Skocz do zawartości

WSZYSTKO O KAWASAKI KLR 250


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim :)

 

Mam kolejny problem egzystencjalny, a mianowicie; zaczoł się sezon więc śmigałem swoim KLekoteRem aż kamienie zrywało, a tu nagle po dwóch tygodniach wyzionoł ducha :/ myślałem, że znowu zatkał się gaźnik wiec rozkręciłem go, wyczyściłem i poskładałem całość, i tak ze 3 razy, sprawdzając za każdym razem świece, która była mokra i okopcana. Iskra jest, nie łapie żadnego lewego powietrza, silnik jak już wcześniej pisałem po generalce a moto normalnie paliło po jednym kopie nawet na całkowicie zimnym silniku, a teraz ani na kopke ani na popych nie łapie, a jak już prubuje coś złapac, to tak jakby nie dostawał paliwa i tylko strzela w tłumik.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł co mogłoby sie stac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę przy nim grzebałem i doszedłem do wniosku,że jest źle. odkręcilem pokrywe zaworów i zobaczyłem tam jedno mleko z oleju. malł tego, rzeczywiście spadła mu kompresja, co czuje. czy możliwe jest, żeby pierścienie zapiekły sie na tłoku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem klekota i przepaliłem trochę,ale kręcił się do 5,5 tyś obrotów dalej nie chciał .Potem jakoś jak stopniowo odkręcałem manetke to szedł już normalnie,czemu tak się działo?gaźnik 2 razy rozbierany i czyszczony.Może to być spowodowane gumą która idzie od filtra powietrza do gaźnika? bo walczyliśmy z nią z 2 godziny żeby założyć na gaźnik a i tak odstaje przy airboxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor. Guma musi dobrze przylegać i być spięta metalową opaską. Jak dlamnie to masz problem z iglicą albo źle umyty gaźnik dlatego nie chce przejsć ze średniej dyszy na główną.

 

Dzisiaj trochę przy nim grzebałem i doszedłem do wniosku,że jest źle. odkręcilem pokrywe zaworów i zobaczyłem tam jedno mleko z oleju. malł tego, rzeczywiście spadła mu kompresja, co czuje. czy możliwe jest, żeby pierścienie zapiekły sie na tłoku ?

 

Masz wymieszany płyn chłodniczy z olejem. A druga sprawa to czytać uważniej. Jeśli zwróciłem uwagę w jednym zdaniu na kompresję i głowicę to chyba logika nakazuje myśleć, że gniazda zaworowe lub same zawory już trzeba sprawdzić, wymienić lub obrobić w zależności od tego co pierwsze padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, masz racje, pękła uszcelka pod głowicą i wymieszało olej z płynem,sprawdziłem zawory, luzy i gniazda wszystko jest ok, bo głowica była robiona cała. jedynie co to ta uczczelka jakaś podruba musiałabyc załozona i przez nią wszystko. tak czy inaczej, już wiem co zrobic. dzięki za pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shinigami , z gumą jest problem bo nie można jej dopasować dokładnie żeby idealnie była zamontowana.A co do gaźnika to kupiłem zestaw naprawczy w którym była iglica i inne duperelki które wymieniłem a gaźnik chyba nigdy taki czysty nie był ,specjalnym sprejem wurtha do gaźników i przepustnic calutki wyczyściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz gumę z innego moto, ewentualnie już tak sparciała, że nie da się jej ułożyć. Ja mordowałem się pół godziny z układaniem. Nowa w ASO kosztuje chyba 60zł. KLR'y są czułe na zmiany w airboxie (pewnie już czytałeś o nawiercaniu dolotu) dlatego najpierw problemy z gumą a dopiero potem inne kombinacje. Jeśli to nie gaźnik to będziesz miał zapłon do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podałbyś mi numer katalogowy tej gumy lub link gdzie mógłbym go znaleźć ,bo musiałbym kupić bo jest ta guma twarda nie da się ułożyć jej a założyć na gaźnik to conajmniej pół godziny mordęgi :P

 

ps, jazda bez tłumika ma jakieś konsekwencje? oprócz takich że ludzie na policje dzwonią?:D

Edytowane przez wiktor3966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...