Skocz do zawartości

yamaha yz 125 - zawór wydechowy


boomer5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz czy zawor dziala tzn wyciagnij gruche i zobacz do kanalu wydechowego jesli motor jest na wolnych obrotach to ten zawor powinien byc przymkniety jesli jest na wysokich to wtedy on sie otwiera. Jesli jest sterowanie tym zaworem elektryczne to zapewne musisz miec odpalony motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie w YZ jak zdjąłem dekielek to to ramię co powinno się ruszać to się nie rusza. Powinno iść do dołu czy do góry? Co trzeba by było wymienić jesli się nie rusza? Na razie ustawiłem cały czas otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór uruchamiany jest pewnie podcisnieniowow(jesli jest mechaniczny) jedyna regulacja jaką mozesz przeprowadzić jest zmiana długosci ramienia siłownika i zmiana spreżyny(lub regulacja napiecia wst ępnego sprezyny) spreżyna zmieniasz czas reakcji na gaz. mozesz miec tez juzj wylatana mebranke.

 

w sterowaniu elektronicznym regulacji sie nie dokonuje.

 

Sa tez inne rodzaje sterowanioa mechanicznego jednak tam tez nie ma duzej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozebrałem swój mechanizm i jest on banalnie prosty jest tam takie sprzęgiełko odśrodkowe które się wysówa przy dużych obrotach i popycha wodzik z wałkiem który pociąga to cięgiełko z pod dekielka. ;)

a co tam się mogło popsuć jak niedziała? mi się wydaje że albo się zębatka wycieła która naędza ten wałek ze sprzęgiełkiem albo to sprzęgiełko jest z 4 kulek w krzyżaku i może się te kulki jakoś zablokowały. albo jeżeli moto już przeżył swoje to mógł się wytrzeć ten wodzik co popycha wałek z cięgiełkiem. ja już się przekonałem jak to wygląda.

 

szkoda że przy nieumiejętnym odkręcaniu kosza sprzęglowego (chciałem wymienić łożysko) ujeb... :| jedno piuro z korony kosza :icon_biggrin:(

 

niema nikt dojść do kasza sprzęgłowego do yz 125 z 99r. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...