Skocz do zawartości

Czarny Marsz Motocyklistów 26 maja 2007


ViVi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

;) A mnie wku*wilo zachowanie niebieskich misiow - wykorzystali zjazd wiekszej grupy motocykli i zrobili "przeglad" sprzetow. Co im sie nie podobalo to "prosze dokumenty" i jazda - spisywanko. Az mnie zagotowalo. Po co sie scigac, meczyc i lapac na trasie "gołstrajderow" skoro sami sie napatoczyli i mozna za free wyrobic norme ? I te ich komentarze miedzy soba : "ilu juz masz ? bo ja 2 a Ty ?"

ZENADA, niech sie wezma za lapanie prawdziwych przestepcow :wink:

Podobal mi sie za to jeden koles, paradujacy miedzy nimi jak gdyby nigdy nic w koszulce z napisem "hwdp" :icon_mrgreen:

 

A dlaczego to niby Cię wkur....? Moim zdaniem nie ma w tym nic złego, tym bardziej jeśli nie masz nic do ukrycia. To jest ich praca między innymi i często wolę jeśli rzucą okiem na dokumenty i sprzęt niż mają stać tylko z radarami po krzakach i łapać tych, którzy jeżdżą 10 km/h więcej od ograniczenia. Sam byłem świadkiem jak przyjechał młody chłopak na Suzuki SV650 i od razu podszedł do niego policjant, bo wygląd motonity wskazywał na jakieś 15-16 lat. Okazało się, że ma wszystkie potrzebne dokumenty i po sprawie. Ile to go kosztowało? Najadł się przez to wstydu?

Poza tym policja doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu motocyklistów jeździ bez prawa jazdy, bo wydaje im się, że są nieosiągalni na drodze. Ciekawe jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby ktoś z Twoich bliskich został ranny lub zabity w wypadku drogowym, a sprawca nie posiadałby uprawnień do prowadzenia czy to samochodu czy motocykla (tak, motocykla, bo my tez możemy stać się sprawcami czyjegoś nieszczęścia mimo, że prowadzimy maszyny o wiele lżejsze i mniejsze od katamaranów).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem reportaż w TVN Turbo. utwierdził mnie w przekonaniu, że tego typu akcje są potrzebne. już dawno nie słyszałem w mediach dobrego słowa o motocyklistach, a tu proszę.....

żałuję, że nie mogłem być. następnym razem piszę się na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelmoto2

A dlaczego to niby Cię wkur....? Moim zdaniem nie ma w tym nic złego, tym bardziej jeśli nie masz nic do ukrycia. To jest ich praca między innymi i często wolę jeśli rzucą okiem na dokumenty i sprzęt niż mają stać tylko z radarami po krzakach i łapać tych, którzy jeżdżą 10 km/h więcej od ograniczenia. Sam byłem świadkiem jak przyjechał młody chłopak na Suzuki SV650 i od razu podszedł do niego policjant, bo wygląd motonity wskazywał na jakieś 15-16 lat. Okazało się, że ma wszystkie potrzebne dokumenty i po sprawie. Ile to go kosztowało? Najadł się przez to wstydu?

Poza tym policja doskonale zdaje sobie sprawę, że wielu motocyklistów jeździ bez prawa jazdy, bo wydaje im się, że są nieosiągalni na drodze. Ciekawe jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby ktoś z Twoich bliskich został ranny lub zabity w wypadku drogowym, a sprawca nie posiadałby uprawnień do prowadzenia czy to samochodu czy motocykla (tak, motocykla, bo my tez możemy stać się sprawcami czyjegoś nieszczęścia mimo, że prowadzimy maszyny o wiele lżejsze i mniejsze od katamaranów).

 

Pozdrawiam

 

a czy nie lepiej bylo by sprawdzic kto ma zarejestrowany motor i prewencyjnie i profilaktycznie raz w miesiacu wzywac go z motorem na przeglad polaczony z pogadanka odnosnie bezpiecznej co ja mowie niech by codziennie rano kazdy byl wzywany rozumie ze skoro popierasz to bys sie pierwszy meldowal

 

co do drugiej czesci to generalnie jest mi wszystko jedno czy kogos bliskiego mi przejedzie klient z prawem jazdy czy bez i nie ma sie co podniecac ze bez prawka zostanie ukarany bardziej dotkliwie dla przykladu nie tak dawno moja siostra zostala potracona prze samochod ktorego kierowca nei mial prawa jazdy-policja ukarala go mandatem 1000pln a po auto przyszla dziewczyna jego kolezki,ktora miala prawko a jedyne co moglem zrobic ja to szybki strzal na splot i to tak zeby ludzie z pogotowia nie widzieli bo policja oczywiscie byla po ok 25minutach mimo ze od komendy do miejsca zdarzenia mieli jakies 300metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem relacji, ale mogłem być i byłem, bo uważam że warto w takich akcjach brać udział, mimo iż było to dość wcześnie rano, więc miasto było dość ospałe i nie było zbyt wielu ludzi, może warto byłoby to zrobić nieco później?! Inna sprawa, że z nieba lał się niezły żar, i w okolicach 12, przy końcówce było już konkretnie gorąco (31,5 st C).

 

Sam przejazd był całkiem fajny, nie był krótki, z eskortą policji, co w takiej grupie to podstawa. Czy to źle, że sprawdzali wybrane papiery i sprzęty? Gadałem z nimi i jeden powiedział, że zatrzymał dowód, bo gość miał kwadratową oponę z przodu, sami sobie odpowiedzcie, co to oznacza w złożeniu?! Więc chyba można się takiej akcji tak czy inaczej spodziewać, a jak ktoś nie jest w porządku, to niech lepiej trzyma się od nich z daleka, bo w sumie nie działa w tym momencie na dobro tej sprawy.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...