Skocz do zawartości

Prądnica Fiat 126p w Rusie


Golas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Dniepra z prądnicą 6V , robiłem głupote bo przerobiłem go na ruski alternator, z którego nie jestem zadowolony, jako że blok silnika juz został pocięty i w ogóle wiec traktuje tan motocykl jako pole do eksperymentów, postanowiłem zamontowac prądnice 12 V od Malucha, wiec jesli ktoś juz taki patent robił to prosze o pomoc w kilku kwestiach...

 

1. Wiem że Prądnice trzeba "przepiąć", bo kręci sie w druga strone niż ruska czy ten zabieg polega tylko na zamianie kabli wewnątrz prądnicy czy jest to operacja bardziej skomplikowana, jeszcze nie rozbierałem tej prądnicy wiec nie wiem co jest w środku, jedynie co wiem to że działa...

 

2. Na regulatorze są cyfry 51 , 67 , 30 ; czyli którą cyfre do czego podpiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w starych tematach, było juz to dokoładnie opisane.

 

Poszukałem , ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania,

 

Więc....

 

Na regulatorze są cyfry 51 , 67 , 30 ; czyli którą cyfre do czego podpiąć...

 

Alebo niech ktoś podeśle schemat instalacji malucha z prądnicą, bo szukam i znaleść nie moge a tam pewnie będą odpowiedzi na wszystkie moje pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm prądnice zrobiłem według schematu pyzdry, tylko mam problem z regulatorem mechanicznym ( chyba on tu winny, lecz ręki nie dam uciąć ), mianowicie żarówka zamiast gasnąć pali sie coraz mocniej i mocniej... a ładowanie jest !!! Co ja źle mogłem zrobić że mi kontrolka zamiast gasnąć swieci się coraz mocniej...

Edytowane przez Golas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz podłączoną kontrolkę? Bo chyba jednym końcem do masy.

 

Jeden ze styków kontrolki jest podłączony do szczotek na prądnicy ( styk '51 ) a drógi styk kontrolki do '+ poprzez stacyjke

 

To wygląda tak:

 

'+ z akumulatora ----- stacyjka ----- Kontrolka ----- styk '51 na pradnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...