Skocz do zawartości

Shoei XR-1000 czy AGV Ti-tech - dylemat co wybrać;/


Rekomendowane odpowiedzi

(...) chłopaki wymienili mi szybkę ,mechanizm szybki i tylni spojler....

Jeśli można zapytać: ile czasu używałeś tego kasku, że te części kwalifikowały się do wymiany? Nie, żebym kwestionował trwałość i solidność Shoei'a, pytam tak z czystej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zapytać: ile czasu używałeś tego kasku, że te części kwalifikowały się do wymiany? Nie, żebym kwestionował trwałość i solidność Shoei'a, pytam tak z czystej ciekawości

 

 

Ciekawe pytanie! Modem daj znać jak to było w przypadku Twojego kasku. Co było dokładnie nie tak z tymi elementami i po jakim czasie objawiły się usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie! Modem daj znać jak to było w przypadku Twojego kasku. Co było dokładnie nie tak z tymi elementami i po jakim czasie objawiły się usterki?

 

Mechanizmy szybki byly wymieniane na targach "z definicji" - ot taka akcja promocyjna, ktora odbywa sie na kazdych targach w europie. Ciekawostka dotyczaca rozmiarow rynku - na tych targach bylo obsluzonych ok. 40-50 kaskow (20 w zeszlym roku) - dla porownania: na targach we wloszech ok 1500 kaskow. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy,

Jeżeli chodzi o mój kask to zakupiłem używany na allegro jakieś miesiąc temu, Pan od którego zakupiłem kask mówił że ma on 1,5 roku. Jak przesyłka doszła to zauważyłem że szybka odstaje i ledwo co się domyka - byłem załamany. Specjalnie jechałem do Warszawki na stoisko Shoei'a ( w jedną stronę 400 km) i tam spece od kasków staneli na wysokości zadania - przywrócili go do życia.Przyczyną takiego kasku mógł być upadek kasku . Panowie jeżeli to czytacie to bardzo dziękuje :icon_mrgreen:

 

 

Posen bardzo dziękuje za info na priv - bede dzwonił :biggrin:

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że tak Ci się udało :icon_razz: . Wreszcie jest ktoś zadowolony z tegorocznego MBS ;)

Ja także odwiedziłem stoisko Shoei w celu przymiarek. Miło było porozmawiać z kompetentnymi ludźmi - bo w sklepach to różnie z tym bywa.....

 

Acha, naturalnie szacun dla Shoei za przeprowadzenie takiej akcji

Edytowane przez jarcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że bedzie ona jeszcze w marcu na MOTOR EXPO 23-25marca oby była bo sie kurde w lutym nie załapałem!!! wie ktos cos na ten temat

 

Oczywiscie bedzie. :icon_mrgreen: Co prawda nie bedzie technika Shoei z niemiec uprawnionego do wykonywania bardziej skomplikowanych napraw i czynnosci serwisowych, lecz wszystkie prostsze bedziemy prowadzic na tychze targach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powracam do tematu:)

Otóż szukając w necie najlepszej oferty shoei natknąłem się na tą stronke.

http://www.j-helmet.com/

 

Za x-spirita wołają "tylko" 440 ojro!!!

Firma pochodzi z japonii jedyną formą zapłaty jest pay pal.

Z tego co wyczytałem przesyłka jest za free :icon_mrgreen:

Dla mnie to rewelacja :wink: :crossy: ;)

Jeśli dobrze pojdzie to jutro składam zamówienie :)

 

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat :wink:

 

-----------------------------------

pozdrawiam

Edytowane przez piechur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powracam do tematu:)

Otóż szukając w necie najlepszej oferty shoei natknąłem się na tą stronke.

http://www.j-helmet.com/

 

Za x-spirita wołają "tylko" 440 ojro!!!

Firma pochodzi z japonii jedyną formą zapłaty jest pay pal.

Z tego co wyczytałem przesyłka jest za free :)

Dla mnie to rewelacja :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Jeśli dobrze pojdzie to jutro składam zamówienie :)

 

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat :crossy:

 

-----------------------------------

pozdrawiam

 

Pamietaj ze kaski Shoei z Japonii, jak tez z USA roznia sie od kaskow europejskich (nawet dla odroznienia nazywaja sie inaczej: X-Eleven, RF-1000, itp.). Inna jest budowa i rozmiarowka (inne normy: JIS w Japonii i DOT + SNELL w USA), jak tez z tego powodu nie maja homologacji europejskiej. Ten ostatni problem w zasadzie jest pomijalny z wyjatkiem sytuacji, gdy bedziesz chcial w tym kasku sie scigac - komisja techniczna nie dopusci Cie do zawodow.

