Skocz do zawartości

Honda MTX brak iskry pomocy!!!


wujcio10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnego słonecznego dnia postanowiłem umyć swojego MTX`a myjką ciśnieniową, bo nie dawno było mokro i troche sie ubłocł. Wcześniej myłem go już z 5 razy i nigdy nie było żadnych problemów. Zawsze gdy zabierałem sie za mycie moto zapałem silnik i zostawiałem go na dosyć wysokich obrotach aby nie zgasł, tym razem równierz postąpiłem tak samo. Podczas mycia zgasł mi 2 razy ale bez problemu odpalił, troche go przegazowałem, bo coś przerywało i wszystko było ok. Jakieś 5min po myciu zgasł i już nie odpalił. Sprawdziłem dokładnie fajkę, kabel od fajki i iskry jak nie było tak nie ma. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek osusz dobrze moto. jeśli to nic nie da musisz posprawdzac czy przez wode nic sie nie spalilo jednak nie bedzie to takie proste bo jest sporo rzeczy ktore mogly sie spalic bo to juz nie motorynka. Zeby zobaczyc co jest spalone musisz pokoleji badac instalacje miernikiem i szukac elementu z ktorego nie wyplawa lub nie wplywa prąd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnego słonecznego dnia postanowiłem umyć swojego MTX`a myjką ciśnieniową, bo nie dawno było mokro i troche sie ubłocł. Wcześniej myłem go już z 5 razy i nigdy nie było żadnych problemów. Zawsze gdy zabierałem sie za mycie moto zapałem silnik i zostawiałem go na dosyć wysokich obrotach aby nie zgasł, tym razem równierz postąpiłem tak samo. Podczas mycia zgasł mi 2 razy ale bez problemu odpalił, troche go przegazowałem, bo coś przerywało i wszystko było ok. Jakieś 5min po myciu zgasł i już nie odpalił. Sprawdziłem dokładnie fajkę, kabel od fajki i iskry jak nie było tak nie ma. Proszę o pomoc.

Mycie odpalonego motocykla to chyba nienajlepszy pomysł. A myjka podciśnieniowa tylko wtłacza błoto i piasek głębiej w zakamarki motocykla. Po takim myciu trzeba by przesmarować cały motocykl i w szczególności wszystkie kalamitki. Mokry układ wysokiego napięcia jest bardziej podatny na przebicia bo woda może tworzyć z płynem lub brudem elektrolity. A po przebiciu w dielektryku powstaje kanał kótry może spowodować stałe zwarcie w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też uwazam ze nie należy myć włączonego motorka,jak myłeś jeszcze pod ciśnieniem myjką to woda pewno dostawała sie i gdzies musiało dość do zwarcia i iskra znikła na mase.sprawdz czy nie ma przebicia

najlep miernikem czy kable od iskry nie stykają z masą.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. I jeżeli omomierzem ustawionym na sprawdzanie obwodu dotknę kabel od od świecy i mase to obwód sie zamyka. Sprawdziłem cewke i dotykając omomierzem mase i kabel od świecy to też samyka obwód, czyli myślę że cewka do wymiany jak się nie myle, albo może jeszcze coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. I jeżeli omomierzem ustawionym na sprawdzanie obwodu dotknę kabel od od świecy i mase to obwód sie zamyka. Sprawdziłem cewke i dotykając omomierzem mase i kabel od świecy to też samyka obwód, czyli myślę że cewka do wymiany jak się nie myle, albo może jeszcze coś....

Jeżeli wystąpiło przebicie na wysokim napięciu to omomierzem tego nie sprawdzisz. To po pierwsze, a po drugie to to że cewka przewodzi od przewodu wysokiego napięcia do masy to dobrze bo to oznacza że uzwojenie wtórne cewki nie jest przerwane. Powiedz mi jeszcze jaką wartość pokazuje omomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...