Skocz do zawartości

Szersza kierownica do Horneta


Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma w Hornecie lub podobnym sprzęcie założoną szerszą kierownicę od oryginału? Proszę o opinie na ten temat - jakie plusy, jakie minusy, czy warto? Może ktoś poleci jakiś konkretny model / firmę? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Szarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam, ale też się zastanawiam jakby do SV'ki z owiewką założyć szerszą i wyższą kierownicę. A po co? Po to żeby nabrać charakteru prowadzenia bardziej na street/super-moto, łokcie bardziej szorko i kontrola przeciwskrętem. Widziałem kiedyś TL-a z taką właśnie kierownicą zamiast dwóch połówek. Wyglądało to bardzo zadziornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma w Hornecie lub podobnym sprzęcie założoną szerszą kierownicę od oryginału? Proszę o opinie na ten temat - jakie plusy, jakie minusy, czy warto? Może ktoś poleci jakiś konkretny model / firmę? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

siema , ja mam w swoim hornecie szeroką kierownice (kupiłem go z taką) na poczatku wydawała mi się niewygodna i obawiałem sie co bedzie w korkach. Teraz jestem bardzo zadowolony , jest lepsza kontrola sprzęta w zakrętach i w ogóle jest wygodniej nie mówiąć już o wyglądzie

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wolenweider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc opinie różne. Chyba jednak trzeba będzie kupić, założyć i samemu się przekonać. Znalazłem coś takiego

http://www.allegro.pl/item173675084_kierow...rnet_fazer.html

może ktoś miał do czynienia?

Zastanawia mnie też, że sporo Hornetów z ogłoszeń ma zmienione kierownice na szersze, wię to chyba też coś znaczy?

Edytowane przez Szarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarak a jak zamontujesz manetki, klamki, przełączniki, zbiornik na płyn? Jesteś pewien że wszystko będzie pasować? Rozumiem że horneta masz bez owiewki, więc odpada problem że przy max wychylonej kierownicy będziesz czymś uderzał w owiekwkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo Hornetów z ogłoszeń ma zmienione kierownice na szersze, wię to chyba też coś znaczy?

Znaczy tyle, że były po poważnej kolizji, gdyż 99,99% to bezwypadkowe. Oryginalna jest zbyt droga.

Tyle to znaczy.

pozdrawiam

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tyle, że były po poważnej kolizji, gdyż 99,99% to bezwypadkowe. Oryginalna jest zbyt droga.

Tyle to znaczy.

pozdrawiam

 

Rozumię, że sam jeździsz na oryginalnej kierownicy? Miałeś doczynienia z szerszą? Moje moto było po ślizgu, ale kiera przetrwała oryginalna.

 

Pozdrawiam

 

Szarak a jak zamontujesz manetki, klamki, przełączniki, zbiornik na płyn? Jesteś pewien że wszystko będzie pasować? Rozumiem że horneta masz bez owiewki, więc odpada problem że przy max wychylonej kierownicy będziesz czymś uderzał w owiekwkę?

 

Owiewek brak więc nie powinno być problemu. Jeżeli chodzi o klamki, manetki i przełączniki to tutaj ważna jest jedynie średnica kierownicy, no chyba że się mylę. Pod koniec miesiąca giełda w stolicy więc coś może dobiorę. Pozdrawiam

 

 

Szarak a jak zamontujesz manetki, klamki, przełączniki, zbiornik na płyn? Jesteś pewien że wszystko będzie pasować? Rozumiem że horneta masz bez owiewki, więc odpada problem że przy max wychylonej kierownicy będziesz czymś uderzał w owiekwkę?

 

Owiewek brak więc nie powinno być problemu. Jeżeli chodzi o klamki, manetki i przełączniki to tutaj ważna jest jedynie średnica kierownicy, no chyba że się mylę. Pod koniec miesiąca giełda w stolicy więc coś może dobiorę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tyle, że były po poważnej kolizji, gdyż 99,99% to bezwypadkowe. Oryginalna jest zbyt droga.

Tyle to znaczy.

pozdrawiam

 

No chyba nie do końca, chociaż masz rację że są po glebach. Ale nie strasz kolegi. Nie jest to 99,99% Kierownica nie jest droga, a po ślizgu nie ma co zmieniać, chyba że dzwon, a tych jest stosunkowo niewiele, najczęściej to ślizgi (w archiwum był temat o hornecie i tam dokładnie ktoś z bardziej doświadczonych motocyklistów opisał dlaczego tak często są szlifowane)W ogóle skrzywiona kierownica wcale nie oznacza poważnego wypadku. Jest dużo czynników odpowiadających za upadek.

 

 

Na stuntpoland były takie argumenty za:

- Trudniej o shimmy

- Łatwiej opanować shimmy

- Lepsza kontrola nad moto

- Wygodniejsza pozycja do miasta

- Łatwiej zrobić stoppie

 

Moim zdaniem powinineś kupić tą kierę i sprawdzić, żeby mieć porównanie. Każdy woli inaczej.

 

Pozdro

Cezar

Edytowane przez Cezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że najczęściej handlarze, zworząc moto po glebie, montują tańszą kiere akcesoryjną, niż oryginalną.

Poza tym, kiedyś próbowałem zamontować do innego moto kierownicę, nie tyle szerszą, co wyższą(niewiele). I okazało się, że linki trochę przykrótkawe były. Weź to pod uwagę.

Edytowane przez mahor

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja jestem ZA szeroką kierownicą w Hornecie. Dlaczego? Lepsze prowadzenie, mniejsze prawdopodobienstwo shimmy, lepszy design, mniejsza masa no i do wybryków lepiej sie nadaje. Ja mam kierownicę aluminiową Lucas o szerokosci 78 cm - piszę z pamięci... Seryjną kierę sprzedałem, jakoś kojarzyła mi się za bardzo z rowerem-składakiem Wigry3 :notworthy: . Szarak o mocowanie wszystkiego się nie martw, jezeli kupisz do 80cm nie będzie żadnego kłopotu pod warunkiem że nie będzie za wysoka. Jak masz pytania albo wątpliwości wal na [email protected]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...