Skocz do zawartości

Synchronizacja gaznikow mechanicznych Mikuni (niemembranowych)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"masz sprzet który jest w informacjach ? "

 

tak. gaźnik też ma dodatkowy wtrysk paliwa

 

co do mz to miały najprostszy mechaniczny gaźnik, podobnie jak simsony itp. ale nie wiem czy przy dwusuwach stosuje sie gaźniki podciśnieniowe :| mz to dwusów i trudno jest zatrzyamć koło po puszczeniu gazu, prkatycznie niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja widziałem jaka kolosalna była róznica w małym silniku włozonym w rame karta! Ile to wymagało uwagi doswiadczenia zeby niedaj boze sobie tak nie odjac gazu zeby nie wyladowac w rowie.

 

 

Co do torowych zabawek to jest to dlamnie bezsensu;] Przedewszystkim kierowcy torowi to zawodowcy, po drugie na torze jeździ sie inaczej niz na drodze(wbrew opinia niektórzych droga to ku... niejest tor z przeszkodami!), po 3 spalanie paliwa cie przestraszy, po 4 adaptacja niektórych rozwiazań torowych jest zbednym bajerem którego niektórzy nawet niebeda umieli wykorzystac w 25 procentach.

 

Zreszta co ja ci tu bede opowiadał załóz te gaźniki przejedź sie, tylko zachowaj do końca obiektywizm bo maszyna zacznie sie duzo szybciej wkrecać co proadzi do wyidealizowania sprawy;)

 

nie pisze o sowjej Mz bo porównanie silnika 2t do 4t jest bezsensu;]

 

nie dodatkowy wtrysk paliwa tylko pompke przyspieszajaca nazywaj rzeczy po imieniu, im mniejszsa pojemnosc tym mniej odczuwalna bedzie zmiana gaźnika na niemebranowy;) w kazdym razie na gaźnikach nie mebranowych rajder z małym doswiadczeniem bedzie miał trudnosci z poruszaniem sie na ulicy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich gaznikow to ja wiem oco biega bo mam juz taki od roku w KLXie (duzy 1 cylindrowiec wiec ten dopiero hamuje silnikiem po odjeciu gazu) i jakos mnie spalanie nie zjadlo (nawet spadlo na tm gazniku) i jezdzi sie o niebo lepiej niz na seryjnym membranowym, motor poprostu reaguje odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie dodatkowy wtrysk paliwa tylko pompke przyspieszajaca nazywaj rzeczy po imieniu"

 

no ok, pomyliło mi się. ale wiemy o co chodzi :biggrin:

 

"Zreszta co ja ci tu bede opowiadał załóz te gaźniki przejedź sie, tylko zachowaj do końca obiektywizm bo maszyna zacznie sie duzo szybciej wkrecać co proadzi do wyidealizowania sprawy;)"

 

nie wiem czy to do mnie czy do asmodana, ale jeśli do mnie to ja właśnie mam taki gaźnik u siebie założony. i sprawuje się bardzo dobrze :P ale to nie nowość, gaźniki podciśnieniowe zawsze zapewniały przyjaźniejszą pracę silnika, kosztem osiągów. gaźnikiz płaskimi przepustnicami również dają lepsze osiągi, ale trzeba umieć się nimi posługiwać, tak jak pisałeś. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...