Skocz do zawartości

kolano


Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa, może nie do końca "motocyklowa", ale wydaje mi się,że z tym niejako związana... :icon_question:

Otóż wiadomo jak to bywa przy dużym singlu kopanym kopniakiem ;) trzeba się niekiedy nogą ostro napracować, to się może "zalać" to coś tam jeszcze itp. Natomiast w terenie często "na stojąco" itd.

Z tego wszystkiego wysiadło, albo wysiada mi kolano... :wink: Boli gdy trzymam zgięte nieruchomo. Np. podczas jazdy samochodem po kilkunastu km zaczynam ja "czuć". Nie jestem pewien, czy moto jest powodem, ale na pewno bardzo je ostatnio obciążałem. Może ktoś orientuje się jaką zastosować profilaktykę, dietę itp. żeby złagodzić te bóle, wzmocnić kolana. Wyszło to po zimie i może jak zacznę trochę śmigać w terenie(bo do tej pory nie było kiedy) to to przejdzie,ale...

Dzięki wszystkim i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do lekarza, powinien przepisać ci maść i tabletki albo coś innego. Kup Motocykl z Rozrusznikiem(A jednak się on przydaje :wink: ), a jeśli nie możesz(lub nie chcesz) to próbuj odpalać drugą nogą. Wiem że to troche dziwne ale można się nauczyć. :icon_question:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to problem ze stawami, to mozesz kupic preparat, ktory zawiera kolagen. moja mama to bierze, ma chondromalacje (zanik chrzastki stawowej). ale zanim zaczniesz cokolwiek kupowac, zglos sie do dobrego ortopedy albo lekarza sportowego, bo internista (lekarz domowy) raczej niczego ciekawego ci nie powie

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wzmocnic wiezadla kolanowe to polecam masc "Traumeel s". Smarujesz 2x dziennie przez miesiac i naprawde pomaga. Jezeli miales uraz i chcesz odbudowac wiezadla to niestety musisz sie udac do lekarza bo wszystkie leki ktore znam sa na recepte. P.S. Zeby lykac tabletki na odbudowe wiezadel kolanowych to musisz miec bardzo dobrzy zoladek i musisz sie uzbroic w cieprliwosc, ale to naprawde pomaga i w moim przypadku obylo sie bez opercji :buttrock:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gowno prawda tabletki to mozna brac na bol glowy. Ja mialem pozrywane wiazadla krzyzowe i boczne i mialem operacje. Twoj przypadek pewnie jest taki ze masz lekko naciagniete albo naderwane. I nie gadaj ze tabletkami wiazadla sobie zrobisz buhahahahahaha :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj odpalać drugą nogą. Wiem że to troche dziwne ale można się nauczyć. :P

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_exclaim:

 

Widać ze odpalałes singla 600 cmm nawet ręką. Pod Twoim cięzarem kopka by nawet nie opadła więc nie gadaj głupot!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa - DOBRY LEKARZ

 

Nie łykaj nic bez konsultacji i badań bo nie wiesz czy to więzadła czy przeziębienie stawu czy inne coś np. alergia.

Spróbuj zmierzyć termometrem temperaturę w obu kolanach i zobacz czy się różni. Jeśli tak to masz stan zapalny i nie musi on być wcale spowodowany uszkodzeniem więzadeł. Może w ferworze walki stuknąłeś się w to kolano i wystarczy mu odpoczynek.

 

Staraj się tego nie odkładać bo im później tym mniej Ci lekarz pomorze.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do lekarza, powinien przepisać ci maść i tabletki albo coś innego. Kup Motocykl z Rozrusznikiem(A jednak się on przydaje :D ), a jeśli nie możesz(lub nie chcesz) to próbuj odpalać drugą nogą. Wiem że to troche dziwne ale można się nauczyć. ;)

 

Lepiej Ty idź do lekarza po maść, tabletki lub coś innego i powiedz że nie boli Cię kolano tylko głowa.

 

Co do tematu to też radze do dobrego specjalisty i to jak najszybciej.Ja mam teraz problem z plecami tzn. potłukłem kręgosłup i żebra konkretnie.Na szczęście jak się okazało po prześwietleniu tylko potłukłem , bo myślałem że mnie Yamaha uziemiła na dłużej. Przepisali mi w szpitalu lek na bazie tramalu.To bardzo silne tabletki, ale przynajmniej pozwalają mi normalnie funkcjonować.

 

Wracaj do zdrowia

 

TOMEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz i dieta to jedyne co może Ci pomóc.

Umnie lekarz stwierdził że mam "ostre kolana" po obejżeniu zdjęcia. Co to znaczyło nie wiem do dziś ;) Kazał mi je smarować maścią dla sportowców i łykać artrenum ( czy jak sie to tam zowie) Objawy były takie same ( rwanie prawego kolana gdy było bez ruchu przez dłuższy czas)

Jem teraz galarety, golonka i inne takie i na razie problem sam zniknoł na szczęście :D

Edytowane przez Yool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gowno prawda tabletki to mozna brac na bol glowy. Ja mialem pozrywane wiazadla krzyzowe i boczne i mialem operacje. Twoj przypadek pewnie jest taki ze masz lekko naciagniete albo naderwane. I nie gadaj ze tabletkami wiazadla sobie zrobisz buhahahahahaha ;)

No jak masz zerwane wiezadla to Ci zadne tabletki nie pomoga - jedyne rozwiazanie to operacja a pozniej dluga rehabilitacja (jesli chcesz w 100% korzystac z kolana pozniej), ale jesli masz zerwane wiezadla to jest to taki bol ze napewno sam sie zglaszasz czym predzej do lakarza a nie piszesz posty na 4um, a kolega napisal ze go pobolewa kolano - szczegolnie jak dlugo trzyma w 1 pozycji, a w takim wypadku nie zawsze operacja jest potrzebna.

W moim przypadku bylo to naderwanie wiezadel krzyzowych i po nafaszerowaniu mnie tabletkami i dlugiej rehabilitacji lekarz ortopeda od urazow sportowych stwierdzil ze dalsze cwiczenia przyniosa pozadanych efekt i tak sie stalo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak opisali wyzej.

Kup traumell`s to jest masc homeopatyczna, kosztuje w aptece cos kolo 25zl i to naprawde pomaa jak nic. Ja chodizlem 1,5 roku temu na sztuki walki(tajski boks) tam sie najwiecej kopie nogami i kolana mocno dostaja, po pewnym czassie po kazdym zgjeciu kolana cale mi puchlo, byl potworny bol i jakby nie moglem juz spowrotem zgiac, i to trawlo godzinami, robilem oklady z alcacetu i stosowalem prszez pol roku ta masc i kolana mam teraz zdrowiutkie, naprawede, a mialem juz we z lym stanie. CZyli kup sobie Traumel`s naprawde polecam i jest skuteczny w 100%!!! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...