Skocz do zawartości

rocznik motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Jeszcze sie nie spotkalem aby w Briefie nie bylo daty pierwszego zarejestrowania danego pojazdu ( a troche ich przez moje rece przeszlo ). Raz, ze otwierajac Briel - jego lewa strona jest wsteplowana data pierwszej rejestracji.

 

Na pierwszej stronie masz wsteplowana date w rubryce wlascicieli.

 

Na koncu Briefu w jego dolnej czesci mast kratki wielkosci ca. 2 cm ( chyba 8 -10 szt ) gdzie jast wsteplowywane wyrejestrowania i rejestronania. Jezeli wiec w Twoim Briefie nie ma zadnej pieczatki z data to ten Brief jest tak goracy, ze zaraz sie spali. Jest z pewnoscia zfalszowany.

 

:rolleyes:

 

P.S. w srodkowej czesci Briefu - jego prawa mala zakladka jest wpis kiedy zostal dopuszczona do ruchu publicznego

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sprecyzowalam pytanie... w briefie jest data produkcji i wszystko jest ok, tylko moje pytanie, czy motor beda mi rejestrowac na date pierwszej rejestr. czy beda dociekac kiedy motor zostal wyprodukowany i taka tez date walna mi w dowodzie rej. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sprecyzowalam pytanie... w briefie jest data produkcji i wszystko jest ok, tylko moje pytanie, czy motor beda mi rejestrowac na date pierwszej rejestr. czy beda dociekac kiedy motor zostal wyprodukowany i taka tez date walna mi w dowodzie rej. ??

 

Na to pytanie to juz Ci raczej urzednik powinien odpowiedziec. Podobno trzeba tlumaczyc Brief czyli tlumaczowi mozesz podpowiedziec aby jakos moze podkreslij date

 

Erstzulassung

 

i bedzie tak jak ma byc.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety Andrzeju tym razem nie mogę się z Tobą zgodzić :notworthy:.

W Briefie jest tylko data I rejestracji. Nie ma tam daty produkcji. Często jest tak, że różnią się te daty (czasem nawet okresem dwóch lat).

 

Słońce, Twoje pierwsze pytanie było jak najbardziej trafne. Niektóre wydziały komunikacji dociekają roku produkcji, posługując sie numerem VIN. W większości przypadków data produkcji jest wpisywana na podstawie daty I rejestracji, ponieważ takowa jest uwidaczniana na przeglądzie dopuszczającym pojazd do ruchu na terenie RP.

Edytowane przez capon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są praktyki ale przy pierwszym badaniu technicznym diagnosta może odczytać datę produkcji motocykla, a jest zapisana w nr Vin. 10 znak numeru określa rok produkcji. wyjścowa data to:

1990 - A

1991 - B

1992 - C

itd. więc policz i zobaczysz który masz rok produkcji. Zalezy od diagnosty czy spisze nr z briefu

czy z z nr Vin. powinien z Vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety Andrzeju tym razem nie mogę się z Tobą zgodzić ;).

W Briefie jest tylko data I rejestracji. Nie ma tam daty produkcji. Często jest tak, że różnią się te daty (czasem nawet okresem dwóch lat).

 

Słońce, Twoje pierwsze pytanie było jak najbardziej trafne. Niektóre wydziały komunikacji dociekają roku produkcji, posługując sie numerem VIN. W większości przypadków data produkcji jest wpisywana na podstawie daty I rejestracji, ponieważ takowa jest uwidaczniana na przeglądzie dopuszczającym pojazd do ruchu na terenie RP.

 

Witam Macku ! Zauwaz, ze nie pisalem o dacie produkcji, tylko o dacie dopuszczenia do ruchu ( KBA ).

 

Tak jak zauwazyles takiej daty nie ma bo pojazd mogl byc wyprodukowany wczesniej a moze stac w salonie i dluzej.

