Skocz do zawartości

Yamaha YZ 125


diabel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Od dwoch dni jestem posiadaczem Yz 125 z 93r. i mam problem z odpaleniem jej - jak jest zimna jest tylko pryk.. i pozniej se moge kopac i nie chce palic. Jak jest rozgrzana zgasze na chwile to jest ok pali odrazu. Dzis wykrecilem swieczke i byla zalana ale dalej po jej wkreceniu sprzet nie pali a paliwo az miedzy kolankiem a cylindrem pocieklo.

Tak sobie mysle ze moze byc przyczna to ze jak chowam motor do garazu to jade powoli na wolnych obrotach zeby nie bylo tyle halasu pozniej w garazu przygazuje ale na drugi dzien nie pali ( ze ssaniem ani bez).

 

Tłok, korba, cylinder remont byl robiony ok. 20 h temu podobno, rachunki mam, sprzet jak zapali to jezdzi super ma bardzo duzo mocy, zadnych dziur w obrotach - Niemiec poprzedni wlasciciel odpalil ja zimna bez problemu za pierwszym kopnieciem.

 

Odpalam tak: ssanie z pol gazu - kop i jest tylko pryk... i pozniej juz nic jak kopie

 

Jak odpalac crossa? ;)

 

I podpowiedzcie jaki stosunek oleju to paliwa nalalem 1:35

 

Fotki nowego moto:

Fotki nowego moto

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcpol

Odpalam tak: ssanie z pol gazu - kop i jest tylko pryk... i pozniej juz nic jak kopie

 

Spróbuj odpalić z małym otwarciem przepustnicy lub wcale bez jej otwierania, wywiana świecy też nie zaszkodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gadaj ze robisz mieszanke 1:35 (moim zdaniem) to chyba lekka przesada 1:45 w zupelnosci wystarczy i wtedy napewno bedzie jeszcze lepiej chodzic (ja robie 1:50 i wszystko jest git )

pozdro

a z ty odpaleniem to sprobuje bez dodawania gazu ;p (u mnie z gazem tez motocykl nie chcial odpalic a bez gazu odpalal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw na wyłączonym zapłonie kopnij 2-3 razy na ssaniu .pozniej włacz zapłon i na ssaniu(bez gazu,lub gaz do połowy) kopnij i ciesz sie jazdą... :icon_razz:

Tak, tak włącz zapłon w YZ.... :notworthy:

Myślcie zanim coś napiszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...