Skocz do zawartości

V-Strom 1000 '03 - hałas z silnika, znika po wysprzęgleniu, check


powell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Próbowałem użyć szukajki, ale nie znalazłem niczego, co by mi dało odpowiedź na moje pytania.

 

Oglądałem dzisiaj Suzuki V-Strom 1000, noszę się z zamiarem zakupu czegoś takiego.

Motocykl ma przebieg 45000km, rocznik 2003.

Po uruchomieniu silnika, słychać pewien hałas, który wyraźnie zanika po wysprzęgleniu. Co to może być? Sprzęgło się kończy, czy ten typ tak ma? Hałas nie jest jakiś bardzo uciążliwy, ale jest.

 

I jeszcze jedno pytanie. Jak wróciłem do domu przypomniałem sobie, że chyba widziałem na wyświetlaczu napis check (czy może chec). Czy taki napis jest wynikiem jakiejś usterki ? (coś w rodzaju Check Engine?).

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Edytowane przez powell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Próbowałem użyć szukajki, ale nie znalazłem niczego, co by mi dało odpowiedź na moje pytania.

 

Oglądałem dzisiaj Suzuki V-Strom 1000, noszę się z zamiarem zakupu czegoś takiego.

Motocykl ma przebieg 45000km, rocznik 2003.

Po uruchomieniu silnika, słychać pewien hałas, który wyraźnie zanika po wysprzęgleniu. Co to może być? Sprzęgło się kończy, czy ten typ tak ma? Hałas nie jest jakiś bardzo uciążliwy, ale jest.

 

I jeszcze jedno pytanie. Jak wróciłem do domu przypomniałem sobie, że chyba widziałem na wyświetlaczu napis check (czy może chec). Czy taki napis jest wynikiem jakiejś usterki ? (coś w rodzaju Check Engine?).

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Check. Który świeci się przed uruchomieniem i gaśnie jak przełączy się czerwony przycisk włączając zapłon oznacza "Jedź do serwisu". Może to być jakaś usterka lub po prostu serwis po określonym przebiegu. Tak jak w samochodach. Jestem świeży w temacie bo V-stroma mam dopiero od kilku dni. Motocykl też z 2003 z trochę mniejszym przebiegiem, ale u mnie też hałasuje coś z silnika. Dźwięk podobny do zużytego łożyska w kole samochodu.

Pytanie dla posiadaczy V-stromów 1000. Czy ten typ tak ma? Czy jest to wina opony? A może mam felerną skrzynie biegów? Nie znam przeszłości motocykla bo dopiero co sprowadziłem to cudeńko z Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check. Który świeci się przed uruchomieniem i gaśnie jak przełączy się czerwony przycisk włączając zapłon oznacza "Jedź do serwisu". Może to być jakaś usterka lub po prostu serwis po określonym przebiegu.

 

Obawiam sie ze jesteś w błędzie, jest to normalny komunikat SUZUKI zniknie po przełączeniu zapłonu w pozycje ON w jego miejscu wyświetli sie zegarek albo drogomierz. W momencie kiedy nie zniknie jest problem :)

Co do sprzęgła to w DL-u potrafi hałasować ale w pewnych granicach, najlepiej żeby ktoś kto zna model tego posłuchał.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałasy w V-stromie , które znikają po wciśnięciu sprzęgła to ten typ tak ma, znajomy przejechał na tym jakies 4500km i dalej jeździ. Ale nie wiem, czy mozna tak cały czas jeździc, toz to jest kosz sprzegłowy bodajże. Ale to częsta przypadłośc V-stromów 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf!!!

A już się miałem chlastać suchą bagietą...

Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź. Niedługo moto jedzie na przegląd. A co do hałasów z silnika to mam nadzieję, że się do tego da przyzwyczaić. Gorzej z moją panią. Boje się, że jak wsiądzie na moto zrobi mi awanturę, że ciężko zarobione pieniądze w grata wsadziłem.Że mogliśmy pojechać gdzieś na urlop lub zainwestować w coś co przyniesie profit w przyszłości :clap: Przyzwyczajona jest do TDMy gdzie nic w silniczku nie pogwizduje. Stara poczciwa Krówka jeszcze daje radę ale trzeba iść do przodu, konsekwentnie

i starać się :notworthy:

Jeszcze jedno.

V-strom ma mokrą miskę olejową,prawda? To poziom oleju sprawdzamy na zimnym silniku po postawieniu go w pozycji pionowej? Na stopkach centralnych czy na kołach?

BTW

Czy ktoś z okolic Lublina jeździ V-Stromem 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałasy w V-stromie , które znikają po wciśnięciu sprzęgła to ten typ tak ma, znajomy przejechał na tym jakies 4500km i dalej jeździ. Ale nie wiem, czy mozna tak cały czas jeździc, toz to jest kosz sprzegłowy bodajże. Ale to częsta przypadłośc V-stromów 1000.

 

Halasuje amortyzator sprzegla ( luzne sprezyny na obwodzie kosza ).

Mozna z tym jezdzic, ale sadze ze po dlugim czasie staje sioe to meczace.

Widze ze Bartolomeo mieszkasz w Bredzie - czy dalej jest to tak ladne miasto jak w latach 70 / 80 tych ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...