Skocz do zawartości

Zmiana napędu?


Gajep
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Muszę chyba wymienić napęd, bo jak dodaję gazu jadąc, to tak jakby łańcuch objeżdżał w miejscu i się ślizgał? Czy samodzielna wymiana małej i dużej zębatki i łańcucha to duża sprawa?

Gajepp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oczywiście o pierścień segera.

Ze zmianą zestawy napędowego nie będziesz miał żadnych problemów. Ale wyposaż sie w dobre klucze bo tylna zębatka lubi być mocno przykręcona a głupio jest objechać śrubę. I pamiętaj żeby przy skracaniu łańcucha zostawić mu odpowiedni luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję tylną zembatkę zamocować odwrotnie. Ona jest wyślizgana przez łańcuch w jedną stronę i teraz idzie ci 'z zębem' zamocuj odwtornie i będzie podchodziła 'pod ząb' - łąńcuch nie będzie przeskakiwał bez względu na stan przedniej zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję tylną zembatkę zamocować odwrotnie. Ona jest wyślizgana przez łańcuch w jedną stronę i teraz idzie ci 'z zębem' zamocuj odwtornie i będzie podchodziła 'pod ząb' - łąńcuch nie będzie przeskakiwał bez względu na stan przedniej zębatki.

 

najpierw zjedz pomarańczkę a potem skórkę, bo po co ma sie marnować?

 

jak klocki hamulcowe Ci sie zuzyja to wsadz je odwrotnie, metalem tez beda hamować...

 

Wlasnie po tej wypowiedzi boje sie kupowac uzywany motocykl...

Jak zestaw napedowy jest do wymiany to sie go wymienia. Jak sie zje pomarańczkę to skórke się wyrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem, z tym że zależy kto ile i jak jeżdzi. Znajomy w crossie kórego używa amatorsko zrobił włąśnie tak i sporo problemów ubyło. Nic nie przeskakiwało , moto 'zyskało' na mocy. Napęd i tak należy kupić, ale jak ktoś niewiele jeździ, to odwrócenie zębatki nie jest głupim pomysłem. Jak komuś mniej zależy to jest to pewne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrócenie tylnej jest dobrym rozwiązaniem jak mamy ochotę pojeździć po polu w weekend a wiemy że nowy zestaw do tego czasu nie dojdzie, ale jak już łańcuch przeskakuje to odwrócenie nic nie pomaga, nawet jest jeszcze gorzej bo ścina do końca resztki zębów

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...