Skocz do zawartości

Kawasaki zx9r C2 - duże spalanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, a dokładniej:

 

W zeszłym sezonie motocykl podczas spokojnej jazdy w 2 osoby w cyklu mieszanym spalał niewiele ponad 6 litrów / 100 km. Zima moto było rozłożone na części pierwsze z tym że silnik nie było rozkręcany i przy gaźnikach też nic nie było kręcone, wszystkie śrubki zalakowane, nie ruszane.

 

Po poskładaniu motocykl odpalił za pierwszym razem i do tej pory silnik pracuje bez problemowo, chodzi równo, mocy ma ile trzeba na obroty też normalnie wchodzi, wszystko jak trzeba. Z tym że zmierzyłem spalanie żeby sprawdzić czy nic sie nie zmieniło i wyszło 8 litrów / 100 km przy spokojnej jeździe samemu w cyklu mieszanym.

 

Będę to sprawdzał jeszcze raz, ale może jest coś o czym nie wiem co może mieć wpływ na zwiększenie spalania ??

 

Proszę o jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko obroty są dobre, może powinien posłuchać go ktoś kto więcej silników słyszał.

 

Filtr powietrza prałem przed założeniem, ale może trochę za bardzo nasączyłem go olejem, przez kilka dni olej ściekał z puszki ale to normalne, spróbuje wycisnąć filtr z oleju, w końcu to gąbka to mozeza dużo go trzyma, ale w sumie powinno go przewiać z nadmiaru.

 

Nieszczelności na moje oko nie ma, wszystko było złożone zgodnie z serwisówką i dość starannie.

 

Będę sprawdzał spalanie jeszcze raz, na większej ilości paliwa, wtedy miałem w baku 3,5 litra i zrobiłem na tym 40 km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...