Skocz do zawartości

Maksymalne przyspieszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli uśrednilibyśmy po ilu sekundach forumowiczów motocykle osiągają 100 km/h to zapewne wyszedłby nam wynik około 4-5 sekund. Tak byłoby przynajmnej na podstawie danych technicznych pojazdów.

 

A jak to jest w rzeczywistości? Nawet ostro odkręcając od startu manetkę nie bardzo można się zbliżyć do tego wynik podawanego przez producenta.

 

Trzeba stosować jakieś magiczne sztuczki, aby w tak krótkim czasie osiągnąć 100 km/h?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić o jakichś zajebistych przyspieszaniach w przypadku mojego motka bo on nie idzie na jedynce 100km/h :clap:, ale odkręcenie manetki to nie wszystko. Żeby maksymalnie przyspieszyć muszę zaraz po ruszeniu wrzucić dwójkę, bo jedynka jest strasznie "krótka", a że singiel dobrze sobie radzi na niższych obrotach więc jak chcę maksymalnie przyspieszyć do 100km/h to na jedynce jadę właściwie do momentu puszczenia sprzęgła (czyli chwilę - właściwie tylko ruszam z miejsca), potem od razu dwójka i przy 80km/h trójka i jest 100 :flesje:

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś patenty w jaki sposób sprawdzić ile czasu zajmuje przyśpieszenie do 100?? Domowe sposoby :D. Mam licznik rowerowy (pełni funkcję zegarka) przytroczony do kierownicy ma on opcje stopera. Jest to trochę uciążliwe bo musiałbym patrzeć non stop na niego ostro przyśpieszając =taki kozak to nie jestem.

 

Moja Sevenka i ma tak potężnego kopa - sekundy mniej mnie obchodzą :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie dane podawane przez producenta są w miarę rzeczywiste. Mi się udaje osiągnąć taki wynik. Wiadom że to co podaje producent mierzy pewnie zawodowy kierowca i na odpowiednich oponachg itd więc jest to wynik wyidealizowany ale można go powtórzyć.

Ja tam wierzę w te osiągi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co podaje producent ... w katologach co rok są inne dane, Kawa ZRX1200 ma podawaną przyśpieszenie od 2,9 sekundy do 3,4 w zależności czy dane są z 2001 roku czy 2006. Są różnice dla modelu z owiewką i golasa rzędu 0,3 sekundy, a przecie ten sam silnik, te same podwozie ...

Mam wrażenie że producent te dane wysysa z palca albo czyta z gwiazd ... aaaa ... ten mi wygląda że wyrobi w 3 sekundy, i bach do katalogu, ktoś napisze do producenta że to nieprawda, to korekta, wpisujemy 3,4 sekundy. W następnym ktoś napisał że zmierzył i wyszło 3,1 ... to znowu poprawiamy.

Oczywiście mogę się mylić :cool: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było jak testowali w Jednośladzie (TVN Turbo) na torze, bodajże GSX-R'a 1000 tego najnowszego, był tam chyba Szymon Dziawer i Adam Badziak, mieli fotokomórke i testowali też właśnie przyspieszenie, nawierzchnia dobra, motocykl w stanie idealnym, dwóch doświadczonych jeźdźców, a mimo to nie udało im się przyspieszyć szybciej niż w 3,6 czy 3,8 sekundy... GSX-R to przecież potęga, a w 4s to teoretycznie GSF 600 powinien się rozpędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te dane producenta to z hamowni sa raczej.... dlatego nie do uzyskania na zwyklej drodze... pewnosci nie mam ale wydaje mi sie ze wlasnie tak to sie odbywa.... za duzo czynnikow by mialo wplyw na wynik jesli pomiaru dokonywano by na drodze... trzeba by robic kilka pomiarow i ewentualna srednia wyliczyc .. a tak krotka pilka na rolki moto postawic i rura - nie ma strachu ze moto "odleci". wydaje mi sie ze jedynie Vmax moze byc wartoscia mierzona na torze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filmiki z video.google serii motorcycle and cars drag battle. naprawde jest co ogladać i rozwieje wiele watpliwosci ;) nie wiem czy to bylo ale ja nie widzialem na forum: http://www.youtube.com/watch?v=UAjRsKK3udw jest tam kilka motongów. moja dr 650 np rozpedza sie w 4,93 do setki a nie 6 s jak w podawanych wszedzie danych technicznych:)

polecam!

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...