Skocz do zawartości

modół zapłonowy do motocykli i motorowerów


Smok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Ostatnio na allegro modne stały się modóły do zabytków zwiększające iskrę

i polepszające elastyczność silnika.

Proszę mi nie wjeżdżać na tyłek że nie należy przerabiać

bo jak jeżdżę simsonem s51 to coś czuję że potrzebuję tego ustrojstwa.

I teraz pytanie do Was:

czy moze ktoś ma coś podobnego i zechciałby się wypowiedzieć?

czy może ktoś ma DOKŁADNY schemat tego ustrojstwa DZIAŁAJĄCEGO

bo chciałbym coś takiego zrobić ale nie mam schematu z odpowiednimi wartościami części elektrycznych.

Jeśli nikt nie będzie w stanie pomóc to kupię takie cuś i rozbiorę

wtedy się podzielę schematami ale skoro ktoś miałby już teraz takie cuś to po co przepłacać :( ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te tematy to wszystko będzie jasne :

 

-Problem z Dnieprem MT11;

 

-moduł zapłonu.

 

Są one w tematach >mechanika motocyklowa>mechanika weteran>

wybierz liczbę tematów nie 30 tylko 60 i tam będą te tematy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien działać np. w małych Hondach takich jak ja mam te same moduly sa stosowane do instalacji 6V jak i 12V więc nie ma różnicy czy jest to instalacja 6 czy 12 bo po ich zamianie nie czuje sie roznicy w osiagach ani w niczym innym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja mam instalację w swoich motorkach i wiatropędach na 6V a nie na 12V!!!! Czy "Elektroniczny moduł zapłonowy" będzie działął na instalacji 6V??

Podaj mi schemat z którego chcesz zrobić modół a ja Ci powiem czy on pujdzie z 6V. A jak będą sprzyjające warunki to może go też zasymuluje w PSPICE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy ogień idzie schemat:

http://bensbmw-r25-3.freeservers.com/TIM%2...on%20module.htm

 

Bo w ogóle planuję zrobić różne wersje i po kolei potestować myślę że gdzieś w czerwcu opublikuję wyniki moich doświdczeń :icon_razz:

 

DEAD masz może pełną wersję programu do rysowania schematu płytki?? Jeśli tak to prosiłbym na [email protected] bo na razie wszystko robię za pomocą kartki i ołówka :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy ogień idzie schemat:

http://bensbmw-r25-3.freeservers.com/TIM%2...on%20module.htm

 

Bo w ogóle planuję zrobić różne wersje i po kolei potestować myślę że gdzieś w czerwcu opublikuję wyniki moich doświdczeń :icon_twisted:

 

DEAD masz może pełną wersję programu do rysowania schematu płytki?? Jeśli tak to prosiłbym na [email protected] bo na razie wszystko robię za pomocą kartki i ołówka :icon_rolleyes:

Ja używam CADInt, jest to program typu CAD i używam go tylko dlatego że mamy taki w pracy. Jest on dość ciężki w obsłudze bo jest bardzo mało intuicyjny. Mogę wysłać Ci Protela albo Eagle. Ale myśle że do takiego projektu to niepotrzbujesz oprogramowania, chyba że planujesz dłuższą przygodę z elektroniką i chcesz się czegoś pozytecznego nauczyć. Tym schematem zajmę sie w poniedzialek, lub wtoerek, jak znajde model tranzystora to nie będzie proglemu, a jak nie najdę to wo symulacji zastosuje jakiś odpowiednik. A soją dorgą to układ jest tak prosty że nie ma co go symulować, wystarczy tylko policzyć na kartce papieru.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...