Skocz do zawartości

motory z USA, sprowadzenie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, interesuje mnie koszt sprowadzenia? jakie papiery? formalnosci? podatki? oplaty?? generalnie cala procedura. Moze linki do jakis firm, ktore zajmuja sie sprowadzaniem motorow z USA? Jak dokonac kupna w USA np. z ebay.com jezeli wiadomo, ze tam nie pojade i nie spisze umowy? takze wszystko na ten temat i co z tym zwiazane, dzieki, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bez w miarę precyzyjnych danych nikt Wam nie wyliczy kwot za transport czy opłat celnych.

Stany to duzy kraj, na samym frachcie np z NY a z L.A. różnica może być i 2000 $ .

Jak będziecie mieli wartość moto i frachtu moge wam powyliczać opłaty celne w IV RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprowadzałem moto ze stanów w marcu tego roku, nie pamiętam już dokladnie cen, ale wiem, że za moto na E-bay zapłaciłem 2300$ za przesyłke 450$ do tego jeszcze cło 6% ( moto) , vat 22% (od moto i przesyłki). Wartość motocykla na umowie oczywiście zaniżona (500$) i od tego płaciłem cło i vat. W urzędzie celnym zostawiłem coś ponad 1000zł. W więc reasumując, Za motocykl zapłaciłem ok 7000zł, a w sumie wyszło mnie 10000zł, czyli jakieś 3000 opłat (w tym przesyłka). I tak zarobiłem jakieś 4000zł.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Aha! Sprawy w stanach załatwiał mi brat, a więc dobrze by było mieć kogoś za oceanem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Opisane jest ściąganie motocykla z UE. Słyszałem, że o wiele bardziej opłaca się ciągnąć sprzęta z USA. Czy to prawda? Jeśli tak, to czy ktoś wie jak zakupić sobie motocykl w Stanach. A może z Francji? Chcę zmienić motocykl i wydaje mi się, że najbardziej opłacalne i pewne, co do jakości będzie samodzielne sprowadzenie sprzęt z zagramanicy. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się bo $$$ jest po 2.50zł :biggrin:

Sam myślałem nad zakupem dużego pickupa ze stanów bo naprawdę wychodzi 30% taniej niż navara lub hilux (ale kupiłem grunt i będę halę stawiał).

Do rzeczy: kontener kosztuje ok 1tys $ z okolic NY do Niemiec lub Polski.

Dochodzi cło 10%

Dochodzi VAT 22%

Nie przejdzie numer z zaniżoną fakturą (np 100$) bo policzą wg eurotaxu.

Jeżeli masz kogoś w USA kto pomoże w szukaniu motocykla to jest to warte zachodu.

Od tzw handlarzy, którzy kupują z aukcji ubezpieczalni bym nie ryzykował. Czasem naprawdę fajne motocykle są w dobrej cenie ale np po powodzi z dopiskiem, że nie odpalany. I nie wiadomo co w nim siedzi.

ok podliczenie

koszt zakupu moto to np 5000 $

+ transport (1000$) = 6000$

+ cło = 6600$

+vat = 7320$

aha jeżeli jest to motocykl w miarę nowy to na 99% jego gwarancja w europie nie obowiązuje.

 

pozdrawiam

Edytowane przez pit373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem wczoraj na ceny moto na ebayu za wielką wodą można naprawdę tanie moto zakupic.

Gdyby jeszcze kilka osób na ten jeden kontener się umówiło to naprawdę by sie opłacało.

Co tam wiele mówic popatrzcie na ceny np Yamachy w salonach w Stanach po kilkanaście tysięcy PLNów niższe niż u nas. :biggrin:

 

U nas nasze zarobki + nasze ceny + często kiepski stan moto na rynku = płacz totalny.

 

Już się zdenerwowałem idę schłodzic rozpalony umysł zimnym browarem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam eh panowie wcale to tak słodko nie wyglada jak by sie wam wydawało ja liczyłem wszystko chce kupic nowy motocykl niewiem jak jest uzywanymi ale sadze ze pdobnie pozatym zeby kupic uzywke trzeba kogos tam miec albo jechac samemu co sie juz wogole nie opłaca

 

liczylem sobie ile wyniesie mnie sprowadzenie nowego GSX-R 600 K7 ze USA i czy będzie to taniej niz w u nas w kraju

 

wartość motocykla: 8899$ x 2,51 = 22330zl do tego

transport: 3 000 zł

cło: 6%

VAT: 22%

no i liczymy cło:

 

25330*0.06 = 1519zł (cło)

 

a teraz VAT:

 

26850*0.22 = 5900zł (VAT)

 

razem: 25330 + 1519 + 5900= 32749zł do tej kwoty trzeba doliczyc jeszcze koszty rejestracji moto jakies 1tys-1,5tys zł

 

wiec za tyle samo mozna u nas kupić motocykl no prawie za 33tys jest do kupienia i każdego IMPORTERA et: MOTO IMPORTER BOGUSLAWSKI UNION MOTO trzeba sie potargowac i macie to samo!!! pozdrawiam

 

pozdrawiam

 

ps.oczywiscie wziąłem ceny ze strony www pewnie jakies tam rabaty mozna dostać jak wszędzie.byc moze sie myle to chętnie sie czegos dowiem

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...