Skocz do zawartości

Zapłon - brak iskry gdy moto się rozgrzeje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co prawda pisałem o tym problemie w temacie o GSX550 ale tutaj jest większa szansa że więcej osób zobaczy temat i może coś poradzi.

 

Mam suzuki GSX 550 ES i niemały problem. Otóż gdy motor jest zimny to zapala na dotyk - wszystko ładnie i pięknie, ale gdy już dojdzie do swojej odp. temperatury to nagle gaśnie i już nie idzie go odpalić (czasami nie gaśnie ale gdy sam go zgaszę to już nie jestem w stanie odpalić). Po odczekaniu jakiś 2 godzin podchodzę i moto pali na dotyk.

 

Pomierzyłem wczoraj napięcia na cewkach (kable wchodząxce do cewek):

 

Jak motor zapalił (jest oczywiście zimny) to na obydwu cewkach było napięcie około 5,2 - 5,4.

Natomiast jak już się rozgrzał i nie dało się zapalić to na prawej cewce podczas kręcenia rozrusznikiem jest napięcie 8,4 natomiast na lewej nie ma wcale tego napięcia (strony - siedząc na motorze)

 

Iskry nie ma zarówno na prawej i lewej cewce - jak jest rozgrzany.

 

Jak przed ponownym zakręceniem rozrusznikiem wyłączę i włączę zapłon to zachowuje się tak, jak by próbował załapać ale tylko przez pierwszą sekunkę....

 

Mam nadzieję że jasno wyjaśniłem o co chodzi i że jakoś uporamy się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjasniles jasno.

Konrad 1F mial problem z modulami w swoim, moze napisze o objawach, albo sprobuj poszukac jego starych postow na ten temat.

Jesli chodzi o cewki to nie badasz napiecia na nich ale przejscie na zwojach niskiego i wysokiego napiecia. Badanie robisz ohmomierzem.

Jezeli wszystko jest dobrze to pomiar miedzy stykami niskiego napiecia (Tam gdzie mocowane sa kable niskiego napiecia ) powinien pokazac 2 - 5 Ohmow,

miedzy stykami wysokiego napiecia (koncowki miernika wkladasz do wnetrza fajek nakladanych na swiece ) - 30 - 40 KiloOhmow.

Mozliwe ze polaczenie pada na goracej cewce, wiec zrob pomiar na zimnym i goracym silniku, gdy silnik przestanie dzialac.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem takie same objawy u siebie, to jest w XJ 600. Na ''szczescie" okazalo sie ze to tylko jedna cewka padla, a poczatkowo balem sie za cos z modulem. Pomierz tak jak Adam mowi. Modul mozesz sprawdzic w prosty sposob, mianowicie odpinasz cewki i wich miejsce podlaczasz zarowke powiedzmy 2W lub diode. Jak zarowka "mruga" to znaczy ze modul powinien byc dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj tam zrobię .... i zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Dodano:

 

Znalazłem właśnie temat o który mówiłeś. Konradf1 napisał że musiał wymienić impulsatory i było ok, a Arni GS tylko akumulator i także wszystko wróciło do normy. Dzisiaj podmienię akumulator od kumpla i będę sprawdzał.

 

No niestety jednak to impulsatory Kupiłem nowe aku, założyłem i tak samo chodził ładnie i zgasł ... (klumpel potrzebował nowe aku to mu odsprzedam). No więc odkręciłem dekiel od impulsatorów no i są popękane itp. Niestety dzwoniłem już do 2 ludzi ale nie mają impulsatorów. Macie może jakieś kontakty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj kontaktow tylko impulsatorow :)

Jak mi polecial jeden, to przykrecilem zupelnie inny od innego moto i chodzi do dzis. BARDZO WAZNE - musisz tak podmianke zamocowac, zeby ta metalowa koncowkq (odbiornik impulsu) wychodzila dokladnie tam gdzie poprzednio.

Znajdz jakiekolwiek, dowierc dziurki, czy co, i bedzie chodzic.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...