Skocz do zawartości

Zwiekszenie twardosci przedniego zawieszenia w sv 650


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiane na gestszy olej juz przerabialem-efekty mizerne.Twardsze sprezyny tez odpadaja bo to spory wydatek.Sa 2 opcje.Albo dolac po tyle samo oleju do kazdej lagi albo dorobic tulejki pod dystanse.Teraz pytanie.Jaka ilosc oleju musialbym wlac do kazdej lagi lub jakiej wysokosci tuleje nalezy dotoczyc?Moze macie jakies inne pomysly?Czy mozna to jakos obliczyc czy pozostaje tylko metoda prob i bledow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tulejkami musisz probowac a z olejem wlej tyle co producent przewidzial a jesli chcesz wiecej wlac to olej musi sie miescic w ladze tzn gdy laga wejdzie maksymalnie do dolnej czesci (cylindra) olej nie moze sie z niej wylac bo inaczej w trakcie jazdy wywali ci go uszczelniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niecne Zielone Oczy

Wlanie większej ilości oleju nie ma sensu. Zawieszenie musi mieć w środku odpowiednią poduszkę powietrzną inaczej staje się kołkowate. Dystans? Może być, chociaż argument o dużych kosztach spręzyn progresywnych do mnie nie trafia. To około 400 zł, więc nie majątek.

Edytowane przez Niecne Zielone Oczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiane na gestszy olej juz przerabialem-efekty mizerne.Twardsze sprezyny tez odpadaja bo to spory wydatek.Sa 2 opcje.Albo dolac po tyle samo oleju do kazdej lagi albo dorobic tulejki pod dystanse.Teraz pytanie.Jaka ilosc oleju musialbym wlac do kazdej lagi lub jakiej wysokosci tuleje nalezy dotoczyc?Moze macie jakies inne pomysly?Czy mozna to jakos obliczyc czy pozostaje tylko metoda prob i bledow?

Tuleje utwardzą ale skasuja przy okazjii sporo skoku, jesli masz średnicę teleskopu 41 mm to idealnie pasują sprężyny zaworowe z cieżarowych aut(ja mialem ze Stara) :P Sa bardzo sztywne ale w momencie najechania na nierówność poddaja sie nieznacznie.Wysokość ok 6-7cm.Mozna założyc używane- koszt żaden.Po założeniu wyrażna poprawa w prowadzeniu. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dersu, z tymi sprezynami zaworowymi to mnie zaskoczyles :crossy: U mnie jest 41 mm wiec moze sprobuje.Wiem ze twardsze sprezyny to najrozsadniejsze rozwiazanie ale ostatnio zainwestowalem troche w moto i kasy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...