Skocz do zawartości

Chorwacja i okolice 7-10 czerwca??


CosmoSquig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem sobie, że wyskoczę na kilka dni gdzieś w południowe strony. Ktoś się pisze? Wyjazd nastawiony na latanie po winklach ;) Kierunek raczej Chorwacja, albo hardkorowo - Dubrovnik, albo sofciarsko - Split. Dziennie 600-800km, przelotowa 100-140kmh, ale bez przeginania w zabudowanym.

 

Traska to pewnie - Kraków => Niedzica => Slovensky Raj => Eger => Zagreb => Karlovac => Rijeka => Split => Dubrovnik/powrót.

 

Zgłaszać się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy plan. Myślę że mógłbym się zdecydować na taki wypad. Jak rozumiem planowany wyjazd 7 a powrót 10. Przydałoby się trochę więcej czasu. Jak ma wyglądać budżet tej wycieczki? W jakiej sumie masz zamiar się wyrobić? Noclegi pod namiotami czy w kwaterach? I jeszcze mam pytanko co do formalności przy wjeździe do Chorwacji. Póki co nie należą do unii, czy wymagane są jakieś formalności wizowo-paszportowe do załatwienia w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 07.06 rano, albo ew. 06.06 po południu. Powrót 10.06 wieczorem (może być późno). Czasu niestety więcej nie mam, ale możemy zrobić też tak, że jeśli będziesz chciał zostać dłużej w Chorwacji, to ja sobie wrócę 10tego, a Ty zostaniesz dłużej - żaden problem jak dla mnie. Trochę już po Chorwacji latałem, więc propozycje tras i miejsc Ci mogę podrzucić IMO dość ciekawe :buttrock: Fakt, że jest tam latania i zwiedzania na dobrych kilka tygodni.

 

Z noclegiem to jest tak, że tam najtańsze kwatery to koszt ok 10-12 EUR od osoby. Kemping zwykle wychodzi w granicach 6-10 EUR, więc zasadniczo nastawiałem się na kwatery - po całym dniu jazdy rozbijanie namiotu nie musi być największą frajdą, szczególnie jeśli się rozleje. Do tego w Chorwacji pola namiotowe często są kamieniste...ale z drugiej strony namioty też są ok :icon_twisted: Tak więc chyba najlepiej będzie wziąć namioty, a spanie uzależniać od bieżących preferencji i pogody.

 

Kosztorys:

Paliwo 2500 km po 5l na setkę i 5pln na litr = 625 pln od sprzęta

Spanie 3*40pln = 120 pln od łepka

Jedzenie i piwo 4*40 pln = 160 pln od łepka

SUMA = 905 pln

 

Na jedzeniu można trochę oszczędzić, ale z drugiej strony chciałbym jakąś ribu w knajpie wpierniczyć w trakcie tego wyjazdu.

 

Formalności przy wjeździe brak, wystarczy paszport. Jeśli chcesz jechać do Dubrovnika, powinieneś teoretycznie mieć zieloną kartę (przejazd przez Bośnię). Generalnie Chorwaccy celnicy rozumieją jaki procent PKB ich kraj wyrabia na turystyce - jak dotąd nigdy nie robili mi problemów, nawet jak legitymowałem się tylko Polskim dowodem osobistym :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Ale na grossglocknerze byłem już x razy, po drugie nie chce mi się lecieć autostradami 2 dni, jeśl na miejscu mają pozostać 2 dni jazdy :) Do Chorwacji dojazd przez Słowację i Węgry jest IMO znacznie ciekawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenak nie będę mógł się przyłączyć do twojej wycieczki. Trochę z kasą cienko w tym momencie. W lipcu biorę dłuższy urlop więc będzie okazja pojechać na jakiś większy wyjazd a tymczasem pozostaje mi śmiganie po Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wersje hardocore, piekna, wysoko polozona droga wzdluz wybrzeza za Splitem w okolicach Makarskiej - objezdzilem na skuterze :bigrazz:.

 

Napisz gdzie i o ktorej startujesz, jutro chcialem sie wybrac na Slowacje, wiec chetnie moglbym potowarzyszyc na pierwszym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzoov, gdzie na tą Słowację lecisz? Na 1 dzień czy dłużej?

Ja chyba polecę tylko na 1 dzień na Słowację, a Chorwację zostawię sobie na jakiś lipcowy dłuższy weekend... Łyso tak samemu na 4 dni :biggrin:

 

Wyjechać planuję między 8 a 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 dzien, tak zeby wrocic popoludniu. A gdzie, nie wiem. Poczatkowo myslalem zeby na Piwniczna pojechac i gdzies w tamtym kierunku, ale nie znam za dobrze tych rejonow, takze wszelkie sugestie mile widziane. Godzina mi odpowiada - dostosuje sie jesli bedziesz jechal. Mozna by tez rzucic info na grupa-poludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.30 na BP na Matecznym?

 

Raczej wolałbym uniknąć grupy większej niż 3-4 motocykle. Chcę jeździć, a nie czekać :)

 

Proponuję trasę - KRK => Rabka => Czarny Dunajec => Trstena => Zuberec => Strbske Pleso => Niedzica => Ochotnica Dln => Stary Sącz => Piwniczna => Krynica => Nowy sącz => Bochnia.

 

Na 1 dzień to trochę jest, stąd postoje i przerwy z rozsądnym umiarem. :icon_mrgreen:

 

ps. mój tel 603 67 55 77

 

pps. Napisz czy będziesz czy nie, ew. inne propozycje miejsca/czasu.

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...