Skocz do zawartości

Jaka sportowa guma na tył???


Rekomendowane odpowiedzi

Test fajny, ale to są oponki sportowo-turystyczne. A takie mnie nie za bardzo interesują :icon_twisted:

 

A jak myslisz gdzie te opony byly testowane w miescie czy na torze ?

 

:icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertara chyba nie zdajesz sobie sprawy z pewnych rzeczy. To że kupisz Supercorsa a nie Diablo nie oznacza, że ta pierwsza będzie w każdym aspekcie lepsza. Oczywiście - na suchym będzie sobie radziła zajebiście, ale:

a) niedokładnie rozgrzana będzie sie ślizgała

b) na mokrym sprawuje się gorzej od opony sportowo-turystycznej (porównaj bieżniki)

 

A i czekam na PW z namiarami gdzie i kiedy sie ustawiamy. Bo MUSZĘ zobaczyć jak kładziesz tego bzyka przy 160 w winkiel! Myślę, że nie tylko ja - pewnie spora ekipa by się zebrała żeby popatrzeć na ten wyczyn...

 

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale moim zdaniem łatwiej jest złożyć lekki (125kg) poręczny motor na dobrych gumach niż takiego wielkiego byka. Miałem okazję jeździć i na ZX-6 i na F2 i szło mi fatalnie... Znacznie większa masa powodowała, że wcale nie mogłem wchodzić w winkle tak jak na swoim 160. Może to tylko moje spostrzeżenie, ale uważam, że zakręty na lekkiej maszynie są zwyczajnie prostsze... A tak nawiasem to napisałem, że "moc tego motocykla jest wystarczająca żeby go położyć przy 160km/h" co nie oznacza, że jestem jakiś ghostrider i popylam tak na okrągło. Osobiście u mnie w okolicy znam tylko 2 asfalty na których się nie boje tak pojechać i które na to pozwalają. Ale żebym nie narobił w gacie (a raz już było blisko) chcę zakupić porządne gumy :banghead:

Edytowane przez Wiertara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na extremalnej przyczepności w suchym winklu - bierz Supercorsę Pro (najlepiej SC2). W miarę szybko się grzeje (w ciepłe dni), żywotność ma zadowalającą a odkleić od asfaltu prawie się nie da. Poza tym jako opona wyścigowa ma przewagę dając wyraźne znaki typu : "już nie mogę .... puść ten gaz bo zerwę ... itp" :cool: Opony drogowe tego nie mają.

A jeśli zależy Ci na nieprzeciętnym prowadzeniu podpartym wysoką uniwersalnością - bierz Pilota.

 

Pozdrawiam !!

Edytowane przez mikitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat. Czy ta oponka jest dobra do jazdy turystycznej ?? http://moto.allegro.pl/item195556978_opona...najtaniej_.html - miał ktoś z nimi stycznosć ???

 

Nie jezdzilem na tych oponach, ale jest to model sportowo-turystyczny i mysle ze tak czy inaczej do turystyki sie nada. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...