Skocz do zawartości

Kask Shark S 800


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Co wiecie o kaskach Shark S 800? Jakie mają wady? Znalazłem taki w necie: dobra cena, antifog, nosek, wyjmowana wyściółka, polikarbon (to jest co innego niż termoplastik :bigrazz: ?), pasek regulujący napięcie (domyślam się że chodzi o dwie sprzączki DD, takie, ze za każdym zakładaniem kasku dopasowuje się dociągnięcie paska do podbródka). Tyle na "papierze". A jak w eksploatacji?

 

Kryteria jakie mu stawiam są następujące: turystyka, Afryka, prędkości nie więcej niż 140km/h, zatyczki do uszu.

 

Warto jechać i przymierzyć?

 

Przymierzałem Nolana N62. Wagowo mi opowiada, ale nie ma antifogu, noska... No i jest z termoplastiku. A cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat posiada taki kask. On jest zadowolony. Ja jak jeździłem to zauważyłem jeden minus. Jak ktoś ma duży, albo długi nos to będzie uderzał o nosek, co powoduje znaczny dyskomfort, no i odpadający wywietrznik na górze kasku. Główną zaletą tego kasku wg. mnie jest to że wcale nie paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ja posiadam taki kask bardzo dużo w nim jeżdze i stwierdzam że jest nieporównywalnie lepszy niż np. lazery(z takimi miałem porównianie) Rzeczywiście nosem się dotyka do tego czegoś przeciw parowaniu ale ja szybko się przyzwyczaiłem. A tak ogólnie to wielką zaletą tego kasku jest to że w żadnych warunkach mi nie paruje. Nie musze naklejać jakiś tam anti fogów i innych bajerów. Jedynym minusem jest to że troche mi się rozwalił górny wywietrznik ale to może dlatego że pare razy mi upadł. A tak ogólnie to naprawde polecam ten kask i jezeli będe kupował nowy to najchętniej takiego samego sharka. Taka jest przynajmniej prawdziwa opinia użytkownika:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wypowiadałem się w poprzednim watku nt. tego kasku - dodam jeszcze jeden minus: w moim równiez górny wywietrznik szwankuje tzn. jego czesc nieprzylega dokładnie do kasku - stad tez może dosc duzy wyczuwalny szum. bede próbował albo to jakos podkleic albo spróbuje wymienic na gwarnacji.

Ale ogólnie mysle ze drugi raz tez bym go kupił i mozna go polecic.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Sharka nie używałem, ale widziałem z bliska te kaski po jakimś tam okresie użytkowania. W każdym kasku pruje się połączenie materiału ze skórą w okolicy potylicy.

 

 

Używam już drugiego (pierwszy po wypadku odstawiłem) i nic takiego nie zauważyłem :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi napiszcie co rozumiecie pod pojęciem "głośny", i przy jakich prędkościach zaczyna być głośny. Jeżdżę teraz w swoim pierwszym i jak dotąd jedynym kasku firmy Kiwi, wersja jet, wiec sami widzicie, że trzeba go szybko zmienić :buttrock:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem dużo opinii że jest głośny ale mam porównanie tylko z Lazerem i jakimś najtańszym AGV i wydaje mi się cichy. Nie jeździłem w innych kaskach z tej samej półki cenowej, więc ciężko mi jest ocenić.

 

Akurat mój Lazer Vertigo wydaje mi się cichszy od S 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi napiszcie co rozumiecie pod pojęciem "głośny", i przy jakich prędkościach zaczyna być głośny. Jeżdżę teraz w swoim pierwszym i jak dotąd jedynym kasku firmy Kiwi, wersja jet, wiec sami widzicie, że trzeba go szybko zmienić :biggrin:.

 

No szumi :banghead: Zaczyna sie gdzieś tak od 50 ale nie mam porównania - to jak na razie mój jedyny kask :banghead: A tak na poważnie. Do dzisiaj się zastanawiam jak ja bez zatyczek mogłem jeździć. Jak jeżdżę w zatyczkach to spoko :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...