Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem Exc 125


stormraider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wyglada na to ze nie przepala paliwa i wywala do wydechu ja bym zaczol od swiecy. Podobnie bylo z ktmem benego byla swieca do dupy i jak dalo sie ostro gaz to zdychal trzeba bylo odpuscic zmienilem swiece i bylo ok

 

a z tym magnetem to bylo do stormraidera

 

 

Soku11 tak w 125 exc (nie wiem jak w innych) ustawia sie zaplon. To patrzy sie na zasadzie w ktorym miejsu jest impulsator i ta wypustka na magnecie i pozniej patrzy w jakim miejsu jest tlok ustawiony czyli dostaje iskre.

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w KTM GS 125 miałem dokładnie tak samo. Jak sie okazało zapłon mi sie drastycznie przestawił. jak juz odpalił to trzeba było go na wysokich trzymać. Zdejmij dekiel i zobacz czy kreseczki służące do poprawnego ustawienia sie pokrywają :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajce jezeli on odpali to pracuje sobie spokojnie i rowno- z ltwoscia sie kreci na obroty i na wolnych nie gasnie. potrafi zgasnac np przy nawrocie i pozniej jest problem z odpaleniem - raz pali z pierwszego a czasem trzeba poczekac az ostygnie - zimny pali ok. czy moze to byc wina bardzo nieskiej temperatury??? chlodnica wogole sie nie zrobila chocby ciepla ;/ czyli gestosc powietrza tez chyba wplywa na prace ?? jutro przeczyszcze gaznik bo moze cos wody sie tam zebralo (nie wiem czy to mozliwe) ale ktos tak na gg mi napisal:)

generalnie musze powiedziec ze nie mialem dawno stycznosci z motorkiem a wczesniej to honda mtx80 (chwilke aprilla jakas 125) ale co ten sprzecik potrafi (jak zapali:P) to druzgocze normlanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm swiece tylko przeczyscilem - zmienie ja w najblizszym czasie. zamowilem juz sobie z katalogu KTM swiece konkretnie do tego modelu (cena nie jest az taka kosmiczna) . a co do gaznika to nie mam bladego pojecia jak regulowac:(( moze ktos podpowie??

Edytowane przez mauy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz podobne objawy są jak pójdzie klin przy magnecie.Magneto sie przesunie i iskra jest w nie odpowiednim momencie.Trudno wtedy odpalić ,często są strzaly, a jak juz odpali to w trakcie jazdy może się posypać tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde. ale tutaj caly sek w tym ze on nie strzela...

 

 

Jak go pale na kopa to raz na kilka strzela z wydechu i potem znowu za kilka kopow strzela,ale za nic w swiecie nie chce zlapac

 

Pozdrawiam i licze na pomoc :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem odpowiedzi GAWRON:) tamtemu koledze strzelal a mi nie - ani razu nawet z pychu...

puki co odpuszczam temat poniewaz musze wyjechac, ja wroce i cos znow bedzie nie tak napewno nie omieszkam skorzystac z waszych porad :crossy:

pozdrawiam i dzieki za dotychczowe wskazowki :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...