Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio do kieszeni wpadło mi do kieszeni trochę grosza, więc pomyślałem sobie, że ciekawym pomysłem byłoby kupno motocykla. Jako, iż jestem `zielony` w tej dziedzinie, chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze sprzętu.

Motocykl ma służyć głównie do jazdy po mieście.

Ponieważ to mój pierwszy sprzęt tego typu, szukam czegoś o niewygórowanej mocy, o niskim koszcie eksploatacji, oraz małym zużyciu paliwa.

Mam do dyspozycji około 6000 zł.

 

Jeżeli to jest istotne, mam około 170cm wzrostu i ważę 60kg.

 

Z góry dziękuję za pomoc. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich założeniach, nalepiej kupić jakiegoś golasa typu: suzuki GS500 lub bandit 600, hondę CB, kawasaki zephyr, yamaha xj w pojemnościach 450 - 600

 

Z tym Banditem 600 to chyba Cie troszke ponioslo.....jak juz to Bandit 400....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio do kieszeni wpadło mi do kieszeni trochę grosza, więc pomyślałem sobie, że ciekawym pomysłem byłoby kupno motocykla. Jako, iż jestem `zielony` w tej dziedzinie, chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze sprzętu.

Motocykl ma służyć głównie do jazdy po mieście.

Ponieważ to mój pierwszy sprzęt tego typu, szukam czegoś o niewygórowanej mocy, o niskim koszcie eksploatacji, oraz małym zużyciu paliwa.

Mam do dyspozycji około 6000 zł.

 

Jeżeli to jest istotne, mam około 170cm wzrostu i ważę 60kg.

 

Z góry dziękuję za pomoc. :icon_mrgreen:

:icon_mrgreen:

 

 

Szkoda, ze nie napisales jaka masz praktyke ???

 

Na Twoim miejscu wzial bym 500 lub zblokowana 600 - tke.

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLECAM GS 500 :icon_rolleyes: sam takim śmigam.... nom ale wiadomo każdy chwali swoje :0 ja wybrałem GS 500.... zastanawiałem sięjeszcze na ER5, CB5, XJ600, I GPZ500S. wybrałem GS 500 z powodu tanich kosztów wksploatacji, nickiego spalania i w miare zywotnej konstrukcji :wink: pozdrawiam :0 jak bedzie machina to wrzuć fotki na forum :0 szeokości bajo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już może na sam początek to jakiegoś Gienka... GN 125, czy 250 mógłby pasować do nauki. Oczywiście jeśli wcześniej nie jeździłeś. Jeżeli już jeździłeś to idź za radami z powyższych postów, czyli GS500 lub xj'tka, ewentualnie jakaś inna 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

Szkoda, ze nie napisales jaka masz praktyke ???

 

Na Twoim miejscu wzial bym 500 lub zblokowana 600 - tke.

 

pozdrawiam

 

:icon_mrgreen:

 

Napisal... ze jest zielony... 6tys to niewiele jesli trzeba bedzie kupic kask i reszte oraz zarejestrowac to moto. Widze tez ze motocykl ma byc pomyslem na wydanie nadmiaru gotowki... W takim razie GS500 to absolutny maks. BTW Cena/mozliwosci/utrzymanie bardzo przemawia na korzysc malego Suzuki.

 

Ps Nie wiem czy kolega ma juz prawko ale jesli nie to proponuje zaczac od niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kolega ma na motor 6 tys i jakis zapas na ubezpieczenie, kask itp to polecam bandite 400 albo honde cb-1 po miescie smigaja jak szalone, sa male, zwinne i dynamiczne.

Jezeli masz "tylko" 6000 to bierz GS 500 ( te same uzasadnienie co przedmowca)

 

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureq określ sie jeszcze jaki typ moto Cie interesuje , bo jak zwykle Płynie w Twoim kierunku lawina GSów XJek itp nakedów. Może wolisz coś w rodzaju DR , KLR , XL , lub Virago , Shadow , itp ??

 

Melduje posłusznie , że typ postem wybiło PÓŁ TYSIAKA na 4umowym przebiegu Rudego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...