Skocz do zawartości

Gotująca ciecz chłodząca


ChOOyrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj po przejechaniu na próbe paru kilometrów i wyłaczeniu silnika nic nie zawrzało i włączył sie wentylator takze juz sam nie wiem raz za pozno raz normalnie ale pokombinuje z tym czujnikiem

jeśli mam ci radzić to zacznij od wymiany korka od chłodnicy .(pozycz od kogoś taki sam ) to element nie doceniany a bardzo ważny . w takim cisnieniowym układzie zwykła woda wrze przy ok 107 stopniach . a płyn o podwyższonej temp chyba jeszcze później sest dosyć ryzykowny sposób na sprawdzenie tego czy masz ciśnienie w układzie chłodzenia - po jeździe odkręć koniecznie przez grubą szmate korek - jeśli gorąca woda będzie pryskać wszędzie to znaczy że na 99% ciśnienie w kuładzie jest ok i wtedy zacznij kombinować z czujnikami a jeśli nie pryska to nie masz cisnienia i zacznij od wymiany korka UWAGA TA WODA JEST NAPRAWDE GORĄCA - UWAŻAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wydaje mi sie ze całość układu działa bo skoro wentylator sie załącza po wyłaczeniu silnika to ok tylko chyba problem z czujnikiem bo jesli sie przegrzeje to wentylator powinien sie załączyc także w czasie jazdy

narazie dzieki za wszystkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na 100% masz kijowy płyn w chłodnicy. Musisz mieć taki który wrze przy 130 stopniach.

Kup wode destylowaną i koncentrat na glikolu. wymieszaj w stosunku pół na pół otrzymasz ciecz która wrze przy 129 stopniach. Zresztą na bańce takiego koncentratu będziesz miał wskazówki i tabelkę przy jakich proporcjach ile wytrzymuje. Miałem to samo, lałem płyn który wytrzymywał 115 stopni i się gotował. Zalałem to co napisałem wyżej i pomogło. Też zaczynałęm od CB500 :(

Edytowane przez konse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...