Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj na forum o wymianie skrzyni w wildkach - było na 100%

 

Niestety nie znalazłem. Ale nie chodzi o zmianę skrzyni. Tylko co może być przyczyną terkotania tylko na czwartym biegu i jak to można wyeliminować. Może ktoś z Was się z tym spotkał, dlatego pytam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem. Ale nie chodzi o zmianę skrzyni. Tylko co może być przyczyną terkotania tylko na czwartym biegu i jak to można wyeliminować. Może ktoś z Was się z tym spotkał, dlatego pytam.

Pozdrawiam.

Ja się z tym nie spotkałem, ale było coś o pewnej serii Wildków do wymiany skrzyni się nadających na koszt firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu jakiś koleś w Stanach wywrócił się na motocyklu. Pewien sprytny prawnik polecił mu diagnostykę rozbitej maszyny. Mechanicy stwierdzili, że przyczyną wywrotki mogło być zablokowanie tylnego koła w wyniku jakiejś usterki wałka w skrzyni biegów. Yamaha przegrała sprawę w sądzie i była zmuszona wymieniać we wszystkich Road/Wild Starach te wadliwe wałki.

Spróbuj skontaktować się z Mitsui - importerem Yamahy i podaj numer VIN. Wtedy powiedzą Ci, czy ten akurat egzemplarz podlega wymianie wałka w skrzyni na koszt producenta. Nie wiem tylko, czy ta akcja jest w dalszym ciągu aktualna. Ja w mojej maszynie wymieniałem dwa lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla co sprowadza sprzeciory z USA i na ten rok sobie zapodal Roadkinga 2005 .

 

jego opinia jako naprawde goscia co wali kupe km w roku jest taka ze nigdy wiecej HD

 

co japonia to japonia a HD nie na nasze drogi jest podobno cholernie twardy w porownaniu do japonczykow.

 

jesli chodzi o HD ma super dzwiek i tylko tyle a no i legende a wiadomo kazdy chce smigac legenda

 

w Niemczech jest duzo chlopakow co zamienili HD na Wildstary i sa naprawde zadowoleni

 

blebleble

ja przesiadłem sie z wildka na hd i nie zaluje (owszem jest tyci twardszy bo to springer) - no i oczywiscie ma gorsze chamulce (bo to HD) / a aprops chamulców przednich - dwa zaciski dwu tłoczkowe i skuteczność bezbłędna - ojoj tego mi brakuje w HD BARDZO/ - ale zadnym wildkiem nie pojedziesz od 50 na 5 biegu bo szarpie i chce wyrwac silnik z ramy - na hd robisz to bez problemu - i żaden wild star tak nie wybiera zakrętów (nie wiem jak to opisać ale różnica jest kolosalna) a denerwuje mnie z lekka to ze, ktos kto nie jezdzil obiema maszynami wypowiada sie na temat wyższości jednej nad drugą (nie chodzi mi o Ciebie bo akurat Ty cytujesz kumpla - chodzi mi o wielu innych użytkowników jednej czy drugiej marki)

 

Moje osobiste zdanie - każdy jeździ tym co mu odpowiada:

wildek ma tyle samo wad co HD i tak samo z zaletami - tylko wady i zalety w/w sprzetów mieszczą się w i innych miejscach hihihihihihi i wady lub zalety (w zaleznosci co osoba dosiada hd czy wildka) albo sie zacierają albo się wyolbrzymiają w konfrontacji obu maszyn (chyba jasno to przedstawiłem) pozdrooo wszystkim - KTO JEDZIE NA WENECJE????

Edytowane przez Heffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wildmanów tankował do bestii paliwo 98 ???

 

Ja zatankowałem ... i jakoś inaczej chodzi... mam wrażenie że przy przyspieszaniu są większe wibracje... co radzicie? zmienić czy jeździć?

 

...bardziej słychać i czuć detonację mieszanki w garach... nie zniszczy się nic?

mam wrażenie że bardziej się silnik rozgrzewa...

 

 

 

...a moze jestem przewrazliwiony??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wildmanów tankował do bestii paliwo 98 ???

 

Ja zatankowałem ... i jakoś inaczej chodzi... mam wrażenie że przy przyspieszaniu są większe wibracje... co radzicie? zmienić czy jeździć?

 

...bardziej słychać i czuć detonację mieszanki w garach... nie zniszczy się nic?

mam wrażenie że bardziej się silnik rozgrzewa...

