Skocz do zawartości

Zmiany w pracy silnika po regulacji zaworow w dominatorze


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podstawowa zmiana polega na tym ze silnik znacznie szybciej nabiera temperatury niz mailo to miejsce przed regulacja zaworow-wlasciwie po 1-2minutach jest rozgrzany, troszeczke martwia mnie plywajace wolne obroty ale zmienilem tez swiece bez wczesniejszego wypalania czy to moze byc przyczyna?

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukass

Nie musisz ich wypalać nag gazem czy inne patenty. Wkładasz nowe świece, rozgrzewasz na nich silnik, aż osiagnie temp. pracy, albo robisz kilka kółek wokół domu i wszystko powinno być ok. Ważne żebyś nie odpalał silnika i nie gasaił przed nagrzaniem. Świece nie osiągną temp. samooczyszczaia i wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik za szybko nabiera temp to zn że mieszanka jest zbyt uboga. Jeżeli natomiast wolne obroty pływają to zn. że zasysa lewe powietrze. Nie podparłeś przypadkiem tych zaworów? A świece nie mają innej wartości cieplnej jak stare? Co do wypalania świec to tak jak wyżej kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieca ma wyzsza wartosc cieplna, lewego powietrza nie bierze, do gaznika sie nie dodtykalem, ustawilem tylko zawory i wkrecilem nowa swiece

Nie podparłeś przypadkiem tych zaworów?
co to znaczy?, zawory ustawilem zgodnie z opisem ustwiania w XL tyle ze z innymi luzami

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz ustawilem dobry, po ustawieniu kilkukrotnie obracalem silnikiem za pomoca rozrusznika a nastepnie sprawdzalem luz szczelinomierzem, byl rowniez wyczuwalny jak ruszalem dzwigienka

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zapytam dla doinformowania. Przed regulacją luzów obroty nie pływały? A mówiąc że moto szybciej się grzeje masz na myśli normalną temp. pracy czy raczej czujesz że silnik się przegrzewa?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna temp pracy, tyle ze szybciej sie nagrzewa silnik, zawory maily totalnie porombane luzy, na ssacych bylo wmiare ok ale jeden wydechowy mial mniejszy niz 0.10 i wlasnie z tego tlumika od czasu do czasu wydobywal sie strzal, tymi obrotami sie specjalnie nie martwie bo to singiel i on raczej nigdy nie bedzie rowno pracowal na wolnych obrotach, wachaja sie mneij wiecej o +/- 100 na rozgrzanym silniku, zobacze jak bedzie po przejechaniu kilku km, co do wzrostu mocy to moze delikatnie, napewno silnik lepiej sie wkreca i plynniej przybiera na mocy, troszke mnie martwi cykot na cieplym silniku ale wydaje mi sie ze przy takim przebiegu to moze byc wszystko- domi ma prawie 70k, bieze znikome ilosci oleju, spaliny sa przezroczyste, swieca jasna, odpala na dotyk wiec nie bardzo wiem czy sie martwic czy olac sprawe i jedzic, podejzewam ze jak zaczne grzebac to sie zacznie sypac......

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna temp pracy, tyle ze szybciej sie nagrzewa silnik, zawory maily totalnie porombane luzy, na ssacych bylo wmiare ok ale jeden wydechowy mial mniejszy niz 0.10 i wlasnie z tego tlumika od czasu do czasu wydobywal sie strzal, tymi obrotami sie specjalnie nie martwie bo to singiel i on raczej nigdy nie bedzie rowno pracowal na wolnych obrotach, wachaja sie mneij wiecej o +/- 100 na rozgrzanym silniku, zobacze jak bedzie po przejechaniu kilku km, co do wzrostu mocy to moze delikatnie, napewno silnik lepiej sie wkreca i plynniej przybiera na mocy, troszke mnie martwi cykot na cieplym silniku ale wydaje mi sie ze przy takim przebiegu to moze byc wszystko- domi ma prawie 70k, bieze znikome ilosci oleju, spaliny sa przezroczyste, swieca jasna, odpala na dotyk wiec nie bardzo wiem czy sie martwic czy olac sprawe i jedzic, podejzewam ze jak zaczne grzebac to sie zacznie sypac......

No jeżeli jest jak piszesz to tylko pogratulować udanej regulacji. Temat chyba nadaje się do kosza

pozdrawiam :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie martwi cykot na cieplym silniku ale wydaje mi sie ze przy takim przebiegu to moze byc wszystko- domi ma prawie 70k, bieze znikome ilosci oleju, spaliny sa przezroczyste, swieca jasna, odpala na dotyk wiec nie bardzo wiem czy sie martwic czy olac sprawe i jedzic, podejzewam ze jak zaczne grzebac to sie zacznie sypac......

ten cykot to objawy kończącej się dźwigni zaworowej a jest to spowodowane najprawdopodobniej zuźyciem krzywek wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cykot to objawy kończącej się dźwigni zaworowej a jest to spowodowane najprawdopodobniej zuźyciem krzywek wałka.

 

zartujesz? z tego co wiem i z tego co widze to glowica byla remontowana.... z tego co mi wiadomo to w hondah walki raczej sie nie wycieraja, jestes wmiare pewny tego co piszesz? jesli faktycznie jest tak jak mowicsz to co z tym zrobic? jezdzic i martwic sie dopiero jak padnie czy uzytkowanie tego grozi jakimis powazniejszymi uszkodzeniami? sprawa wyglada tak ze honda jak dobrze pojdzie bedzie mi sluzyc jako pojazd do pracy i w pracy....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zartujesz? z tego co wiem i z tego co widze to glowica byla remontowana.... z tego co mi wiadomo to w hondah walki raczej sie nie wycieraja, jestes wmiare pewny tego co piszesz? jesli faktycznie jest tak jak mowicsz to co z tym zrobic? jezdzic i martwic sie dopiero jak padnie czy uzytkowanie tego grozi jakimis powazniejszymi uszkodzeniami? sprawa wyglada tak ze honda jak dobrze pojdzie bedzie mi sluzyc jako pojazd do pracy i w pracy....

Jestem pewny ponieważ mam u siebie taki sam objaw. Cykanie po prawej stronie u góry. Musisz obejrzeć dokładnie wałek a zobaczysz ze masz wytartą którąś z krzywek albo dźwigienkę. Koszt regenracji wałka to ok 350 zł a koszt jednej dźwigni to ok 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...