Skocz do zawartości

VIRAGO 535 czy można wywalić puszkę tłumika??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy można się pozbyć tej puszki tłumika i poprowadzic rury bezpośrednio omijając to dranstwo bo mam tak zgnite że jak rusze to się rozsypie iczy można jakoś wyciszyć moją viagrę?? z góry dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunąć puszkę tłumika można, ale jeśli tylko masz taką możliwość, to niech to zrobi warsztat który a/ robi tłumiki, b/ ma jakieś doświadczenie z motocyklami. o ile pamiętam był taki w gliwicach, w czasach virago sam się tam wybierałem (puszki lubią rdzewieć, w takim głupim miejscu są)

a co do wyciszenia: jak wyjmiesz puszkę, to będzie głośniejsza. jeśli chcesz mieć "fabryczny" dźwięk, to pozostaje dorobienie nowej puszki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cześć co do puszki moja jusz padała miałem ostatnio czas i zrobiłem sobie nowa puszkę orobiłem się ale dałem jej radę .był problem rzeby ja dopasowac rzeby były odpowiednie szczeliny jak przedtem.

wyszła fajnie z blahy 2 spawałem ją migomatem ,sprawdzałem szczelność ,zalałem ją wodą czy nieprzecieka i wszystko w porządku przy okazj wywaliłem końcówki tumikowe po cholere one .

nabrała specyficznego dziwięku całkiem,całkiem.

co do tej beczki orginalnej to jest całkiem pusta dwie ścianki są oklejone cienką ścianką mojm zdaniem jedna rurka co jdzie w beczkę jest za duga,dochodzi do cianki za blisko i grzeje tumik w iedno miejsce i wtym miejscu się mi przepalił. obciołem tą rurkę 5 cm. i dorobiłem ściankę ktura będzie rozbijac pierwszą falę podmuchu z rury na cały tumik a nie na jedno miejsce

mam prośbę jerzeli komuś przeszkadzają moje błędy

niech spojrzy w lustro i pomyśli zanim zrobi coś głupiego

niech nie odpisuje. :buttrock: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć co do puszki moja jusz padała miałem ostatnio czas i zrobiłem sobie nowa puszkę orobiłem się ale dałem jej radę .był problem rzeby ja dopasowac rzeby były odpowiednie szczeliny jak przedtem.

wyszła fajnie z blahy 2 spawałem ją migomatem ,sprawdzałem szczelność ,zalałem ją wodą czy nieprzecieka i wszystko w porządku przy okazj wywaliłem końcówki tumikowe po cholere one .

nabrała specyficznego dziwięku całkiem,całkiem.

co do tej beczki orginalnej to jest całkiem pusta dwie ścianki są oklejone cienką ścianką mojm zdaniem jedna rurka co jdzie w beczkę jest za duga,dochodzi do cianki za blisko i grzeje tumik w iedno miejsce i wtym miejscu się mi przepalił. obciołem tą rurkę 5 cm. i dorobiłem ściankę ktura będzie rozbijac pierwszą falę podmuchu z rury na cały tumik a nie na jedno miejsce

mam prośbę jerzeli komuś przeszkadzają moje błędy

niech spojrzy w lustro i pomyśli zanim zrobi coś głupiego

niech nie odpisuje. :) :crossy: :crossy: :crossy: :crossy:

 

Cos mi sie zdaje kolego ze twoje porady przeróbki tlumika nie sa zbyt przemyslane.Długosc kolektorów z obu cylindrów musi byc taka sama do prawidłowej pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że można!!

:notworthy:

ja usunąłem! i zespawałem wydechy (wcześniej już i tak puste)... tylko wiesz... niby chodzi jak LITR! ale k...a na długą trasę to obowiązkowo zatyczki do uszu...

 

no i obowiązkowo regulacja gaźników po tym zabiegu, bo będzie ci strzelać, co bardzo wk...urza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Miałem takie wydech. Był to jakiś niemiecki tuning. Były baaaaardzo głośne. Rozpoznawalne ze sporej odległości. Ale też męczące. Z tego powodu zmieniłem na oryginał. W sumie dość proste rozwiązanie. Czyli w zasadzie wolny wydech z przedmuchem pomiędzy tłumnikami. Zaleta to miejsce na centralny podnóżek i chyba troszke większa moc.

 

Gwarantowany problem na przeglądach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...