Skocz do zawartości

Klocki SBS, Nissin


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie klocki na przód do F3? chodzi mi o klocki co beda oscylowały wokól 200zł za kpl do 2 tarcz i nie zeszklą sie po 100km i zeby tarczy nie zabiły. Nie jezdze super ekstremalnie, raczej w przedziale 80-140km/h ale uwazam ze hamulce powinny byc igła. Jakie firmy polecacie? Prosze o sprawdzone firmy, moze jkies linki do sklepów internetowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieskie nissiny . W poznaniu po 220 za kpl wg mnie super jakość hamowania i bardzo długo "żyją" tzn nie schodzą w zabójczym tempie . Odradzam wszelkie wynalazki typu goldfren bo to pozorna oczczędność - ja w zeszłym sezonie godfreny zjechałem do blach przez ok 2000 km :biggrin: nissin wytrzymał coś koło 10000-11000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wasze odpowiedzi, kilka innych tematów tez i chyba zakupie Carbone Lorraine ale nie wiem jaki model lepszy A3 czy SBK5? Róznica to 15zł na jedna tarcze, wiec zadna oszczednosc, a na stronie napisane jest ze te SBK5 sa do mocnych motocykli, wiec pewnei lepiej hamuja, ale czy znowu nie znikna mi w 4 tys km? Prosze o opinie

pozdro :crossy: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj i nie bierz przypadkiem niebieskich nissinów. Fakt że nie schodzą szybko i można zrobić na nich dużo kilometrów ale z hamowaniem to u nich kiepsko. Miałem je w CBR F4 i musiałem się nieźle napocić żeby zrobić stoppie.Wystarczyło im jedno konkretne hamowanie z okolic 200 i były zeszklone(a wydałem na to gów*** 180zł:/)Jak sie przesiadłem na F4i z oryginalnymi klockami to była różnica niebo a ziemia. Kiedyś na allegro niejaki Bogusławski sprzedawał oryginalne klocki Hondy za naprawdę dobre pieniądze. A jeśli nie to bierz CL SBK5. Ja też niedługo zmieniam i prawdopodobnie to będzie mój wybór. Słyszałem również dużo dobrego o klockach SBS z serii RS. EBC HH też chyba możesz sobie odpuścić bo ani to rewelacyjne ani ciche. Kumpel założył do R6 i nic specjalnego.Na pewno nie lepiej niż seryjne. Są jeszcze klocki Vesrah z serii RJL które na zachodzie są baaardzo cenione ale póki co nie znalazłem importera u nas w kraju.

Edytowane przez redline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EBC HH też chyba możesz sobie odpuścić bo ani to rewelacyjne ani ciche. Kumpel założył do R6 i nic specjalnego.

 

 

bzdura jakich mało... Ja polecam właśnie te EBC seria HH skuteczność o niebo lepsza niz w przypadku złotych nissinów.. sprawdzone w warunkach bojowych :icon_exclaim: co to wogule za parametr "ciche" ?? że szumią czy o co chodzi ?? w motocyklu , przy bądź co bądź głośnym silniku i wydechu i kasku na głowie zatyczkach w uszach - chyba takie zjawisko nie ma znaczenia. A napewno nie wydają żadnych dzwięków innych jak reszta klocków...

reszta klocków bardzo przeciętna jeśli chodzi o działanie i żywotność , może poza SBK czy jakos bo tych nie miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura jakich mało... Ja polecam właśnie te EBC seria HH skuteczność o niebo lepsza niz w przypadku złotych nissinów.. sprawdzone w warunkach bojowych :bigrazz: co to wogule za parametr "ciche" ?? że szumią czy o co chodzi ?? w motocyklu , przy bądź co bądź głośnym silniku i wydechu i kasku na głowie zatyczkach w uszach - chyba takie zjawisko nie ma znaczenia. A napewno nie wydają żadnych dzwięków innych jak reszta klocków...

reszta klocków bardzo przeciętna jeśli chodzi o działanie i żywotność , może poza SBK czy jakos bo tych nie miałem :icon_rolleyes:

 

 

