Skocz do zawartości

Przednia opona na tyl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znajomy kupil sobie opone do swojego motocykla(vt 250F). Kupil ja przez allegro koles mu powiedzial ze to obojetne czy przod czy tyl(ja nie bardzo w to wierze) ale mowil ze ta jest na tyl. Opona doszla jest to dunlop D220 ST 120/70 R18. i oczywiscie na nie jest jak byk: "for front wheel use only".

Jakie moga byc konsekwencje zalozenia taki j opony na tyl do takiego male moto? Pytam czysto teoretycznie, poradzilem mu odeslac i jeszcze kolesia opier... Ale co sie moze stac jesli bedze jezdzila na takiej oponie?

Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znajomy kupil sobie opone do swojego motocykla(vt 250F). Kupil ja przez allegro koles mu powiedzial ze to obojetne czy przod czy tyl(ja nie bardzo w to wierze) ale mowil ze ta jest na tyl. Opona doszla jest to dunlop D220 ST 120/70 R18. i oczywiscie na nie jest jak byk: "for front wheel use only".

Jakie moga byc konsekwencje zalozenia taki j opony na tyl do takiego malego moto? Pytam czysto teoretycznie, poradzilem mu odeslac i jeszcze kolesia opier... Ale co sie moze stac jesli bedze jezdzila na takiej oponie?

Dzieki za odpowiedz

Edytowane przez Sienkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie tragedyzowal..

sam montuje przednie laczki na tylne kolo mojego motocykla jak jade w trase gdzies (bo mam felge 17") i przy predkosciach maksymalnych mojego moto (~140 kmh) wszystko jest ok.

tylko wowczas trzeba zalozyc taka opone odwrotnie niz wskazuje strzalka

 

dla uprzedzenia ew komentarzy - na kolano na takiej oponie nie schodze, to jest po prostu zastepstwo na pareset km, zeby nie marnowac opony crossowej na asfalcie

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się stanie oprócz gorszej przyczepności. Ja bym zamienił

 

hahahahahahaha. idz do szkoły bo pojecia nie masz.

 

Zupełnie nie zachowane sa wlasnosci trakcyje kiedy nastepuje zamiana opon p/t. nasz znajomy tak zrobil i motcykl nie skladal sie jak nalezy, albo odwrotnie, kladl sie w najmniej oczekiwanym momencie. generalnie nie da sie tak jezdzic. jak lubi swoje zdrowie i zycie to niech nie zaklada.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz mialem taka opone, ale przez ok 700 km.

zalozylem jako laczka zastepczego, bo jechalem na zlot.

a jak wiadomo, na asfalcie opona crossowa szybko sie konczy.

nie zauwazylem u siebie zadnych zlych skutkow jazdy na takim kapciu, ale tez i na niej nie pałowałem.. vmax to 120 kmh, a w zakretach na kolanko nie schodzilem.

 

jezeli sprzet ma jezdzic na takiej oponie przez caly czas, to chyba lepiej zamontowac dedykowanego laczka na tyl

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie glowny problem to sterowanie motocyklem. zlozyc w zakret jest baaaaardzo ciezko, jak juz ci sie uda to sie samo prostuje a jak przekroczysz pewien prog to sie kladzie samo. tak wiec masakra

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...