Skocz do zawartości

problem ze zdaniem prawka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam ponownie zdawąć na prawko A1 za pierwszym razem oblałem ALE no właśnie teraz żałuje że się zapisałem akurat do tego ośrodka bo jest jeszcze dużo rzeczy których nie umiem a oni Panowie instrktorzy nie potrafią mi tego wytłumaczyc i sobie mnie olewają , co ja w takiej sytuacji mam zrobić?? zapisać sie do innej szkoły???ale to dużo kasy bedzie kosztować , czy wziąć jakiegoś kolesia np. z waszego forum aby mnie naprawde dobrze nauczył jeździć (zasady itd)?? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Zlotego srodka Ci nie podam, bo go nie ma. Idz i porozmawiaj z osoba ktora jest odpowiedzialna tzn. Wlasciciel / kierownik. Przedstaw problem. Jezeli "na gebe" nic sie nie da zrobic to napisz pismo. Mozesz zasiegnac rady prawnika. W razie czego zagroz, ze pojdziesz z tym do prasy oraz do wojewodzkiego / glownego urzedu kontroli ( moze to byc jakis organ ) Policja powinna / moze wiedziec kto kontroluje szkoly nauki jazdy.

 

Nie zalamuj sie, ale troche to moze otrwac i polazic przy tym trzeba.

 

Panowie nie kazdy uczy sie jednakowo i jest zupelnie normalne, ze jeden chlonie a drugi moze miec problemy z przyswojeniem i " przetrawieniem " tematu.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. programu nauczania(przynajmniej tam gdzie ja aktualnie robie kurs) godzin do wyjeżdżenia na motocyklu jest 20,więc chyba jest to wystarczająca ilość na przeszlifowania wszystkich manewrow itp,a jeśli ktoś jeździ już jakis czas na motocyklu to 10 godz by spokojnie wystarczyło.Troche nie moge zrozumieć twojego problemu,skoro jesteś użytkownikiem motocykla na co dzień to panowie ci tutaj nic nie powinni tłumaczyć,no chyba że jakiś problem w ruchu drogowym ale tutaj trzeba dobrze teorie przyswoic i potem w praktyce wykorzystać :icon_mrgreen:

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam ponownie zdawąć na prawko A1 za pierwszym razem oblałem ALE no właśnie teraz żałuje że się zapisałem akurat do tego ośrodka bo jest jeszcze dużo rzeczy których nie umiem a oni Panowie instrktorzy nie potrafią mi tego wytłumaczyc i sobie mnie olewają , co ja w takiej sytuacji mam zrobić?? zapisać sie do innej szkoły???ale to dużo kasy bedzie kosztować , czy wziąć jakiegoś kolesia np. z waszego forum aby mnie naprawde dobrze nauczył jeździć (zasady itd)?? prosze o pomoc

 

Widze ze masz juz jakis pojazd (przynajmniej w opisie) Gdy swego czasu zdawalem na prawko tek kilka razy oblalem i zawsze na osemce. Osemka wowczas byla o wiele ciasniejsza niz jest obecnie. Mimo ze juz jezdzilem sporo motocyklem to jednak mnie oblewali. Wzialem w koncu MZ 150 od ojca, pojechalem na parking wymalowalem osemka jeszcze ciasniejsza niz byla na egzaminie i jezdzilem po niej do upadlego... Kolejne podejscie do egzaminu po tych cwiczeniach to byl pelen SUKCES. Wiec wez swoja NSR-ke gdzies na parking na uboczu i cwicz te elementy z ktorymi masz problem... No chyba ze oblewasz na miescie to chyba czas wziac do reko ksiazke p.t. Kodeks Ruchu Drogowego i doszkolic sie z przepisow...

Edytowane przez Storm007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storm 007 w pełni cie rozumie

Jest pełno takich "szkólek" u mnie co płącisz za kurs 150 zł taniej i kolo ci djae motor i jezdzij se.Nie wieadomo co i jak robić jak si edopiero zaczyna.Nie mowie o rusznaiu, ale wszystkich rzeczach ktore powinni powiedizeć.Tak samo moj kumpel sie zapisął na szkołe jazdy.Chłop ma 26 lat noi jedzić umie, ale to co trzeba wiedizec podczas zdawania egz to inna sprawa.Kumpel si etego dowiedizął jak zdawał prawko dopiero.Jakieś ogladanie motocykla, sprawdzanie kierunków,lamp,hamulców i coś tma jeszcze.

Podejdz do kolesie co to prowadzi i niech ci powie co masz i jak zrobić, no przecież kolesie wzieli kase to nie moga ci tak olać.Wez kogoś starszego to jest troszke inna gadka wtedy i odrazu sie naprostują.

 

powodzenia

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema:) musisz pogadać z jakims kierownikiem i luz.Mój kurs na kat.A wygladał tak: 2 razy po 1 godz. pojezdziłem po placu robiąc 8-semki i tyle...ale placiłem 200zl a nie 600zł.Jak masz NSR to powinienes czaic o co kaman.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , dzięki wam za odpowiedzi no właśnie ALE....

 

mogłem to napisać odrazu w pierwszym poscie. Mam problem tylko z jedną rzeczą z HAMOWANIEM nie wiem kiedy i cyz jak hamuje wciska się sprzęgło kiedy i czy cały itd . Może ktoś z wam potrafi mi to w prosty sposób wytłumaczyc ???:>??

Edytowane przez szulczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli hamujesz do zatrzymania, to kiedyś to sprzęgło musisz wcisnąć;] Zazwyczaj w końcowej fazie, przy małej prędkosci kiedy już silnik zaczyna szarpać.

A jeżeli tylko po to by wytracic troche prędkości to raczej nie polecane jest hamowanie ze sprzęgłem(szczególnie na kursie kiedy to 50 nie przekraczasz). Chyba że hamujesz i przy okazji redukujesz bieg, to jest to raczej oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, ze bedziesz hamował do zera to wiaskaj od razu sprzęgło do konca. Jeśli masz zamiar zwolnić powiedzmy 5km/h to wystarczy, ze lekko "muśniesz klamke hamulca", albo silnikiem wyhamuj (odpuszczasz gaz).

 

Siema:) musisz pogadać z jakims kierownikiem i luz.Mój kurs na kat.A wygladał tak: 2 razy po 1 godz. pojezdziłem po placu robiąc 8-semki i tyle...ale placiłem 200zl a nie 600zł.Jak masz NSR to powinienes czaic o co kaman.Powodzenia

600zł, nieźle. Ja zapłaciłem 1000zł za A1, byłem na 2 wykłądach, a wyjeździłem ok. 25h.

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...