Skocz do zawartości

Jak to jest z tym OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tydzien temu zarejestrowałem na siebie moto(nowy dowod, oc nowe-na mnie) i jak to jest z poprzednim OC czy musze skladac jakies wnioski o wypowiedzenie poprzedniego wlasciciela z Oc czy nic nie robie?bo w zeszlym roku jak jeden koles kupowal ode nie CBR to dzwonil mi ze pozniej mam mu jakies pismo przyslac o zrzeczeniu sie Oc (Warta) czy jakos tak i teraz nie wiem czy ja mam tez skladac pismo do kumpla od ktorego kupilem czy nic nie robie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe OC zawarłeś w innej firmie niż poprzedni właściciel , to w ciągu 30 dni od daty zakupu musisz poinformować poprzedniego ubezpieczyciela o tym fakcie.Jeśli tego nie zrobisz , automatycznie wyrażasz zgodę na kontynuacje ubezpieczenia w danej firmie.I niczego nie zmienia tutaj fakt , że masz umowę z innym ubezpieczycielem.W skrajnych przypadkach możesz być zobowiązany do zapłaty za dwie polisy OC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tzw wypowiedzenie umowy... w momencie sprzedazy/kupna nalezy uzgodnic czy OC zostanie wypowiedziane czy tez nie...

- jezeli sprzedajesz motocykl to korzystniej jest gdyby nowy wlasciciel zaplacil nowe OC...oddadza Ci kase... ale wcale tego nie musi robic... moze jezdzic na Twoim OC...

- jesli kupujesz to korzystniej jest oczywiscie nie ubezpieczac tylko jezdzisz na OC poprzedniego wlasciciela...

trzeba sie po prostu dogadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebys dobrze zrozumial... bo nie chce sie poplatac w slowach...

wiec...

wiem ze sprzedajacy motocykl jest zobowiazany zglosic ubezpieczycielowi zmiane wlasciciela w ciagu 30 dni...

 

natomiast wypowiedzenie umowy zglasza nowy wlasciciel jezeli uzgodniles to z poprzednim wlascielem...

sam napisales ze juz ubezpieczyles wiec na tym Twoja rola sie konczy...

 

kontynuujac watek wypowiedzenia umowy... to zalezy jak sie dogadaliscie...(w Twoim przypadku to juz po wszystkim bo ubezpieczyles...)

ale gdyby np ja sprzedalbym motor w styczniu 2007 a OC byloby do stycznia 2008 to wtedy moglbym dogadac sie z kupujacym ze to ON zglosi wypowiedzenie umowy i na tej podstawie stare OC bedzie uniewaznione i pieniadze zostana zwrocone na moje konto czyli do starego wlasciciela... i nowy wlasciciel bedzie musial zaplacic nowa skladke za caly rok...

 

tak to wszystko zrozumialem gdy jako stary wlasciciel sprzedanego motoru chcialem zglosic wypowiedzenie umowy i zostale poinformowany przez pracownice ze to zglasza wylacznie nowy wlasciciel... ja moglem zglosic tylko zmiane wlasciciela i nic wiecej...

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze dołacze sie do tematu chodz mam trochee inne pytanie na temat OC.

 

Czy rejestrując moto na siebie nie majac znizek (czyli płaciłbym 120zł za OC) to czy istnieje mozliwosc dostania znizki jesli wspołwłascicielem bedzie np moj ojciec ktory ma znizki za samochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoal rozumiem dzieki!co do pytania kolegi diobol to tak oczywiscie ale pamietaj jak zrobisz wypadek to Twoj ojciec traci znizki nie wiem czy calosc bo ponoc wchodzi przepis ze tylko 10%ale na pewno na znizkach jego mozesz rejstrowac jezeli bedzie wspolwlascicielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...