Skocz do zawartości

Bardzo pilne !!! - opona 16'' BŁAGAM POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Coś jest nie tak w tych zamiennikach...Wpisałem jako wzorcową: 16'' 150/80 i jako zamiennik wpisałem 16'' 140/80. Wyświetliło że zamiennik ma 16mm mniejszą średnicę, a przecież jedyną różnicą między tymi oponami jest szerokość. Obie mają po 16 cali więc skąd ta różnica w średnicy ??

 

Poza tym tam nie znajdę czy taki zamiennik w ogóle będzie pasował, tylko są podane zmiany w szerokości opon i różnice w prędkości jakie można na zamienniku uzyskać.

 

A do końca tygodnia się jeszcze wstrzymam z zamawianiem nówki. Kumpel na dniach mi powie, czy będzie miał załatwić używkę. Jak nie to zamówię tą nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak w tych zamiennikach...Wpisałem jako wzorcową: 16'' 150/80 i jako zamiennik wpisałem 16'' 140/80. Wyświetliło że zamiennik ma 16mm mniejszą średnicę' date=' a przecież jedyną różnicą między tymi oponami jest szerokość. Obie mają po 16 cali więc skąd ta różnica w średnicy ??

 

Poza tym tam nie znajdę czy taki zamiennik w ogóle będzie pasował, tylko są podane zmiany w szerokości opon i różnice w prędkości jakie można na zamienniku uzyskać.

 

A do końca tygodnia się jeszcze wstrzymam z zamawianiem nówki. Kumpel na dniach mi powie, czy będzie miał załatwić używkę. Jak nie to zamówię tą nówkę.[/quote']

 

Jeżeli mamy rozmiar 150/80 to tylko 150 to rozmiar w mm natomiast 80 to rozmiar profilu w procentach (!) w związku z czym profil 80 przy szerokości 150 ma inną wartość niż przy 140. Dlatego najbardziej zbliżonym zamiennikiem 150/80 jest właśnie 130/90. Jedyna rzecz jaką musisz sprawdzi to szerokość felgi.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to sprawdzić...odkąd dokąd się mierzy dokładnie tą szerokość ? I jak mam sprawdzić na jak szeroką felgę pasuje opona, którą chcę kupić wysyłkowo ?

 

W tej chwili wiem jedynie, że 16'' 130/90 ma o 6 mm mniejszą średnicę od 16'' 150/80. A jak sprawdzić na jak szeroką felgę pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na feldze (nie na oponie) masz podaną w calach jej szerokość - sprawdź i idź do dobrego wulkanizatora i powiedz że na felgę o szerokości tej i tej chcesz założyć taką oponę. większy problem byłby gdybyś chciał założyć szerszą oponę (deformacja czoła opony) ale przy 20 mm węższej nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!! Nie kupujcie motocykli z 16-to calowymi kołami. Nie znajdziecie opon na wymianę. Drugi miesiąc szukam i nic. Zaczyna się kolejny tydzień jeżdżenia autobusami. Niedługo chciałem sprzedać moto, ale z drutami na wierzchu w oponie nikt nie kupi :):):wink::):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFFFF...mam już nową oponę. W końcu się wkurzyłem i przy pomocy ojca (który częściowo sfinansował zakup) kupiłem nówkę oponkę Bridgestone'a. Wcześniej mialem założoną szerszą 150-kę. Teraz mam nówkę 130-kę i powiem jedno:

NIE ZAKŁADAJCIE SZERSZYCH OPON I JEŚLI MOŻECIE TO KUPUJCIE MARKOWE NOWE OPONKI.

Róznica pomiędzy starymi i nowymi oponami jest kolosalna. Nigdy jeszcze nie wchodziłem w winkle tak jak teraz. Oponka świetnie się trzyma asfaltu, poprzednia ślizgała się przy większym pochyleniiu. Od razu na głodzie ponad 100 km zrobiłem. Jutro kolejne jazdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...