Skocz do zawartości

Pomocy Aprilia rs 50 sam już nie wiem co z nią jest ;/(filmik)


hubertmtx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcpol

teraz mi powiedzcie madrale jak regulowac elektroniczny zaplon ?? :flesje: ehh mozesz dac iglice o jeden stopien nizej zeby dostawal wiecej paliwa, moze to to

 

W wielu przypadkac można regulować kąt wyprzedzenia zapłonu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj a ak kreciles ten film to motor kopcił?? ja mialem podobne objawy w KMXie jak dozownik sie spsuł i podawał za duzo oleju ... motor sie wtedy niemiłosiernie powoli wkrecał i nie krecił nawet 7 tysiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie wiec sprawdze tan gaxnik i zmienie ten olej tak jak mówi pawik mam zwykly orlen półsyntetyk bo nie miałem kasy na nic lepszego na dniach kupie jakiegos castrola i zobacze może to to .....

A oleju napewno bedzie za dużo bo jest jeszcze w paliwie bo miałem ostatnio cylinder 75cm i docierałem lecz po 5 km posypały sie pierscienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze ze fest docierasz:D :)

 

Co do regulacji zaplonu w RS. Jest to mozliwe , kolega wczesniej napisal ze mozna regulowac kat wyprzedzenia zaplonu i tak jest !! Na stojanie zaplonu jest cecha, tak samo jak na karterze, i te cechy powinny sie pokrywac!! Wtedy mamy pewnosc ze zaplon jest dobrze wyregulowany.

 

Sluchaj a jaka masz dysze w gazniku?? Na moje oko tu gaznik ma wine. Jest za duza dysza, i nie moze tego przelknac. zmiejsz dysze, o 10 jednostek, i zmiejsz poziom na iglicy.

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zmieniłem dysze w gaxniku na ta z orginalnego gaźnika zmieniłem olej ogólnie lepiej sie wkreca ale nic wiecej. Wina tego wkreńcania jest chyba modół, albo zapłon jakbym nie ustawił zawsze wkreca sie do 8200 obr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja apka wkrecala sie do 7000 kiedys i co sie okazalo - glowica sie skrzywila i ciagnela plyn chlodniczy. I kompresji bylo 6 atm :P Zobacz czy nie masz wody w wydechu (co bedzie swiadczyc o tym ze chleje plyn) to po raz. Po dwa to ja tez sie bawilem z zaplonem i nie poprawilo sie nic. Pozycz modol od kogos innego i sprawdz. A jaki masz cylinder teraz zalozony, jaki gaznik, membrane i jaka dysze, bo ja zakladalem cylinder DR Racing Parts i tyle co bylo z tym pierdolenia sie to porazka :)

Edytowane przez Kwiatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie zboczency i narkomany ;) wiec tak pierwsza rzecz umnie tak bylo zmieniałem gazniki i cuda robiłem a co do czego przyszło to wstawiłem stary (który pod ręką miałem)kabel z fajka i odrazu wkrecało sie max obortów:) sprawdz kompresje bo moze ci tłok sie skopnczył:) odłącz dozownik i zrób mieszanke zwyczajną 1:50 i sprawdz. mowisz ze wydech wszytsko ok filtr powietrza tez.. to jak kolega sprawdz moze uszczelka pod glowica poszla i ci ciganie płyn lub wode...miałem cos jeszcze napisac ale zapomnaiłem :flesje: pozdroaweiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez opusc jej iglice o 2 rowki i zobacz wtedy, jak bedzie lepiej ale dalej bedzie przerywala to obniz troche poziom paliwa. Mialem to ostatnio w wsc'e 175, do ~4tys ciagnela super jak na 2 suwa a pozniej prychala strzelala itp itd i mozna bylo pomarzyc zeby wkrecic ja wyzej, a jak opuscilem iglice i obnizylem poziom paliwa to idzie jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA WITAJCIE

 

Wiec na świecach próbowałem rożnych co do gaźnika to to porażka jest już we wszystkie możliwe rowki sprawdzałem iglice dysze od tego orginalnego wszystko jeszcze tylko tą fajke sprawdze i nówke świece kupie jak nie pomoże to sie kupi jakiś cylinder 80 cm i sezon pojeździ ( tylko nicasil bo do docierania zeliwa nie mam cierpliwości :D)

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH SZEROKOŚCI

A jak byście coś jeszcze wymyślili to piszcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...