 

pozdrawiam

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziekuje za wyczerpujce odpowiedzi ;) :flesje: Ale w numerze vin mam literke C... czyli byl produkowany w 1992 :icon_mrgreen: Nie zalamujcie mnie... Na diagnostyce ( w dokumencie sporzadzonym na przegladzie) mam wpisany rok produkcji 2005 ... czyli beda sie sugerowac tym numerem vin czy dokumentem z przegladu :) jak myslicie :) :biggrin:

 

sorry za tyle pytan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, moge tylko powiedziec jaka jest praktyka w "moim" WK. O ile z autami jednoznaczny jest nr VIN i oznaczenie kodowe to z moto juz pelna dowolnosc. Ja mam moto z Belgi i pierwsza rejestracja byla tam 30.01.95. Jako rok produkcji mam wpisane 95 :icon_mrgreen: . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ustalanie rocznika na podstawie numeru VIN, to jest to bardzo prosto wyjaśnione tutaj, w zakładce "motocykle" a następnie "jak czytać numer ramy VIN".

 

Wiadomo, iż nie zawsze w pozycji dziesiątej jest bezpośrednio uwidoczniony rok produkcji. Nie wszyscy producenci są zobowiązani do kodowania rocznika w ten sposób. czasami do odczytania roku produkcji potrzebne są bazy danyh producenta danej marki.

 

 

 

Słońce nie przejmuj się :banghead: , z pewnością aż tak duże rozbieżności jak 13 lat, nie występują. Jeżeli na dopuszczeniu do ruchu masz wpisany 2005 rok produkcji, to uważam, że tak właśnie będzie zarejestrowany pojazd. Wątpie aby wydział komunikacji wystąpił z zapytaniem do producenta odnośnie tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK pani wpisała w dowód rej. datę, jaką diagnosta wstawił w zaświadczenie o przeglądzie. I powiedziala, że to jest dla niej wiążąca informacja. A diagności odwalają partactwo i wpisują date pierwszej rejestracji z briefu i rzadko kiedy chce im się zadzwonic do dealera lub ASO.

W ten sposób mam w dowodzie mojej XT-ki rok prod. 1987, chociaż w 2 minuty (jeden krótki telefon) dowiedzialem się w Mitsui Poland ze jest z roku 1983.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo dziekuje za wyczerpujce odpowiedzi :) :notworthy: Ale w numerze vin mam literke C... czyli byl produkowany w 1992 :D Nie zalamujcie mnie... Na diagnostyce ( w dokumencie sporzadzonym na przegladzie) mam wpisany rok produkcji 2005 ... czyli beda sie sugerowac tym numerem vin czy dokumentem z przegladu :D jak myslicie :D :icon_twisted:

 

sorry za tyle pytan :bigrazz:

 

czytam czytam i wszyscy maja św racje w tym co pisza chcac słuzyc dobra radą koledze motocykliście :notworthy: zastanawia mnie tylko czemu tak drążysz ten rocznik oszukał cię ktoś przy zakupie :P czy zależy ci aby kiedyś sprzedac komus nie doswiadczonemu rocznik 1990-któryś jako 2005 :icon_idea: tak cie martwi wpisanie prawdziwego rocznika produkcji przeciez jedziesz na sprzecie nie na dowodzie rejstracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam czytam i wszyscy maja św racje w tym co pisza chcac słuzyc dobra radą koledze motocykliście :flesje: zastanawia mnie tylko czemu tak drążysz ten rocznik oszukał cię ktoś przy zakupie :banghead: czy zależy ci aby kiedyś sprzedac komus nie doswiadczonemu rocznik 1990-któryś jako 2005 :smile: tak cie martwi wpisanie prawdziwego rocznika produkcji przeciez jedziesz na sprzecie nie na dowodzie rejstracyjnym

 

Jak dla mnie to moze byc nawet weteran z 42' ,ale nie lubie jak sa nie wyjasnione sprawy dotyczace mojego moto.

 

motor jest juz zarejstrowany i wszystko jest ok , bardzo dziekuje za dobre rady :lalag: :lalag:

 

Ps. CUBAMEN... nie kolega tylko kolezanka :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ustalanie rocznika na podstawie numeru VIN, to jest to bardzo prosto wyjaśnione tutaj, w zakładce "motocykle" a następnie "jak czytać numer ramy VIN".

 

Wiadomo, iż nie zawsze w pozycji dziesiątej jest bezpośrednio uwidoczniony rok produkcji. Nie wszyscy producenci są zobowiązani do kodowania rocznika w ten sposób. czasami do odczytania roku produkcji potrzebne są bazy danyh producenta danej marki

 

 

Yamaha stosuje inne oznaczenia, caly nr ma chyba (nie chce mi sie sprawdac) osiem znakow.

Pzdr

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...