Skocz do zawartości

kontrolka oleju!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Yamahy YZF 750.Dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się 2 razy na pare sekund kontrolka od oleju.Stan oleju jest ok a poza tym byl niedawno zmieniany(jakieś 1000km temu) Niemam pojęcia dlaczego się zapaliła.Z góry dziękuje za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Swego czasu także ujeżdżałem YZF 750, też zdażało się że czasem zaświecała się na krótko kontrolka od oleju, ale było to związane z niskim stanem oleju, a te motocykle lubią wypić trochę oliwy...Jeżeli kontrolka zaświeca ci się przy pełnym stanie oleju, to albo masz uszkodzony czujnik oleju, albo silnik do remontu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w waszych sprzętach, ale np. Xj 600 nie ma czujnika ciśnienia, a czujnik poziomu oleju. Może u was jest tak samo.

Dokładnie , najpierw sie też strachu najadłem , tzn jak przyspieszałem to sie zapaliła , potem doszedłem do tego , ze jak ostro przyhamowałem przednim to gasła , moja XJ juz tak ma jeśli stan oleum zejdzie do połowy oczka to juz można sie spodziewać Czarwoności pod zegarami :D na szczescie nie bierze tyle tego oleju ze musze czesto dolewać ... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Popieram wypowiedzi kolegów. To jest kontrolka poziomu oleju, nie ciśnienia. Dolej oleju żeby było więcej jak połowę w oczku ( poziom sprawdż na zimnym silniku ) i będzie ok. Licz się z częstymi dolewkami, ten typ tak ma.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląca się ta kontrolka raczej nic dobrego nie wróży. Z tego co mi wiadomo to YZF były nie rzadkim przypadkiem sprzętów do katowania, z uwagi na swe dobre predyspozycje. Tak więc sprawa wymaga obadania, zacznij od ciśnienia sprężania i oblukania czujnika. A jaki olej zalałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to kontrolka poziomu oleju a YZF 750 jest bardzo czuły nawet jak ubędzie 300ml oleju

to potrafi się zapalić, właśnie ze względu na jego predyspozycje ostrzeżenie o zejściu poziomu oleju

jest wcześniejsze niż np w XJ 600 czy 900, podobnie jest GTS 1000 A czy Tundercat( możliwe że źle nawe napiosałem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...