Skocz do zawartości

Pomoc z wyborem kasku??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dylemat związany z kupnem kasku, będzie to mój pierwszy "normalny" kask :D , poczytałem troche na forum o kaskach i na ta chwile zastanawiam się nad kupnem:

AGV GP1 R --> http://moto.allegro.pl/item193220699_kask_...j_w_polsce.html

albo

Lazer LZ6 --> http://moto.allegro.pl/item201561581_lazer...utnik_team.html

na kask moge wydac w granicy 300-400zł, napewno za takie pieniądze nie kupie jakiegoś "cudu" ale w miare przyzwoity kask mysle ze uda mi sie znaleść, kask będzie przeznaczony na gs'a 500 :clap:

Albo może macie jakieś inne propozycje w takiej cenie :banghead: :flesje:

Edytowane przez -=dawid=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest jasna.

od kasu zalezy 50% Twojego bezpieczenstwa, jesli kask bedzie duszny, ciężki, niewygodny, zaparowany to nie wiem jaką możesz mieć resztę stroju ale zwyczajnie jazda będzie niebezpieczna.

 

Odpuść coś co możesz kupić w przyszlym miesiącu i kup najlepszy kask na jaki Cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to więc musze skołować jeszcze troche kasy i obejrzeć się za czymś lepszym :) no to jak myślicie w granicach 500 zl kupi się już coś lepszego??? I jeszcze jedno może znacie jakiś dobry sklep wysyłkowy z kaskami, bo niestety nie mam możliwości w okolicy udać się do jakiegoś sklepu z dobrymi kaskami;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid

przymierzałem takie agv......

krótko, szmata na łeb i na to wiadro - porównywalne wrażenia i jakość. Chyba kupiłbym jakieś tornado, szmelc i nie udaje czegoś lepszego;-) Moim zdaniem najtańsze Agv warte uwagi to AirTech. Polecam kaski Marushin - mało popularne, ale niaprawdę dobre - cena około 7 stówek, więc porówalny z AirTechem, ale jakościowo chyba lepszy.

jak zdjąłem z głowy te agv gp to wiedziałem, że zostaję ze swoim dziesięciletnim uvexem desperado, mimo iż za cholerę nie pasuje do giksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ten agv tez mi sie wydawał nie za ciekawy, ale brałem go pod uwage bo to zawsze agv :) a co do marushin to o coś takiego ci chodzi:

http://moto.allegro.pl/item200912088_marus...van_dragon.html ??

kurde 7,5 bata to nie wiem czy skołuje;/

a co powiecie na takie cos :) może ktoś miał juz kontakt z takim kaskiem??

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....12402b75bac71c1

Edytowane przez -=dawid=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to więc musze skołować jeszcze troche kasy i obejrzeć się za czymś lepszym :) no to jak myślicie w granicach 500 zl kupi się już coś lepszego??? I jeszcze jedno może znacie jakiś dobry sklep wysyłkowy z kaskami, bo niestety nie mam możliwości w okolicy udać się do jakiegoś sklepu z dobrymi kaskami;/

 

znaczy chcesz kupić kask bez przymiarki?

może sprawdź kiedy będziesz miał giełdę we Wrocławiu lub Katowicach?

gwarancja że dopasujesz kask, stargujesz 20 zeta..

 

sam szukam kasku od dwóch tygodni i uwierz mi.. numeracja wariuje.. wchodzę w niektóre XLki a nie wchodzę w niektóre XXLki... nie kupuj niczego w ciemno. za duży kask też może Cię uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz kilka modeli ze swojego sektora cenowego, zbierz informacje, zweryfikuj je, przymierz każdy model i dopiero podejmij decyzję!

 

Nolan N102 XXL, nie wchodził mi do końca na głowę, Caberg XL wchodził ale wyraźnie opierał się na mojej szczęce (czyli w momencie uderzenia cały pęd idzie na głowę), Shoei XXL pasował dobrze, Araie i Uvexy XXL nawet nie obejmowały głowy.

 

Numeracja jest wyłącznie po to abyś wiedział czy jest sens wkładać kask.

 

za ciasny kask nie zapewni wentylacji, ucisk może powodować ból, który nawet niewielki, ale nieustanny będzie Cię dekoncentrował.

Kask za luźny w momencie uderzenia nie różni się od ściany, mówimy o odległościach milimetrów,które decydują o tym czy kask chodzi Ci na głowie, jest idealny, czy uciska. Proszę Cię abyś dopasował kask, nie trać głowy.

 

poczytaj o ostatniej sobotniej glebie w warszawie.. kolega wyraźnie napisał... 'ciuchy wzięły swoje.. ' jemu nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę uprzejmie:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=73513&st=0

 

[....]

W okolicach Maca na Rzymowskiego jechałem sobie najszybszym pasem, czyli prawym, jakies 70-80 km/h zbliżając się do kolumny samochodów przede mną. Odpuściłem gaz, ale jeszcze nie hamowałem i nagle... bum. Przednie koło dość żwawo oddaliło się w kierunku prawym, a ja, zgodnie z wektorkami, wyryłem w asfalt nieco w lewo. Sytuacja mnie nieco zaskoczyła, więc nie wszystko wyszło zgodnie z planem. Bo tak:

 

[...]

 

Wnioski:

 

1. Ubranie. Membrana, poprzecierana tu i tam, nigdzie nie puściła. Gdyby nie ciuchy, byłoby źle.

2. Kask - dostał swoje, a ja nic.

3. Moto - eee, muszę się dokładnie przyjrzeć. Na razie wiem, że lusterko poszło, lewa owiewka i możliwe niestety e chłodnica poszły, poza tym nie wygłada źle... Ale to się jeszcze okaże...

4. Mechanizm wypadku - :icon_biggrin: . Nie wiem. Policja twierdzi, że plamy oleju nie widzieli. A jeśli to nie olej, albo jakieś inne podobne świństwo, to ja naprawdę nie wiem, co spowodoało wycieczke przedniego koła w p@%$u, na prostej i nawet nie bardzo dziurawej drodze, przy normalnej jeździe typu PSJ.

 

[...]

 

jak widzisz niewielka prędkość, odrobina pecha.... i ciuchy pokazują po co są ;)

 

powodzenia!

ciesze się, że Cię przekonaliśmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...