Skocz do zawartości

spory ubytek elektrolitu


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak się stło, że nie dopatrzony został stan elektrolitu w aku, jest go niecała połowa, moto paliło jak ciepłe normalnie. Jak poniżej zera trzeba było pomagać prostownikiem.aku ma niecałe 6 miesięcy, wiec dośc świerze. czy dolac samej wody destylowanej do max czy to już będzie bezsensu(stężenie kwasu nie będzie za słabe?:biggrin: czy poprostu zlać wszysko z niego i zalać nowym elektrolitem, przypomne że aku jest sprawne i nie wykazuje że jest padaczką:D:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to byl naturalny ubytek to dolej wody destylowanej i powinno byc wszystko ok. Poczekaj kilka godzin aby woda z kwasem sie "przezarla". Nic innego zreszta Ci nie pozostaje. Jak masz ladowarke odpowiednia to podladuj aku pradem nie wiekszym niz 1/10A.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu mi nie gra, że półroczny akumulator ma poziom elektrolitu poniżej połowy. Albo nigdy nie był zalany do pełna, alboelektrolit został wylany, albo masz bardzo duży prąd ładowania i po prostu wygotowyje elektrolit, ale w takim przypadku będą też pokrzywione płytki w aku.

Sprawdź czy ładowanie nie masz na 16V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem dodą destylowaną i ładowałem go prondem 5.5A przez 4 h i akumlator nie od poznania:) a ubyło elektrolitu (podejrzewam) przy małej glebie w lesie, gdzi emoto leżało dłuższą chwile na boku. Wszystko już w pożadku i gra, dzięki za odpowiedzi, temat można zamknąć:) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem dodą destylowaną i ładowałem go prondem 5.5A przez 4 h i akumlator nie od poznania:) a ubyło elektrolitu (podejrzewam) przy małej glebie w lesie, gdzi emoto leżało dłuższą chwile na boku. Wszystko już w pożadku i gra, dzięki za odpowiedzi, temat można zamknąć:) pozdr.

 

Za duzy prad ladowania ustawiles. Jak tak dalej bedziesz robil to zniszczysz sobie akumulator. Akumulatory laduje sie pradem 1/10 pojemnosci akumulatora przez 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem dodą destylowaną i ładowałem go prondem 5.5A przez 4 h i akumlator nie od poznania:) a ubyło elektrolitu (podejrzewam) przy małej glebie w lesie, gdzi emoto leżało dłuższą chwile na boku. Wszystko już w pożadku i gra, dzięki za odpowiedzi, temat można zamknąć:) pozdr.

 

Jak ubyło Ci elektrolitu przy wywrotce to należy uzupełnić elektrolitem a nie wodą destylowaną.

Wodą destylowaną uzupełniasz jak wyparuje a nie jak wychlapiesz, do tego ładuje się małym prądem.

Pojemność akumulatora dzielisz przez dziesięć i takim prądem ładujesz.

Akumulator 4Ah to ładujesz 0,4A. Jak nie masz odpowiedniego prostownika to ładuj szeregowo przez żarówkę 21W.

 

Teraz to kup świeży elektrolit, stary wylej i naładuj małym prądem akumulator od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...