstałeś i pojechałeś dalej to czujnik udarowy raczej odpada. Po wypadku (uderzeniu) rozłącza zasilanie pompy paliwa i elektroniki więc motocykla w ogóle byś nie uruchomił.

Czujnik w bocznej podstawce natomiast często płata takie figle. Mógł się uszkodzić w czsie wywrotki lub może wypieła się z niego wiązka.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wstałeś i pojechałeś dalej to czujnik udarowy raczej odpada. Po wypadku (uderzeniu) rozłącza zasilanie pompy paliwa i elektroniki więc motocykla w ogóle byś nie uruchomił.

Czujnik w bocznej podstawce natomiast często płata takie figle. Mógł się uszkodzić w czsie wywrotki lub może wypieła się z niego wiązka.

ok ale problem jest taki ze rozr€sznik kręci wrzucam bieg puszczam szybko sprzegło na rozruszniku i odcina zapłon wiec w tej kwesti wszystko raczej gra a sprawa jest taka czemu niechce zapałic ? małe pytanko czy łańcuch rozrządu mógł sie popsuc ? albo moze odciencie paliwa nastąpiło po szlifie ?> tylko niepokoii mnie to ze wydaje mi sie ze rozr€sznik jakós łatwiej kręci wiec moze usterka mechaniczna z góru dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej kręci ? Ale czy w ogóle rozrusznik obraca wałem korbowym ?

czegos nie rozumiem chyba.... masz poprostu kłopoty z uruchomieniem motocykla, tak ?

Paliwo jest , iskra na świecach jest a sprzet nie pali?

 

 

A akumulator ??? Moze po upadku się rozleciał (zwarcie, zerwanie biegunów, oberwanie płyty...) i stąd " inna " praca rozrusznika?

Czy w czasie wywrotki motocykl ucierpiał? (np. dekle a pod nimi impulsatory)

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokładnie akumulator !

akomulator jest prawie nowy

 

Łatwiej kręci ? Ale czy w ogóle rozrusznik obraca wałem korbowym ?

czegos nie rozumiem chyba.... masz poprostu kłopoty z uruchomieniem motocykla, tak ?

Paliwo jest , iskra na świecach jest a sprzet nie pali?

 

 

A akumulator ??? Moze po upadku się rozleciał (zwarcie, zerwanie biegunów, oberwanie płyty...) i stąd " inna " praca rozrusznika?

Czy w czasie wywrotki motocykl ucierpiał? (np. dekle a pod nimi impulsatory)

impulsary?motocykl ucierpiał tylko na obtarciu owiewki lusterka i tłumika pójde sprawdzić tą iskre dzieki

 

akomulator jest prawie nowy

impulsary?motocykl ucierpiał tylko na obtarciu owiewki lusterka i tłumika pójde sprawdzić tą iskre dzieki

ale iskry nie znalazłem wiec jaka sugestia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przy upadku przerwałeś przewód elektryczny od bezpiecznika w stopce bocznej i teraz pomimo złożenia stopki, obwód nadal jest otwarty. W takim przypadku rozrusznik będzie kręcił, ale silnik nie odpali.

Sprawdź, czy przewody są OK niepopękane.

Druga możliwość, przy upadku przestawił się czujnik biegu jałowego w skrzyni i moto "myśli" że odpalasz na biegu. Zakręć z wciśniętą klamką sprzęgła. Jeśli odpali, to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...