Skocz do zawartości

HONDA SFX 50 SUPER TUNNIG ! :D


Nolaan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zepsuł mi się skuter ;/ na dobre w dodatku jest nim honda sfx 50 ;p ALE tatuś obronna reka na placz mojego mlodszego brata ktory byl w nim poprostu zakochany powiedzial ze przyszedl czas na dobry tunnig:) Prosze o wskazówki co powinenem wymienić ( Wejdzie Mallossi MHR Replica 70 ofcourz ;) ) Co w zwiazku z tym co jeszcze powinenem zamontowac by squter byl ulicznym wojownikiem a ni "skuterekiem" ktorego byle jakie chinczyki po wymianie gaznika smigaly . PROSZE O rzetelne wskazówki . z gory dzieki . Szerowkiej drogi wszystkim mopedziarzom i kaskaderom wiekszych pojemnosci :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zepsuł mi się skuter ;/ na dobre w dodatku jest nim honda sfx 50 ;p ALE tatuś obronna reka na placz mojego mlodszego brata ktory byl w nim poprostu zakochany powiedzial ze przyszedl czas na dobry tunnig:) Prosze o wskazówki co powinenem wymienić ( Wejdzie Mallossi MHR Replica 70 ofcourz :icon_biggrin: ) Co w zwiazku z tym co jeszcze powinenem zamontowac by squter byl ulicznym wojownikiem a ni "skuterekiem" ktorego byle jakie chinczyki po wymianie gaznika smigaly . PROSZE O rzetelne wskazówki . z gory dzieki . Szerowkiej drogi wszystkim mopedziarzom i kaskaderom wiekszych pojemnosci :buttrock:

Ja niedawno tuningowałem swojego skutera.

Powiedź mi ile masz zamiar poświęcić kasy i jaki masz skuterka AC czy LC (chłodzony cieczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie cylindra przydalo by sie zmienic jeszcze wal,wszystkie lozyska,przy okazji simeringi, gaznik na wiekszy zeby te 70cm mialo moc jak powinno, a kolega w sqtrze musial jeszcze sprzeglo przy 70cm, bo niewytrzymalo, przy okazji mozna by wariator+roli jakie tam chcesz, praktycznie caly silnik zeby to rzeczywiscie mialo moc taka jak podaja na stronach, bo sama 70cm niezaduzo ci da, a do tego odkurzacz sie sypac zacznie.

a co do firmy, zalezy ile chcesz w to wlozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 2-2,5tys moze jezeli bedzie warto to troszeczke wiecej :icon_question:. SQter jest chlodzony powietrzem a oto lista rzeczy jaka mam zamiar zamowic : (prosze o opinie na temat tych czesci i propozycje na lepsze) przy czym nie chce z skutera robic super wyczynowca tylko takiego wyczynowca na ulice a nie tor ;]

1 x Tłumik LeoVince HM ZX

1 x Cylinder 70 ccm Malossi -MHR Replica

1 x Wał korbowy BGM std. HONDA BALI,SFX,SXR

1 x Gaźnik Malossi 19 mm

1 x Wariator Polini Speed Control ECO kit Honda Bali, SFX, SGX, Shad

1 x Gas Box Polini

I co w na to? :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariator polecam Hebo Next Generation.

Gaźnik bym wziął tańszy może Arreche 21mm? Ja taki kupiłem z przesyłką za 273zł i jestem zadowolony.

Wał korbowy wziąłbym wzmocniony a nie standard.

Acha i łożyska odpowiednie wzmocnione np. teflonowe.

Cylinder nie wiem jak się ten sprawdza, ja mam Stage6 Sport Pro (70ccm).

Gasbox nic nie daje w rzeczywistości, poza mniejszym spalaniu.

I tak jak poprzednik, pomyśl o sprzęgle. Ja mam oryginał (twardziel) i jest ok, ale niektórym szybko idą okładziny po wzmocnieniu.

Co do tłumika nic nie powiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie mowi, ale jak sqtr sie posypal, to niewiadomo w jakim ten wal jest stanie, a poza tym jak juz robisz taki remont to zrob to konkretnie, bo gorzej na tym potem wyjdziesz, sie wszystko powoli zacznie sypac.

no chyba ze ten wal masz w idealnym stanie no moglby zostac, ale zapewne styrany bedzie skoro mowisz ze sie posypal motorek, to pewno juz troche przejechane ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to zrobisz porzadnie i wszystko na nowych czesciach albo odpierdalasz fuszere ;] Twoja sprawa. Ale osobiscie sprzedalbym to padło co zostalo, dolozyl kase przeznaczona na tuning i kupil jakiegos porzadniejszego sprzeta. Tuningowalem swoja apke, wynioslo mnie to 4000 i byla to jedna z wiekszych pomylek :/ jakbym sprzedal zloma na czesci i dolozyl te 4000, to smigalbym juz jakas wieksza pojemnoscia a tak sie musze bujac 70;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawde ale ten sqTr to dla brata a on jeszcze trochu do A1 ma :icon_eek: Ja tam sie bujam Mito to cfaniak jestem :icon_evil: Dobra to tuning sqTra bedzie porządny napisze pozniej czy rzeczywisice leci 130 jak wpadniecie na jakis pomysl to dajcie znac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Nieno nie wiem ile poleci ja tam sie bede cieszyc jak do 100 dbije :biggrin: Pod wymiane ida:wal korbowy, sprzeglo , cylinderek , wariator , multivar , no i hebelki moze jeszcze gasbox :biggrin:

 

 

gasbox dobra rzecz. skuter lepiej obroty wchodzi , nie przymula a i spalanie sie zmniejsza o kilka procent. także to warto...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasbox dobra rzecz. skuter lepiej obroty wchodzi , nie przymula a i spalanie sie zmniejsza o kilka procent. także to warto...:]

Gasbox wielka ściema. Obniżył w nieznacznym stopni spalanie, ale jak chodzi o obroty to z gasboxem czy nie to samo.

[Nieno nie wiem ile poleci ja tam sie bede cieszyc jak do 100 dbije :biggrin: Pod wymiane ida:wal korbowy, sprzeglo , cylinderek , wariator , multivar , no i hebelki moze jeszcze gasbox :icon_razz:

A czym się różni wariator od multivariatora :crossy:

Niczym te drugie to nazwa wariatora malossi.

 

Mała uwaga przy zmianie cylindra polecam wymienić gaźnik żeby go nakarmić a nie bawić się w gasboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...