Skocz do zawartości

Suzuki Intruder VS 800


Arek00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem niedawno intrudera vs800 rocznik '94. przy zakupie w baku było dosyć sporo paliwa i trochę na nim pojeździłem. motocykl odpalał idealnie na zimnym silniku. teraz wlałem shell v-power 95 i od tej chwili motocykl odpala coraz gorzej, ostatnim razem załapał za 3 razem i to tylko dlatego że dodałem gazu. jeździłem nim ok 10 minut i postawiłem na 2 godziny, po tych dwóch godzinach odpalił już normalnie. mam pytanie do posiadaczy intrudera z podobnego rocznika: lejecie paliwo 95 czy 98? czy można bez problemu jeździć na 98?

 

 

przy okazji: w prędkościomierzu znajduje się moduł sterujący żarówką od temperatury płynu chłodzącego. jeśli ktoś ma taki moduł na zbyciu to proszę o info na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wadą Intrudera są gazniki,które wymagają częstej i precyzyjnej regulacji.

Bzdura jakas... pierwszy raz zagladnałem do gaznikow po przejechaniu 40 tys. km i okazalo sie ze robota na marne. Wszystko bylo o'k...jedynie sruby skladu mieszanki byly za bardzo wykrecone, ale to mozna zrobic nie rozbierajac gaznikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki motor na 95 nigdy niebyło problemu bardzo wazne są swiece możesz spróbować je wyczyśćić ja co roku dawałem nowe .Tylko po odpaleniu go na 2.3 minuty był problem i wtedy na następny dzien nie chciał odrazu odpalić.Dobra rada to to że po karzdym odpaleniu musi się dobrze rozgrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym sugerował duży przegląd. Nowe świece, czyszczenie gaźników i synchronizacja, wymiana filtrów powietrza i ogólny przegląd (może jakieś kabelki zasniedziały albo przewody WN mają przebicia). Zobacz też czy ssanie wysuwa się do końca. W VS 800 potrafi bardzo cięzko chodzić i niewysuwac się do końca (lub po wysunięciu cofa sie kawałeczek) - wtedy na zimnym silniku cieżko będize odpalić motocykl (trzeba dodawać gazu, sprżet gaśnie itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z odpalaniem zimnego Intruza. Nie łapie od razu na przednim garze. Podregulowałem gaźniki i wymieniłem świece na nowe NGK Irydowe. Nastąpiła lekka poprawa. Czuję, że będę musiał wyczyścić gaźnik ale bez wyciągania sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewna sugestie.Sprawdzcie i dokręccie dokladnie ( w/g instrukcji) mocowanie linki gazu pod bakiem na deklu filtra powietrza. Kiedys z kumplem rozkrecilismy 800-ke, kumpel cos żle przykrecil to mocowanie i co ciekawe motocykl w ogóle nie chciał palić!! Po dokreceniu wszystko wróciło do normy, jak ręka odjął....

Pomóc może tez odkrecenie i przeczyszczenie kranika paliwa, ale tego pod bakiem, a nie tego od rezerwy...

Warto sprawdzic tez , czy ssanie otwiera sie do konca. U mnie pomiedzy taka dzwigienke ssania na przednim gazniku,a rame wszedl kabel zaplonowy, ktory powodowal, ze ta dzwigienka nie otwierala ssania do konca. ja ta usterkeznalazlem dopiero po roku uzytkowania motocykla i przez ten czas odpalalem go praktycznie bez ssania ;) Co ciekawe silnik nigdy nie gasl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...