Skocz do zawartości

czy bawic sie w zmianie oleju w lagach?


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz niec za duzo oleju , w simsonie za mlodu zalalem olej hydrauliczny ( z masznyny tzw koparki :icon_biggrin:) i zalalm go pod korek , a potem dziwilem sie ze mam sztywny przod :wink:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie Panowie, ale powiedzcie gdzie i jaki olej kupić? byle jaki hydrauliczny?

Ale może mozna to jakoś zmienić po przez wymianę oleju na nowy - świeży i rzadki ?

Tylko jaki?

Witam

Najlepiej taki jaki podaje serwisówka do twojego modelu motocykla i dokładnie w takiej ilości.

W zależności od zalecanej "twardości"zawieszenia masz różne oleje - od 5W do 20W.

Gdzie kupić? - w sklepach/serwisach motocyklowych.

Jaki? - np 10W, masz takie: Castrol Fork Oil Synt 10 W, Motul Fork Oil Expert Medium 10W

Proponowałbym jednak wymianę.

Ja swego czasu (rok jeżdżenia po kupnie od poprzedniego właściciela) zlałem z amorków niezłe "rtęciowe błotko". Od razu zawieszenie lepiej chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twardości to są oleje od 0W do 30W, ja zawsze po zimie zmieniam, warto

a pierścienie się wymienia jak ą luzy bądź widać na nich ślady zużycia

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi lagi nie ciekna i dlatego nie bede dotykal uszczelniaczy, nawet nie bede musial lag wymontowac, tylko spuszcze stary olej i zaleje nowy.

na twoim miejscu zrobilbym podobnie

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat:

 

Mam wrażenie, że tracę ciśnienie w lagach. Jeśli nie ma wycieków na uszczelniaczach, a wentyle sprawiają wrażenie szczelnych, to czy jest możliwa inna droga ucieczki powietrza?

Motorek enduro (dla jasności)

Dzięki i pozdr.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...