Może w CBR F4 spisują się dobrze. Niestety ja mam złe wspomnienia z układem hamulcowym w mojej F4.Po prostu czasem brakowało hebla.W każdym razie po założeniu HH do R6 hamulce raczej sie nie poprawiły i do tego zaczęły wydawać specyficzny i głośny bzyczący dźwięk przy hamowaniu czego na oryginalnych klockach się nie uświadczy. Widocznie to wszystko dlatego że yamaha robi po prostu dobre seryjne klocki. Może ja mam jakieś wygórowane wymagania bo ostatnio czuję nieodpartą pokusę opóźniania hamowania i walenia po heblach w ostatniej chwili,czasem z prędkości w okolicach 220km/h i niestety zarówno moje seryjne Tokico oraz EBC HH (zarówno we wspomnianej R6 2003 jak i Kawie 636 2003) po kilku takich akcjach są poprostu zeszklone. Dlatego w najbliższym czasie spróbuję czegoś z wyższej półki (CL SBK5 lub C44) nawet jeśli miałoby mnie to kosztować spadkiem wydajności przy zimnym układzie.

Edytowane przez redline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś zaciski i klocki, które posiadam to NISSIN TOYOS20AHH - jestem bardzo zadowolony ze skuteczności hamowania :flesje:

Porównując z kumpla F4 to niebo a ziemia, w dodatku kumpla są wyraźnie głośne (świszczą) i widać, że tarcza się przegrzewa... strach pomyśleć, co by się z nią na torze stało ;)

 

Wie ktoś może gdzie, w dobrej cenie można kupić takie NISSINy, bo kumplowi w serwisie krzyknęli 200zł za kpl. na jedną tarczę :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś zaciski i klocki, które posiadam to NISSIN TOYOS20AHH - jestem bardzo zadowolony ze skuteczności hamowania :bigrazz:

Porównując z kumpla F4 to niebo a ziemia, w dodatku kumpla są wyraźnie głośne (świszczą) i widać, że tarcza się przegrzewa... strach pomyśleć, co by się z nią na torze stało :)

 

Wie ktoś może gdzie, w dobrej cenie można kupić takie NISSINy, bo kumplowi w serwisie krzyknęli 200zł za kpl. na jedną tarczę :biggrin:

 

Bo to są fabryczne nissiny i rzeczywiście są świetne. Cena w serwisie jak najbardziej typowa.A teraz najlepsze: Jakieś pół roku temu na allegro znany wielu osobom na forum Bogusławski sprzedawał oryginalne klocki hondy za 100zł na tarcze. Miał również do F4i. Znajdź do niego kontakt bo może nadal je załatwia. Jeśli tak to cena jest zabójczo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są fabryczne nissiny i rzeczywiście są świetne. Cena w serwisie jak najbardziej typowa.A teraz najlepsze: Jakieś pół roku temu na allegro znany wielu osobom na forum Bogusławski sprzedawał oryginalne klocki hondy za 100zł na tarcze. Miał również do F4i. Znajdź do niego kontakt bo może nadal je załatwia. Jeśli tak to cena jest zabójczo dobra.

...wielkie dzieki :) Zamówiłem właśnie dwa ostatnie komplety, tak jak mówiłeś - 100zł na tarcze :) :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze wrażenia po przejażdżce na nowych klockach. Wybór padł na Carbone Lorraine SBK5 i muszę powiedzieć ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony skutecznością. Motocykl po prostu hamuje, to co miałem założone wcześniej, cokolwiek to było, było jakimś spowalniaczem, a nie hamulcem. Na pewno na skuteczność starych hamulców wpływało też to ze były one w opłakanym stanie, ale motocykl od początku hamował średnio, a okładziny były jako takie.

Martwi mnie tylko jedna sprawa. Otóż klocki piszczą minimalnie, jak sie lekko przyhamowuje i jak sie już odpuszcza hamulec. Czy to jest normalnie dla nowych klocków, czy raczej tak już zostanie? Nie ukrywam ze denerwuje mnie to, bo nie chce żeby Cebra wydawała jakieś piski niepotrzebne. Dodam ze przejechałem dopiero 50km, jedno hamowanie awaryjne było z ok 130 do zera, ale już po ok 30 km, przed hamowaniem klocki też piszczały.

Pozdro :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...