Skocz do zawartości

Znalazłem Moto.. Co Dalej?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwałem moto od jesieni.. oczywiscie nie był by to problem, gdyby nie budrzet....

 

szukałem hondy Varadero 125 w polce cena waha się miedzy 8-12 tys niestety mam tylko 5000

 

postanowiłem wiec szukać za granicą i znalazłem takie moto w niemczech.. wszystko ok moto naprawde super zadbana bez zadnego szlifa wyszystko elegancko wygląda teraz jak to odebrac?? osobiscie pojechać i przyjechac?? odpada nie dam rady pojechac w tqak długą podróż 125 lecą nawet 80-90 to jest tednak jakies 700-800 km czytałem gdzies na forum ze są firmy które zajmują się przywożeniem takiego sprzętu... czy mógłby mi ktoś doradzić co zrobić z takim fantem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie:

Przygotować się trochę, obmyślić trasę, obliczyć ile kasy Ci wyjdzie na paliwo itp., po prostu zaplanować sobie trasę i przyjechać na moto do Polski. Pamiętaj, potraktuj to jak część urlopu... :)

Chyba, że do swojego samochodu jakąś przyczepkę sobie załatwisz i na przyczepce.

 

kulawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać coś bliżej na temat tego sprzęta? Np. jak go znalazłeś? Wbrew pozorom w Niemczech też nie jest łatwo o okazje, a już na pewno nie przez internet... już sama ta rozbieżność cenowa jaką podałeś wydaje się mocno podejrzana... zwłaszcza, że musisz jeszcze doliczyć koszty transportu i zarejestrowania - obliczyleś sobie wszystko? Domyślam się, że w takim układzie maszyna musi kosztować poniżej 1000 euro.

Pamiętaj, że jeżeli chcesz jechać po motocykl np. w weekend, to możesz mieć problem ze zdobyciem blach celnych.

Oglądał ktoś ten motocykl w ogóle? Jesteś pewien, że wszystko super i okazja?

Sama trasa nie przedstawia się tragicznie, robiłem kilkusetkilometrowe przeloty nawet na 50 ccm, jedyne czego bym się obawiał, to że na autobahnie szybko zaśniesz :icon_twisted:

Napisz coś bliżej to będzie można poradzić Ci coś lepiej.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się dwa, może trzy razy. w niemczech stoi sporo maszyn ale trafić na okazję jest trudno. pełno jest firm w polsce jak i na wschodzie które trudnią się sprowadzaniem moto. oni mają przewagę i skupują co lepsze rodzynki. wiozą potem po kilka moto na lawecie i im sie to opłaca. do kosztów zakupu dolicz sobie podróż. bilecik u przewoźnika kosztuje ok 300-350zł w jedną stronę. drugie tyle w drugą stronę + opłaty(blachy przewozowe, ubezpieczenie) i masz tysiaka. firma przewozowa za sprowadzenie moto bierze ok 1e za kg, choć nie zawsze chcą wozić motocykle.

 

nie masz pewności czy koleś cię nie przewałkuje. sporo jest takich ogłoszeń: http://www.motoscout24.autoscout24.de/Publ...x?id=biiikizrgd

nie mam pojęcia czemu tak tanio.

 

jest oczywiście sporo plusów w kupowaniu od niemca. stan techniczny jest najczęściej dokładnie opisany w ogłoszeniu, sprzedawca nie kłamie do słuchawki. swój motocykl kupiłem 2 tyg temu w okolicy kolonii, nie była to okazja, może 500-700 taniej niż w polsce. wszyscy sprzedający na wejście obniżali cenę o min. 100e, wielu handlarzy po usłyszeniu że jesteśmy z polski obniżali 200e. ja kupiłem tam bo mam darmowy przewóz do polski na przyczepce. siedziałem w tym od grudnia i od pewnego czasu zastanawiałem się czy nie zrezygnować ze sprowadzenia, na szczęście udało się i niedługo będę się mógł pochwalić.

