Skocz do zawartości

Kiepski przedni hamulec!!!


MichalM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam od niedawna Kawasaki ZR 7 z 2005 roku.Moto jest po malym dzwonie.Mam problem z przednim hamulcem-bo mimo iz sa 2 tarcze to hamuje jak stara kolażówka:-), hamulec jest ciagle miekki.Probowalem odpowietrzyc ,ale nic nie pomoglo.Tarcze sa proste,ale zauwazylem ostatnio ze prawy zacisk pracuje jak wcisnie sie klamke hamulca- a chyba nie powinien?co?no i jak podniesie sie kolo czuc przy kreceniu ciagly opór.Czyzby zacisk dostal w dupe przy dzwonie?Idzie to jakos skorygowac?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy ten zacisk czasem sie nie trze o tarcze, jka dostal to moze sie przycierac, I zrob to dopuki jeszcze klocki masz cale. naprostowac pewnie ze sie da tylko ostroznie, by nie urwac czego :icon_rolleyes: Jka hamulec mieki to odpowieczaj az do skutku, chyba ze wczesniej okaze sie byc cos z tym zaciskim, jak wykonuje zaduzy ruch to zawsze bedzie taki mieki. Tarcza powinna byc ulozona po srodku zacisku patrzac z góry jak i od dolu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy powyżej, ja jeszcze dodam, że jeśli nie wiesz, od kiedy masz zalany płyn hamulcowy to go po prostu wymień.

Objawy wskazują, że być może hamulce /zaciski/ były przegrzane i dlatego tłoczki mogą się zacinać, nie cofać odpowiednio i stąd ten opór. Dodatkowo przy przegrzaniu płyn hamulcowy traci właściwości, a jeszcze jak jest stary, może mieć już zaabsorbowaną wodę, słabą ściśliwość i co byś nie robił, zawsze klamka będzie miękka.

Wyczyść zaciski, wymień płyn /może i przewody miękkie/ i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...