...a moze jestem przewrazliwiony??? :icon_mrgreen:

Lałem 98, ale przestałem, bo to tylko strata kasy przy tankowaniu. Zresztą w Stanach CHYBA nie ma 98, a Wildki jeżdżą. O silnik się nie martw, nic mu się nie powinno stać, a przegrzać go raczej nie można tak łatwo - w cylindrach są gładzie ceramiczne. Przewrażliwienie szybko minie. Lej bracie dziwięć piątkę i nawijaj kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wildmanów tankował do bestii paliwo 98 ???

 

Ja zatankowałem ... i jakoś inaczej chodzi... mam wrażenie że przy przyspieszaniu są większe wibracje... co radzicie? zmienić czy jeździć?

 

...bardziej słychać i czuć detonację mieszanki w garach... nie zniszczy się nic?

mam wrażenie że bardziej się silnik rozgrzewa...

...a moze jestem przewrazliwiony??? :icon_mrgreen:

 

ja jezdzilem na 98 i nigdy nie zauwazylem w/w objawow

pozatym tak jak w polsce bywa ta benzynka 98 zapewne ma okolo 96 oktankow a 95 zaledwie z 93 i troche - wiec lepiej chyba lac lepsza.

a i zauwazylem różnice w przejeżdżanych kilometrach na korzyść 98 - na zbiorniku 98 robiłem około 30-50 km wiecej niż na 95

Edytowane przez Heffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem przewrażliwienie... :D

 

pytanie głównie chyba do posiadaczy road starów... zaczynam rozglądać się za oponami do mojego Bastera... chciałbym kupić takie z białym paskiem... czy ktoś może podać mi jakie opony są w road starach.... albo jakie zamienniki, jakich producentów warto rozwazać?

 

Dziekuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję w mieście 98 w trasie 95 i zauważyłem że im więcej oktanów tym mniej detonacji przy schodzeniu z obrotów.

Ostatnie 2 tankowania zrobiłem na „hell” 100 oktanów i jak dla mnie jest różnica na plus tyle że dziura mi się zrobiła w portfelu.

Ale że niedawno przeszedłem na syntetyk to i odczucia mogą być lekko przekłamane

A w Stanach mają „regular” coś około 87 oktanów I Roadi spoko na tym latają

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Magistrala 1.6

 

P.S.

Zacząłem czytać Hamerykanckye fora Roadi Starków i muszę powiedzieć że znalazłem tam kilka odpowiedzi na nurtujące mnie pytania np.:

Jeśli możesz wygiąć pas napędowy palcami pod kątem 90 stopni to powinieneś go naciągnąć do poziomu 45 stopni (ugięcie w pionie około cala)

Przyczyną głośnej pracy silnika może być zbyt wysoki poziom oleju (u mnie się sprawdziło)

I czytam dalej!!

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zmiany biegów... dokładnie punktu w którym taką amianę wykonujecie...

Pytanie furmuuję ze względu na dziwne i moim zdaniem niezgodne z prawdą (przynajmniej u mnie) określenie tych punktów w instrukcji Yamahy... "5" przy 50??? szarpie i czuć że to nie ten moment...

ja zapinam "5" przy ok. 70 - 80 km/h... jakoś tak naturalnie wychodzie...

 

jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj po południu odebrać z warsztatu swój motocykl, a tu niespodzianka: mechanik ukręcił gwint w tylnej ośce. Jak on to zrobił ?

Mam czas na zastanowienie się, bo maszyna będzie gotowa dopiero na poniedziałek.

 

Ha!

Wydaje mi się że wiem dlaczego mechanik ukręcił tą śrubę!

Podobno w manual’u jest byk!

Moment dokręcania tylnego koła (w sensie osi) to 110 ft lbs co jest BŁĘDEM – wystraczy 70

Ta informacja pochodzi z zaoceanicznego forum miłośników Road Stara

Człowiek przeczytał – chciał dobrze dokręcić i ... się zdziwił

 

Pozdro

Krzysiek

Magistrala 1.6

 

P.S

5 - 80km/h

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zmiany biegów... dokładnie punktu w którym taką amianę wykonujecie...

Pytanie furmuuję ze względu na dziwne i moim zdaniem niezgodne z prawdą (przynajmniej u mnie) określenie tych punktów w instrukcji Yamahy... "5" przy 50??? szarpie i czuć że to nie ten moment...

ja zapinam "5" przy ok. 70 - 80 km/h... jakoś tak naturalnie wychodzie...

 

jak jest u Was?

 

 

ja też wrzucam "5" przy 70-80-tce.

50 - zdecydowanie "4" a nawet casem "3"

 

pzdr,

zawada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...