 

życzę ci udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wIesz sam moto kosztuje 1200*4 4800 a mówił ze jak przyjade to bedziemy sie targować wiec to całkiem nie dużo z tego co doniego dzowniłem to wszystko ok nawet odpalał mi moto przy słuchawce i brzmiało dobrze... przebieg nieduży bo jak na 4 latka to tylko 49 tys do tego dokłada 2 kaski uvexa

 

nie wiem jakie sa opłaty ale chodzi o to ze przy sporawadzaniu miałbym an same moto do 5000 i + okolo 1000 na opłaty może ktoś mi powiedziec ile takie w przyblizeniu wynoszą

 

trudno dostać takie moto w tak dobrymn stanie z tego co opisywane... niestety nie mam lawety na moto a bym sie w sumie przejechał samochodem z kimś

 

sam moto bym jakoś nie chciał wracać może dlatego zebym się bał bo to prawie 800 km ja mieszkam przy wschodzniej granicy wiec wiesz:) kupa drogi napewno bym tego nie zrobił w 1 dzien a z noclegiem w motelu się powiększają koszta

 

 

najchetniej to bymn wynają firme co by pojechałą zapłaciłą i przywiozłą mi pod dom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Sorry ale 125 - tka z przebiegiem 49 000 km ? Nie wiem jak Tobie ale wydaje mi sie ze to troche duzo. Przy wiekszej poj. nie byloby raczej dylematu.

 

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kosztów zakupu dolicz sobie podróż. bilecik u przewoźnika kosztuje ok 300-350zł w jedną stronę.

 

Hmm, czym Ty jeździsz? ;) Ja za bilet Gdańsk - Hamburg... a wiec właśnie 800 km... płaciłem 150 zeta w jedną stronę, w dwie kosztuje 220... samolotem można polecieć jeszcze taniej.

 

RaH - przez telefon to silnika raczej nie osłuchasz dobrze :icon_razz: Jadąc do Niemiec dobrze by było mieć na oku kilka innych maszyn w okolicy, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia i nie wracać z pustymi rękoma. Lepiej samemu wszystko obadać i się przekonać, niż zlecić jakiejś firmie przewiezienie, trasę na dwa dni najwyżej rozbijesz, ciepło się robi, taka trasa to sama przyjemność :icon_mrgreen:

O ile motocykl wart zachodu oczywiście, bo z tego co piszesz to oferta wydaje się podejrzana i radziłbym ostrożność aż do przesady... TUV aktualny sprzęt ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki w źle wpisałem: ) przebieg oczywiscie 9.400 km

 

To zupelnie zmienia postac rzeczy.

 

Tylko kupowac !

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czym Ty jeździsz? :clap: Ja za bilet Gdańsk - Hamburg... a wiec właśnie 800 km... płaciłem 150 zeta w jedną stronę, w dwie kosztuje 220... samolotem można polecieć jeszcze taniej.

dobra, przesadziłem. :icon_biggrin: nie wiem gdzie wybiera się nasz kupujący, cena ok. 300zl to przejazd na odcinku ok 1300km (pół roku temu szukałem biletu dla ojca). jednakże z chełma do granicy (zgorzelec np) jest już ok 700km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czym Ty jeździsz? :icon_mrgreen: Ja za bilet Gdańsk - Hamburg... a wiec właśnie 800 km... płaciłem 150 zeta w jedną stronę, w dwie kosztuje 220... samolotem można polecieć jeszcze taniej.

 

RaH - przez telefon to silnika raczej nie osłuchasz dobrze :D Jadąc do Niemiec dobrze by było mieć na oku kilka innych maszyn w okolicy, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo powodzenia i nie wracać z pustymi rękoma. Lepiej samemu wszystko obadać i się przekonać, niż zlecić jakiejś firmie przewiezienie, trasę na dwa dni najwyżej rozbijesz, ciepło się robi, taka trasa to sama przyjemność :)

O ile motocykl wart zachodu oczywiście, bo z tego co piszesz to oferta wydaje się podejrzana i radziłbym ostrożność aż do przesady... TUV aktualny sprzęt ma?

 

 

Ta cene moge potwierdzic jezeli ktos by reflektowal to moge podac telefon do odp przewoznika.

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...