Skocz do zawartości

Odbiór dowodu rejestracyjnego bez aktualnego przeglądu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o koszt, ani o to że np w ogóle nie chcę przeglądu robić. Tylko na razie jeszcze dopracowuje sprzęta i nie nadaje się do jeżdżenia. Miałbym teraz trochę czasu żeby wybrać się po ten dowód, a jak już sprzęt będzie gotowy (za ok. tygodnia), to może być problem z wygospodarowaniem całego dnia na stanie w wydziale komunikacji (kolokwia, egzaminy i takie tam)...

 

PS Nigdzie nie znalazłem przepisu jakoby mieli prawo nie wymienić na dowód stały bez aktualnego przeglądu (tylko bez ubezpieczenia OC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pozaniu do wymiany pozwolenia czasowego na "twardy" dowód jest potrzebny świstek potwierdzający zapłacenie OC, "miękki" dowód w oryginale i dowód tożsamości. O badaniu technicznym nikt nie wspomina, bo na dobrą sprawę, co im do tego. Przynajmniej mnie nikt o to nie pytał.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowód wbija Ci Pani/Pan datę następnego przeglądu...dziwię się że wydali Ci tymczasówką bez badań ważnych conajmniej jeden miesiąc. Ja miałem przypadek że nie miałem OC przepisanego na siebie(było ważne)na poprzedniego właściciela nio i nici nie dostałem dowodu. Podobnie jest z przeglądem technicznym.

Podrasuj sprzęt i pojedź na przegląd:) a potem po dowód. Za jazdę sprzętem bez badań złośliwy policjant może zatrzymać dowód, "scholować" moto czy warto sam osądź:clap: :wink:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipą jest to, że na pozwoleniu czasowym nie drukują do kiedy jest ważne badanie. Ja u siebie zapomniałem o tym i gdy chciałem odebrać stały dowód, panienka z okienka kazała mi jechać na stację zrobić badanie - bez tego nie miałem co myśleć o dowodzie rejestracyjnym.

 

Aha, UM WK Olsztyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu może być nieważny już przegląd - dowód otrzymałem bez problemu. Wpisali tylko kiedy się skończyły badania techniczne...

 

PS Przy wymianie na dowód stały nie trzeba stać w "głównej" kolejce - można podejść z boku do informacji i poprosić o numerek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...