Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie Intrudera VS 800


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Też mam amerykanina i cztery. Słyszałem już wcześniej, że ktoś mówił, że kto inny twierdzi, że niektóre 800-tki mają trzy zawory i przez to 700tki mają w porównaniu z nimi lepszego kopa i kręcą się wyżej.

 

Po pierwsze - na wszystkich opisach vs800, jakie widziałem, wyryte było, że mają 4 zawory...

 

po drugie - porównując mojego sprzęta i 800tkę kumpla - nominalna różnica około 5 KM jest - choć słabo - widoczna.

 

W dodatku na moim mogę pojechac maks. 155 km/h wg. licznika, a 800tka kolegi ...155 km/h wg. licznika :D (chociaż widziałem na tym forum wyznania, że ktoś tam rozbujał małego intrudera do 180 km/h nie odwijajać manetki do końca ;) To chyba kolejny mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vs 750 jechałem koło 160 kph (ale do końca go niedusiłem bo nie był to mój motocykl) a VS 800 bez problemu 140 na trasie i jeszcze miał duużo zapasu. Jak śmigałem Vs 1400 to na maksymalną ledwo co doganiałem VS 750. A wydaje mi się, że mój motocykl troszkę szybciej powinien jeździć niż 150 kph :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

sprawdziłem w kilku źródłach i każde podaje inne wartości v-max dla małych intruderów, różniące się nawet o 25 km/h. Przytaczam kilka cyfr:

 

"Motocykl" 4/2000 - VS800: 154/solo, 143/z pasażerem

http://republika.pl/chudzikj/ VS750: 165 km/h, VS800 i/lub VS600: 155 km/h, VS1400: 160 km/h

 

"Cycle world" 7/1985 - VS700: 179 km/h (!)

podają też dokładność prędkościomierza: 30mph = ...30 mph na szafie.

 

to musi być jakiś spisek. :)

Jak mi ktoś powie, o co tutaj chodzi - stawiam piwo na otwarciu sezonu w wawie.

 

Racja, powyżej 140 na intruderze bez szyby kończy się przyjemność z jazdy, ale pozostaje rozbujana ambicja. :) Jeżdzę zwykle 80-100, więc to, że mój trude nie leci 180 to nie problem, ale może powód do wnikliwszej kontroli.

 

Co do sprzętu kumpla - nie wiem, nie znam, nie daję głowy za stan moto.

 

Mój mimo 75 tys. przebiegu jest bez zarzutu, chociaż na prędkość maks mógł mieć wpływ rozregulowany gaźnik (na prv powiem wam, gdzie NIE regulować intruderów w wawie, bo porysują wam bak i filtrów nie potrafią podpiąć, a potem deszczówka zalewa gaziory) i - w mniejszym stopniu - łysa opona (obwód opony->prędkość maks.)

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jest ok. przy jeździe 80-90 km/h pali w trasie poniżej 4,5 l.

Maksymalne spalanie - 5,6 l - miałem przy prędkościach 110-140 km/h.

Tak więc tankowanie średnio co 200 km - jedyny, drobny, dyskomfort przy wyjazdach na dłuższe wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie właściwie nadaje się do oddzielnego tematu, ale ponieważ w tym już i tak poruszyliśmy kilka rożnych wątków to:

 

ile oleju biorą wasze intrudery? Jak podliczylem swoje uzupełnienia, to się okazało, że w 8000 km (jeden sezon) zżarło mi prawie 1 litr. :P

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"ile oleju biorą wasze intrudery? Jak podliczylem swoje uzupełnienia, to się okazało, że w 8000 km (jeden sezon) zżarło mi prawie 1 litr. :)

"

 

Witaj MAREK! mnie też ciekawi zuzycie oleju, ja dopiero zacząlem przygode z intruderem wiec jeszcze nie wiem ile "bieże oleju". Na jakim oleju jeżdzisz i jaki przebieg ma Twój sprzęt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MAREK! mnie też ciekawi zuzycie oleju, ja dopiero zacząlem przygode z intruderem wiec jeszcze nie wiem ile "bieże oleju". Na jakim oleju jeżdzisz i jaki przebieg ma Twój sprzęt??

Leję syntetyk Motula. Przebieg, jak to w VS700 - produkowanych w pierwszych latach modelu - znaczny, prawie 80 tys. km. Tak więc zastanawiam się nad zmianą na półsyntetyczny.

 

Dobrze wybrałeś. Bedziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...