Aha, przy okazji: oczywiscie nie licz w takim wypadku na udzial w akcji serwisowej - jak juz wczesniej pisalem akcja dotyczy tylko kaskow kupionych w europie.

Edytowane przez Posen Diesel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze kaski Shoei z Japonii, jak tez z USA roznia sie od kaskow europejskich (nawet dla odroznienia nazywaja sie inaczej: X-Eleven, RF-1000, itp.). Inna jest budowa i rozmiarowka (inne normy: JIS w Japonii i DOT + SNELL w USA), jak tez z tego powodu nie maja homologacji europejskiej. Ten ostatni problem w zasadzie jest pomijalny z wyjatkiem sytuacji, gdy bedziesz chcial w tym kasku sie scigac - komisja techniczna nie dopusci Cie do zawodow.

Aha, przy okazji: oczywiscie nie licz w takim wypadku na udzial w akcji serwisowej - jak juz wczesniej pisalem akcja dotyczy tylko kaskow kupionych w europie.

 

Czy to znaczy, że mogłbym miec problemy przy dokupowaniu elelementow

takich jak np szyba do japońskiej wersji? Miałem na głowie x-spirita rozmiar M.

Mój obwód głowy to 57 i leżał idealnie.Ale z japonskim 57 mogłbym miec problemy? :icon_mrgreen:

Kurcze a już się tak podjarałem :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że mogłbym miec problemy przy dokupowaniu elelementow

takich jak np szyba do japońskiej wersji? Miałem na głowie x-spirita rozmiar M.

Mój obwód głowy to 57 i leżał idealnie.Ale z japonskim 57 mogłbym miec problemy? :icon_mrgreen:

Kurcze a już się tak podjarałem :icon_razz:

 

Szyby sa takie same - to nie jest problem. Rozmiarowka z tego co mi wiadomo jest troche mniejsza od europejskiej - lecz nie mam dokladnej wiedzy jak to wyglada w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozmiary nie roznia sie drastycznie i zawsze mozna sobie dokupic inna grubosc wysciolki w srodku , ja tak zrobilem u siebie w Araiu i lezy idealnie, a cena byla tak atrakcyjna, ze za cene mojego kasku w Polsce w USA kupilbym dwa i do kazdego mialbym dodatkowo ciemna szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że mogłbym miec problemy przy dokupowaniu elelementow

takich jak np szyba do japońskiej wersji? Miałem na głowie x-spirita rozmiar M.

Mój obwód głowy to 57 i leżał idealnie.Ale z japonskim 57 mogłbym miec problemy? :crossy:

Kurcze a już się tak podjarałem :biggrin:

 

 

Kupilem Z1 w rozmierze S ( czarny ) byl nowy. U Louisa zobaczylem zolty z design ( Avatar ). Sprzedalem Czarny i kupilem ten z design - oczywiscie dobralem sobie rozmiar i lezy idealnie tylko rozmiar jest juz M ?

 

japonczycy maja inny typ banki wiec ne badz pewny ze bedzie idealnie pasowal. Owszem mozna zmienic nawet cala wysciolke. Pytanie tylko czy sie oplaca. Kazdy robi swoj rachunak i oby byl dobry czego kazdemu zycze.

 

Pozdr.

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie bedzie. :banghead: Co prawda nie bedzie technika Shoei z niemiec uprawnionego do wykonywania bardziej skomplikowanych napraw i czynnosci serwisowych, lecz wszystkie prostsze bedziemy prowadzic na tychze targach.

 

na co mogę liczyć na owych targach. chciałbym zrobic przeglad kasku przeczyścic wentylacje jeśli to możliwe rozumiem że to bedzie do zrobienia.

 

czy szybkę będzie mozna dostać lub antifoga za free czy za duzo wymagam:)???? rzecz jasna mam w komplecie szybke ale porysowana i anifoga również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...